Playground

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277408/playground-GfR-277408.jpg 3.5837

Hřiště (1.)

Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, Host

Kraken126
14. únoraodpad!

Zatím nejhorší kniha od Larse Keplera. Začátek velmi dobrý ale dále už jen nepovedená sci -fi. Znechuceně jsem jí odložil, ztráta času a obrovské zklamání.
Byl jsem zvyklý od tohoto spisovatelského dua na propracované děje a vyprávěčské schopnosti. Nyní mám pocit, že se autoři vykouřili moc trávy a vytvořili spisovatelský blábol.

Veggi

Příběh se ze začátku tváří, že je v podstatě tématicky stejný jako předchozí "Keplerovky", ale po chvilce zjistíte, že tam jde o úplně "něco jiného" a to "něco" mě opravdu zaujalo. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, i když si myslím, že Jasmínino několikanásobné vrácení do přístavu mi přijde již trochu moc.

maizy

Úplně něco jiného od dua Lars Kepler, než jsme zvyklí!
Proto jsem byla zezačátku překvapená a možná i trošku zklamaná. Stále jsem tak trochu čekala, kdy se děj převrátí a začne klasická "keplerovka". Přes počáteční rozpaky se mi ale knížka líbila. Byl to zvláštní pohled na...smrt, umírání, "světlo na konci tunelu"...
Když se oprostíte od autora, zjistíte, že se jedná o velmi zajímavý a čtivý příběh.

Artep25

Jak jsem četla níže uvedené příspěvky je tato kniha hodně rozporuplná .No asi se nedivím .Takže kdo čekáte něco ve stylu klasického Keplera ,tak budete zklamaní .Tato kniha není špatná ,pokud k ní přistoupíte ,jako ke knize od nějakého spisovatele ,který píše fantasy a mystery knihy .Taky jsem v ní cítila špetku počítačového ducha .Ale mně se příběh líbil a brala jsem to ,jako odvážný počin od spisovatele zkusit něco jiného .

danielrusnok

Velmi zajímavý nápad, ale autor nápad dle mého názoru pojal špatně. Více bych se soustředil na mysteriózní prostředí, než vražedný souboj na smrt.

smajiska

Původně jsem myslela, že tato kniha navazuje na předchozí a chvíli mi trvalo, že jsem se vzpamatovala. Trochu mi to připomíná počítačovou hru. Je zde dost akce a napětí, dokonce i pěkný nápad. Trochu tomu ale chybí hlubší příběh. Dlouhé nudné popisy v knihách mám obvykle tendenci přeskakovat a tady se mi to stávalo poměrně často, že se objevila méně zábavná pasáž...

Kniha je hodně jiná než ty předchozí, což je možná škoda, protože v mém případě se žádné extra nadšení nekonalo.

Ajrad1981

Nápad je dobrý, téma zajímavé, jen provedení silně pokulhává. Hlavně v druhé části knihy. Největším zklamáním bylo hřiště. Od Jasmin coby vojáka - poručíka schopného velet jsem prostě čekala víc. Že tu přesilu vykompenzuje chytrostí a strategií. A závěr na hřišti? Něco jako deus ex machina. Škoda, že se tohle téma neuchopilo líp.

LP113

to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, ale bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

Alex.rrr

Knížku jsem si vybrala, protože mě lákalo její ojedinělé téma a chtěla jsem už začít číst něco od Keplera. Bojím se, že jsem asi nezvolila tu pravou knihu. Děj mi přijde takový nedotažený. U celkem detailně popsaných pasáží, jsou další, kde si říkám „proč“, ale nedozvím se nic ani na konci knihy. Evidentně se po smrti můžeme těšit na říši, kde pokud nebudu umět anglicky nebo čínsky si ani neškrtnu. Hlavní hrdinka padá do smrti a vrací se jako na návštěvu do kina. Kniha celkově neurazí, ale ani nenadchne. Napínavost scén je spíš vytvořena na krutosti než promyšlené zápletce.

adrika20

I když to není uplně můj šálek kávy,knihu hodnotím jako hodně zajímavou. Ze začátku jsem si říkala ,že je to pěkná blbost ,ale žádna jiná kniha nebyla po ruce, tak jsem ji četla dál .Po nějaké té kapitole, mě natolik nadchla, pohltila a zaujala ,že jsem se nedokázala od ní najednou odtrhnout a knihu jsem s napětím a bleskovou rychlostí dočetla. Tentokrát Kepler u mě zabodoval.

MartinaP1984

Ačkoliv mi nadpřirozeno v knihách nevadí, tohle se dle mého nepovedlo. Doufám, že je to jen výjimka a tvorba Keplera neupadá...

Monbon

Hm, knihu este nemam sice docitanu, chyba mi asi stvrtina, ale dajako ma nechytila. Namet zaujimavy, ale chyba tomu spad a cele je to akesi yamotane mnozstvom postav. Moja 1.kniha od Keplera, zial, asi nebola dobrou volbou

trudoš
31.12.2017

Manželé Ahndorilovi upustili od dalších příhod nekompromisního vyšetřovatele Joony Linny a zavítali do záludných vod fantastické literatury. Vznikl přímočarý thriller s jednoduchou zápletkou, kdy matka bojuje o život svého syna, jenž je netradičně okořeněn volbou prostředí, kterým je Babylón mrtvých. Autoři vycházejí z čínských legend, které povýšili nad ostatní a hrdinové se tak ocitají v podivuhodné verzi očistce, kde musí bojovat „na hřišti“, velmi specifické verzi gladiátorských her.
Je to poměrně kruté čtení, které si nebere servítky, přičemž pointa je v tom, že vyhrát ještě neznamená obživnout. Připočteme-li k tomu fakt, že víc jak polovina knihy se odehrává v průběhu deseti minut reálného času, je až s podivem, že autorům při psaní nerupla nějaká ta žilka. Navzdory povedené imaginaci se však nedokázali oprostit od různých nešvarů skandinávské literatury. Ovšem i přes řemeslné kličky, majícími za účel větší počet stran, se o románu Playground dá říct s nadšením jedno - drsárna.

Mergirus
30.12.2017

Nápad a téma bylo skvělé, ale zpracování bohužel vázlo. začátek ještě šel, ale konec jsem bohužel musela vzít rychločetbou, jinak bych to vůbec nedočetla. Všichni přežijí zranšní neslučitelná se životem, brutální ublížení malé holčičce, která se pak chová, jako by se nic nestalo... Ne, tuto knihu rozhodně nedoporučuju.

laura7
30.12.2017

mně se knížka líbila moc, má zajímavý námět, sice je to úplně něco jiného, než na co jsme od nich zvyklí, ale fakt se mi to líbilo, nemohla jsem se odtrhnout

standa67
22.12.2017

Tak jsem se dostal do půlky a nějak to nejde dál. Celou dobu jsem měl pocit že čtu scénář pro béčkový fantasy film a autor netuší co s tím dál. Jenomže to ale musí dopsat aby mu zaplatili a tak si prostě vymýšlí další šílenosti. Podle mě je to prostě špatná knížka..

Tessa10
20.12.2017

Za mě perfektní.Dlouho jsem se odhodlávala vzít ji do ruky a ve finále jsem ji nedala z ruky,dokud jsem ji nedočetla.Něco úplně jiného,než na co jsme od L.Keplera zvyklí, nicméně jsem ráda,že jsem nenechala odradit ani jiným stylem,ani negativními hodnoceními.

Katri
14.12.2017

Kniha je čtivá, napínavá a jedinečná. Doporučuji všem.

kazatell
06.12.2017

Příběh knihy nebyl uplně špatný, ale dost věcí bylo nelogických a chování některých postav bylo také dost přitažené. Než vůbec začne pořádný děj, zjistíte že jste v půlce knihy. Asi jako největší mínus beru obrovské množství popisů míst a osob, která ani nejsou pro příběh důležitá a tak jen natahovali knihu, aby byla delší

Pav
05.12.2017

U čtení této knihy se u mě vystřídaly snad všechny emoce. Vlastně ani nevím, jak ji hodnotit. Chvílemi mi hlavní hrdinka lezla na nervy, pak mi jí zase bylo líto... Rozhodně má dílo zajimavý námět a bylo to napínavé. Ale na "klasiku" s Joonou Linou to nemá.

sziva
28.11.2017

Kniha z jiného soudku. Netušila jsem, že se mi bude až tolik líbit. Tak, jako nemůžou pochopit negativně hodnotící uživatelé pozitivní reakce, já nepochopím ty jejich. Ale proti gustu.......
...... a co když přístav opravdu je? ;-)

Petula.N
21.11.2017

Mám z knížky rozporuplné pocity. Ale knížka se četla rychle a docela mě i bavila, až na ty zdlouhavé popisy. Za mě za 3.

slezmon
21.11.2017

Rád čtu sci-fi i fantasy, celkem rád čtu i Joonu Linu, ale tato knížka mi připadla jako neuvěřitelná slátanina. Myšlenka zajímavá, ale tolik nelogičností, nesmyslů, zbytečných popisů a epizod jsem nečekal. Připomíná mi to dobrodružné knížky pro -náctileté, kterých někteří autoři dokáží na stejné úrovni vyplivnout dvanáct do roka. Byl by z toho i velmi špatný béčkový film.

JPBelmondo
17.11.2017

Knihu jsem dočetla. Konečně. Nechápu pochvalné hodnocení na zadní obálce knihy. Mě bohužel neuchvátila. Posmrtná "čínská říše mrtvých" se mi vůbec nelíbila, měla jsem z ní naprosto deprimující pocity. A to, že kvůli Jasmin zemřeli všichni ti, kteří jí pomáhali (hlavně Marta s dcerkou), se mi nelíbilo ještě víc. Zkrátka mi kniha nic nedala. Kniha s podobnou tematikou, která se mi líbila mnohem víc, je Konec pana Y. I když tam to není o tom, zemřít a vrátit se, ale cestovat myslí a podvědomím. Tu vřele doporučuji.

Mr.Pajek
14.11.2017

Tohle, že je Kepler? Neřekla bych. Příběh má fajn myšlenku i zápletku, místama zbytečně drsný, ale vlastně se mi to líbilo. Je pravda, že to bylo dost popiskové a přesto jsem se v prostoru nějak ztrácela..

marge74
13.11.2017

Moje první knížka od této spisovatelské dvojice. Knížka měla jasný děj a spád. Jenom hlavní postava, Jasmin, mi byla nesympatická svou sobeckostí a jednáním v "říši mrtvých". U každé knihy při popisování nějakého místa mám vždy určitou a jasnou představu, ale o "říši mrtvých" se to říct nedá. Jeho popis mi přijde chaotický. Ještě že ti mrtví neměli nadpřirozené schopnosti a bojovali vlastní silou, jinak by se to nedalo snad ani číst. Ale téma dobré.

LKS
10.11.2017

Uff..docteno s velkou dávkou sebezapření. Nevím co mi na tom vadilo víc. Jestli nesmyslná "čínská říše mrtvých" nebo trochu labilní hlavní postava. Když pominu kolikrát teda člověk může umřít a zase se vrátit, když pominu, že živí můžou komunikovat s touto říši a když pominu, že se vždy našel nový a nový způsob jak nezemrit v říši mrtvých.. a ten konec? Vážně?! Chuck Norris má evidentně konkurenci.. Jedine co se mi na knize líbilo, bylo na závěr přemýšlení o životě.. ano, čas nás opravdu dělí od smrti a je dobré si obcas připomenout, že dokud nam ten čas ubiha, žijeme :)

cz.klima
30.10.2017

Bohužel zklamání, ač tohle duo mám v oblibě, tohle mi nesedlo...

MagdaS
29.10.2017

Knihu jsem přečetla za jeden večer - prostě jsem se začetla a nemohla přestat... Věděla jsem, že to není "klasická" keplerovská detektivka, ale tohle mě vážně překvapilo. Podruhé už bych ale tuhle knihu nečetla a váhám, co vlastně říct těm, kteří si ji teprve chtějí přečíst. Asi takhle: žádná očekávání a uvidíte, jestli je to váš šálek kávy.

igbi
16.10.2017

Ještě jsem ji nedočetl, ale zatím je to pro mě obrovské zklamání. Keplera mám velmi rád, ale tento žánrový přemet do oblasti fantasy jsem opravdu nečekal a dost nepříjemně mě zaskočil. Dalo by se to samozřejmě omluvit, pokud by byla knížka dobrá, ale to podle mne bohužel není. Možná zajímavý námět, ale pro jiného spisovatele. Manželé Ahndorilovi ho zpracovali příliš povrchně, nepromyšleně a jaksi uspěchaně. Kniha má řadu chyb a nelogičností. A stále trvají na kratičkých kapitolkách, což jindy oceňuji, ale pro tento druh příběhu se to ne moc hodí. Mám co dělat, abych to nezaklapl ještě před koncem.