Hudba neznámého

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vybrané básně a písně. Když v roce 1967 vyšlo jeho první album, byl už Leonard Cohen ve své rodné Kanadě známý jako básník a romanopisec a ve Spojených státech jako autor písně „Suzanne“, která za svou obrovskou popularitu vděčila nahrávce Judy Collinsové. Po úspěchu prvního a během vydání dalších deseti alb získal pověst skvělého spisovatele a zpívajícího básníka. S postupem let se stal doslova kultovním umělcem. Úspěšné album „Jsem tvůj muž“ z roku 1988 ho postavilo do středu zájmu umělecké veřejnosti, jeho poslední nahrávka „Budoucnost“ pak sklidila velkou chválu především u kritiky. Soubor „Hudba neznámého“ obsahuje texty písní uvedeného alba spolu s jeho slavnými, dnes už klasickými hity jako „Suzanne“, „Johanka z Arcu“ či „Hotel Chelsea“. Hudba neznámého tvoří reprezentativní výbor z Cohenových písňových textů a básní (vydávaných v letech 1956–1992)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51443/big_hudba-neznameho-pxH-51443.jpg 3.98
Žánr:
Poezie

Vydáno: , BB art
Originální název:

Stranger Music, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Hudba neznámého

fes
07.11.2015

Tato kniha je nositelem anticeny Skřipec za nejhorší překlady. Podle autora posudku Jana Vaňka - ale snad i dle každého s alespoň středoškolskou znalostí angličtiny a originálních textů - se "kniha doslova nedá číst a u nic netušícího čtenáře je způsobilá zničit Cohenovu pověst".
Při vyhlašování anticeny se po přečtení posudku majitel nakladatelství BB art Jiří Buchal za vydání knihy omluvil slovy: "Rád bych se omluvil za politováníhodné dílo, rádi vás uvítáme na našem stánku nebo v prodejně na Vinohradech, kde vám knihu vyměníme za jinou nebo vrátíme peníze."

http://kultura.zpravy.idnes.cz/anticeny-skriply-preklad-cohena-da3-/literatura.aspx?c=A040510_095605_literatura_kot

http://www.iliteratura.cz/Clanek/15759/cohen-leonard-hudba-neznameho-posudek-pro-anticenu-skripec