Hry pro levou polovinu mozku

Mentální trénink ke stimulování pozitivních emocí a k rozvíjení schopnosti řešit problémy Každá z obou hemisfér lidského mozku plní trochu jiné funkce při myšlení a jednání člověka. Běžné vzdělávání rozvíjí především pravou, na logické uvažování zaměřenou část mysli. Mentální cvičení v této knize přispívají zábavnou formou ke zlepšení dovedností, které používáme v reálném světě: logické deduktivní uvažování; tvořivou prostorovou vizualizaci; práci se symboly a pravidly matematických výpočtů; použití verbálního vyjadřování a gramatické logiky při řešení problémů, které jsou předloženy nonverbálně. Velká část knihy pracuje s analogiemi a srovnáváním, jež posilují schopnost orientace v nejrůznějších problémech. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49352/hry-pro-levou-polovinu-mozku-49352.jpg 2.52
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Portál

Building left-brain power

Kniha Hry pro levou polovinu mozku

Aliii
18.01.2020

Líbily se mi informace z různých výzkumů i možnost vyzkoušet si a otestovat vlastní myšlení.
Škoda těch chyb, které v knihze byly a ubraly tak dojem i hvězdičky z hodnocení.

ZiPur
25.02.2018

Zajímavá kniha, která kromě her (číselné hlavolamy, spojování podobností atd.) obsahuje i řadu zajímavých informací o fungování mozku.

Proč spíme
Proč spíme