Hudba neznámého

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vybrané básně a písně. Když v roce 1967 vyšlo jeho první album, byl už Leonard Cohen ve své rodné Kanadě známý jako básník a romanopisec a ve Spojených státech jako autor písně „Suzanne“, která za svou obrovskou popularitu vděčila nahrávce Judy Collinsové. Po úspěchu prvního a během vydání dalších deseti alb získal pověst skvělého spisovatele a zpívajícího básníka. S postupem let se stal doslova kultovním umělcem. Úspěšné album „Jsem tvůj muž“ z roku 1988 ho postavilo do středu zájmu umělecké veřejnosti, jeho poslední nahrávka „Budoucnost“ pak sklidila velkou chválu především u kritiky. Soubor „Hudba neznámého“ obsahuje texty písní uvedeného alba spolu s jeho slavnými, dnes už klasickými hity jako „Suzanne“, „Johanka z Arcu“ či „Hotel Chelsea“. Hudba neznámého tvoří reprezentativní výbor z Cohenových písňových textů a básní (vydávaných v letech 1956–1992)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51443/hudba-neznameho-pxH-51443.jpg 3.76
Žánr
Poezie
Vydáno, BB art
Orig. název

Stranger Music, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Hudba neznámého

fes
07.11.2015

Tato kniha je nositelem anticeny Skřipec za nejhorší překlady. Podle autora posudku Jana Vaňka - ale snad i dle každého s alespoň středoškolskou znalostí angličtiny a originálních textů - se "kniha doslova nedá číst a u nic netušícího čtenáře je způsobilá zničit Cohenovu pověst".
Při vyhlašování anticeny se po přečtení posudku majitel nakladatelství BB art Jiří Buchal za vydání knihy omluvil slovy: "Rád bych se omluvil za politováníhodné dílo, rádi vás uvítáme na našem stánku nebo v prodejně na Vinohradech, kde vám knihu vyměníme za jinou nebo vrátíme peníze."

http://kultura.zpravy.idnes.cz/anticeny-skriply-preklad-cohena-da3-/literatura.aspx?c=A040510_095605_literatura_kot

http://www.iliteratura.cz/Clanek/15759/cohen-leonard-hudba-neznameho-posudek-pro-anticenu-skripec