Hudba z vedlejšího kupé

Hudba z vedlejšího kupé https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496265/bmid_hudba-z-vedlejsiho-kupe-r6I-496265.jpg 4 154 47

Daniel měl v jednu chvíli vše, co si mohl přát. Milou přítelkyni, plány do budoucna, a pak najednou… nemá ani jedno. A tak se ocitá jen s pár věcmi a kytarou na cestě do neznáma, ale nelituje. Vlak brzo vyjíždí. Emma žije ve světě modelingu, který se přece zdá tak růžový. Její problém je ten, že ona o diety a slávu vůbec nestojí. Jde po cestě snů, které nejsou její. Proto není moc nadšená z představy, že ji tato cesta zavedla na vlak mířící do Paříže. Pak se ale z vedlejšího kupé rozezní syté tóny a krásný hlas, který by mohla poslouchat hodiny. Potulný muzikant a modelka – každý z úplně jiného světa, ale přesto, když jsou spolu, žádné rozdíly neexistují. Má ale románek započatý ve francouzské metropoli šanci přežít i realitu každodenního života? Nebo je jejich problémy nakonec dostihnou?... celý text

Ralemo
16.03.2022 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy od této autorky a musím říct klobouk dolů. Opět nádherný příběh se zajímavým motivem. Moc hezky napsáno, nešlo se odtrhnout. Zajímavé téma muzikanta a modelky, bylo tam vše, zápletka, drama, rodinné trable a nakonec šťastný konec.
Fungující chemie mezi hlavními hrdiny, při čtení jsem měla úsměv na tváři, vztah mezi nimi byl přirozený, vše fungovalo a drobné drama tam také bylo. Určitě hodnotím kladně a těším se na další knihy od této autorky!

Sukinka
15.03.2022 5 z 5

Přečteno za jeden den. Krásný příběh. :)

Kikina182
14.03.2022 5 z 5

M. K. Hardy patří k mým nejoblíbenějším českým autorkám a každou svou knihou dokazuje, že právem.

Hudba z vedlejšího kupé je za mě zatím její nejlepší kniha a to jak z technického hlediska, tak z toho příběhového. Je skvěle napsaná, a tak se díky kombinaci skvělého stylu psaní a ještě lepšího příběhu čte v podstatě sama.

Stejně jako předchozí autorčiny knihy mě i tahle nutila celou dobu k úsměvu. Příběh má takový feel-good podkres, ale rozhodně to není to jediné, co kniha nabízí. Tentokrát autorka do příběhu vložila i vážnější témata a výsledek je naprosto skvělý! Navíc nechybí ani trocha vtipu. Jediné, co mi vadí je pseudozápletka na konci, ale vzhledem k tomu, že ta je v každé druhé romantické knize už to příliš neřeším.

Jestli hledáte oddechové čtení, které v sobě ale skrývá mnohem víc než jen milostný příběh, můžu vám Hudbu z vedlejšího kupé jen a jen doporučit.

margareth1189
14.03.2022 1 z 5

Tohle je třetí kniha, kterou od M. K. Hardy čtu a koupila jsem spíš ze zvědavosti, jestli se autorka někam posunula.
V těch předchozích bylo mraky všech možných chyb, ale oceňovala jsem chytlavost příběhů díky fungující chemii. Tady ji postrádám a příběh shledávám nezáživným. Příjemným překvapením však byla skoro úplná absence pravopisných chyb a překlepů, korektura byla tentokrát zřejmě poctivější.
Jinak ale opět množství klišé, nedomyšleností, nelogičností... Snaha o propracované charaktery a vážnější ladění je fajn, ale zdá se mi nedůsledná a postavy ve svém jednání a myšlení nekonzistentní. Pro mě to zkrátka není uvěřitelné, bohužel. (Autorce bych možná doporučila držet se spíše té komediální roviny, která jí imho sedí lépe.)
Knihu jsem prozatím (ve třetině) odložila a nic mě nemotivuje číst dál. Uvidíme, zda se k ní někdy vrátím.

jitka_dankova
13.03.2022 5 z 5

Milý příběh o setkání dvou lidí, kteří si nevěří a kteří chtějí mít svůj život jinak, než doposud plynul. Na knize jsem si všímala té rozdílnosti, jak chtěly obě hlavní postavy působit navenek a jak nesmělí a nejistí přitom byli uvnitř. Hezky autorka píše o hudbě a písničkách. Kniha se nesla ve "vážnějším" a "melancholičtějším" duchu než předchozí knihy autorky a já si cenila toho, že autorka napsala něco úplně jiného, nového. Šlo o milý příběh, které se mi sice nezaryje nijak moc výrazně do paměti, ale četl se dobře.

margaretz
12.03.2022 5 z 5

Nová kniha od M. K. Hardy, ale tentokrát nečekejte potutelné úsměvy od ucha k uchu a výbuchy smíchu nad vtipnými postavami. Autorka nám dokázala, že umí napsat i vážnější příběh. Ema i Daniel dva odlišní lidé, kteří řeší své životní pády, každý má svých problémů dost, ale jsou-li spolu dokáží na ně zapomenout. I když je dříve nebo později doženou. Krásná romantika, u které je cesta ke šťastnému konci poměrně trnitá. Co knížku naprosto oživuje je právě hudba a výběr písní. Díky ní mám asi mnohem silnější zážitek. Už se těším na další počin z dílny M. K. Hardy.

Milka73
12.03.2022 5 z 5

Tento příběh je plný vážných témat. Takových, s jakými se potýkáme dnes a denně a leckdy už na ně vůbec nemáme sílu. A to je hned první důvod, proč si Hudbu přečíst. Ukazuje skutečnost takovou, jaká je. A kde všude se dá síla a odhodlání znovu vstát hledat.
Postavy si s sebou nesou své démony, kteří je nejen formují, ale hází jim klacky pod nohy. Mají své dobré, ale i špatné vlastnosti (postavy, ne démony), a to z nich dělá reálně působící lidi. Ruku na srdce, čtenářky, která by někdy nechtěla svého Daniela v realitě potkat?
Emčiny knížky se vyznačují originálním prostředím, v němž se děj odehrává, a ani Hudba tomu není výjimkou. Vlak - skutečný opravdový vlak na kolejích, koho by napadlo, co vše se v něm dá zažít? Stejně tak modeling, skutečně je být modelkou skvělé? Není to spíše naopak?
Emka se Hudbou pustila hned do několika vážných témat, a všechna se jí podařila zpracovat nejenže skvěle, ale i vyváženě vůči celému příběhu. Styl vyprávění má stále pro sebe specifický, a přesto není tak odlehčený, jak jej známe z ostatních jejích knih. Celý příběh je navíc provázený písněmi, a to takovými, že si mezi nimi alespoň jednu najde snad každý z nás.
Emka s Hudbou z vedlejšího kupé odvedla úžasnou práci. Tato kniha se vám zapíše do srdcí.