Hry a semináře – úplné vydání

Hry a semináře – úplné vydání https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343242/bmid_hry-a-seminare-uplne-vydani-1HQ-343242.jpeg 5 201 35

Divadlo Járy Cimrmana série

< 17. díl

Zakládající schůze Divadla Járy Cimrmana se konala 29, října 1966 v kanceláři Armádní redakce Československého rozhlasu. Jiří Šebánek (1930–2007) na ni pozval Miloně Čepelku, Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. V Praze tak vznikla originální scéna, jejíž mystifikační humor zasáhl několik generací a která přitahuje diváky i po čtyřiceti letech své existence. Obsahuje: Akt – Vyšetřování ztráty třídní knihy – Hospoda Na mýtince – Vražda v salonním coupé – Němý Bobeš, aneb, Český Tarzan – Cimrman v říši hudby – Dlouhý, Široký a Krátkozraký – Posel z Liptákova – Lijavec – Dobytí severního pólu – Blaník – Záskok – Švestka – Afrika – České nebe... celý text

vitek.sk
09.09.2014 5 z 5

Vydání této knihy velmi oceňuji. Je skvělé mít možnost vlastnit scénáře všech her Divadla Járy Cimrmana, včetně nejnovějšího ( a velmi kvalitního) Českého nebe. Kladně hodnotím i fantastický úvod Přemysla Ruta, který je zajímavým pohledem na historii a vývoj DJC.

edith79
26.11.2013 5 z 5

Cimrmany miluju, a i když znám jejich hry téměř nazpaměť, je to zase úplně jiný zážitek číst si jejich scénáře v této úžasné knize. Super !!!

wally
04.06.2013 5 z 5

Pro každého fanouška Járy Cimrmana povinná literatura a nezbytná položka v domácí knihovně! Číst knížku v kombinaci z následným shlédnutím představení se mi velice osvědčilo a přineslo nevšední pobavení nad věcmi, dialogy či slovíčky, které notoricky známe, ale které nikdy nepřestanou bavot. Kniha je kniha...co si budeme povídat....

Makovník
10.03.2013 4 z 5

Cimrmani jsou super, ale divadelní představení jsou mnohem lepší než kniha, já jsem se alespoň u nich smál daleko víc. Holt až Herci v čele s Panem Smoljakem a Panem Svěrákem tomu dodají ten správný šmrnc.

benyben
09.02.2013 2 z 5

Více než kniha mě bavily divadelní hry naživo,ale jinak ušlo :D

Chriss
31.01.2013 5 z 5

Tuhle knihu by měl mít každý správný "cimrmanolog" doma pod polštářem. Z většiny jejich her se stala klasika (nebo ještě stane), která bude bavit budoucí generace dál. Úžasný soubor her.

bedy
18.10.2011 5 z 5

"Kdyz Alexander Graham Bell vynalezl telefon, mel jiz dva zmeskane hovory od Jary Cimrmana ...".

Největší český genius všech dob.

WEIL
10.10.2011 4 z 5

Poprvé jsem byl na Divadle Járy Cimrmana osobně v r. 1989, bylo to v Brně a dávali Vražda v salónním kupé.

Jelikož jsem už tuhle a i jiné hry znal z magnetofonových pásků, tak jsem si jen zopakoval, co už jsem znal a viděl herce naživo.

Byla to jedinečná parta, stále ještě je, ale škoda jen, že stárnou a odcházejí.

odejana
09.08.2011 5 z 5

Povinná nepovinná literatura. Základní pilíř českého humoru 20. století, cimrmanologie! Jsem velešťastná, že jsem měla možnost většinu her vidět osobně v Divadle JC. Základní myšlenka osobnosti Járy Cimrmana je česky geniální. Všechny hry a geniality tohoto českého národního pseudohrdiny už se mistrně vyvíjejí od tohoto základního nápadu a pánům z Divadla JC se to daří neskutečně dlouho. Přestože Smoljak a Vondruška zemřeli a já měla obavy, jak bude divadlo pokračovat, zase se jim geniálně podařilo v rámci projektu Synové pomáhají otcům vyřešit stárnutí ansámblu. Takže 15 základních her vyšlo takto knižně a je to jenom dobře, i když humor se často rodí improvizovaně přímo v divadle. Je dobře, že vtipné situace, hlášky a postavy jsou uchovány i na papíře pro další generace, které mohou zjistit, že spousta obratů v hovorové češtině vznikla právě díky genialitě Járy Cimrmana!

nelissy.descart
24.02.2011 5 z 5

Milovníci Járy Cimrmana se shodnou, že je kultovní záležitostí celého českého národa..Nezaměnitelný a nezapomenutelný génius:-)

OtaPlk
19.02.2011 5 z 5

Jen málokoho překvapí, že byl Cimrman největším světovým sběratelem pohádek. V jeho stínu zůstávají mezi jinými i bratři Grimmové, přestože na to byli dva!

Alinore
26.01.2011 5 z 5

Tohle prostě miluju. Člověk se u toho nasměje. Nejradši mám České nebe, u kterého se vždycky lámu smíchy. :)

xxxMaryxxx
30.11.-0001 5 z 5

Tak končí naše komédie,
zlo prohrává a dobro žije..
Vám, paní, se slza v oku blyští,
že chodí to tak jenom na jevišti,
v životě opáčně to bývá,
dobrák úpí, vrch má duše křivá.
Nač ale vzdychat, modliti se zdrávas,
vše záleží jen na Vás, na nás a hlavně teda na VÁS!
...nemám co bych dodala...

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Úžasné divadelní hry, které znám téměř nazpaměť....Mezi mé oblíbené hry patří Akt a Vyšetřování ztráty třídní knihy....

oslov
30.11.-0001

jara cimrman,nedoceněný genius,jen se všude objevil jako druhý,kdy ho svět uzná,slova nestačí