Hrom udeřil potřetí

Hrom udeřil potřetí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123915/bmid_hrom-uderil-potreti-DPa-123915.jpg 5 8 3

Životní příběh Jana Křtitele. Jednou z výrazných postav Nového zákona je Jan Křtitel. Jeho životní příběh popularizuje ve své knize známý polský spisovatel Jan Dobraczyński. Prvním impulsem ke vzniku této knihy mu byla návštěva Svaté země a rozhovory s kardinálem S. Wyszyńským, který byl velkým ctitelem Jana Křtitele. Autor pečlivě zachoval biblické i zeměpisné reálie, ale svým vypravěčským uměním dává postavě svatého Jana vystoupit živě z kulis dějin. Zásadní poselství knihy vychází z Janova vztahu k Bohu a k Ježíši jakožto Mesiáši, dotváří ale Janův obraz vlastními představami o lidském i duchovním vývoji Janovy osobnosti, například nastíněním jeho boje s pokušením. Román zachycuje počátek Janova povolání, jeho pobyt na poušti, působení u Jordánu, věznění i smrt.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Grom uderza po raz trzeci , 1985

Atisa
11.12.2022 5 z 5

Silný příběh. Přečetla jsem jej v adventní době, kam se krásně hodí a určitě tuto knihu stejně jako Stín Otce od stejného autora na advent doporučuji. Jan jako "hlas volajícího na poušti". Jan jako vzor askeze. Přála jsem si více pochopit, proč Jan byl tím Hlasem, což si myslím, že se povedlo. Ale proč život v takovém osamění, to je pro mě další otázka k přemýšlení.

Shardlake
26.08.2021 5 z 5

Beletristickou formou popsán život sv. Jana Křtitele, který byl předurčen, aby se stal "Hlasem volajícího na poušti" a připravil cestu Pánu.

sadlo
23.02.2020

Jan Dobraczynski je můj oblíbený PAN SPISOVATEL. Velice čtivě popisuje dobu života Ježíše Krista, události. Doporučuji všem, kdo se chtějí " něco" dozvědět z Bible, ale nechtějí ji číst.

světci biblické postavy Jan Křtitel

Jan Dobraczyński