Playground

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277408/playground-GfR-277408.jpg 3.5916

Hřiště (1.)

Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, Host

Ivka14
předevčírem

Knížka mě bavila i nebavila. Bavil mě námět,bylo to zajímavé,napinava a čtivé. Nebavil mě zdlouhavý příběh soudu nebo co to bylo. Od knížky jsme čekala víc,ale jak říkám určitě stojí za to si to přečíst. Měla jsem to přečtené na jeden nádech. :)

lee5747

Tak nevím, čekala jsem asi něco jiného. Knížka mě nebavila, nutila jsem se do čtení, nakonec jsem to vzdala. Ještě tomuto autorovi ale zkusím dát šanci s jinou knížkou.

magician

Kniha se mi hrozně líbila. Zase tak trošku něco jiného. :)

Fazolka2017

Divný. Nečekaná fantasy, originální, temná, špinavá, brutální.....běhání po úřadech i po smrti.
P.S. Když umře dítě, tak vlastně nemá šanci se samo na správnou loďku dostat ? Přečetla jsem, vracím do knihovny.

novina

Netradiční téma. Skvěle zpracované a napínavé až do konce

whiolet

Tak tohle bylo hodně zvláštní...
Hlavní hrdinka má bojovat za život svého syna v říší mrtvých, a ačkoliv je na boj vycvičená trvá jí minimálně sto stránek než sáhne po zbrani a začne jednat.
Sympatické postavy? Ani jedna.
No dobře, bylo mi líto Eriky protože jsem matka,ale jinak to bylo celé takové o ničem.

kubrus

Bavilo mě to :-)

Ywonek

Toto se mi hodně líbilo, ač tento žánr normálně nevyhledávám. doporučuji.

katy238

Playground je zajímavý počin. Opravdu mohu napsat, ze je to thriller "o něčem jiném." A právě díky tomu málokomu dá to, co od něj čeká i díky autorství známe dvojice populární série.
Jasmin se pro záchranu syna vydá do míst, kde je bída, zmar, bolest, chlipnost, láska a věčná naděje na návrat do života. Pro záchranu svého chlapce je ochotná pohnout celým světem a zastavit kohokoliv. I cokoliv. Jako své srdce...
Playground je zvláštní kniha. Po jejím dočtení jsem měla pocit neúplnosti. Něco mi v závěru chybělo. Asi ji budu muset přečíst znovu, abych našla, co to bylo.

Juicyk

Tak já nevím ... jak už tu bylo psáno, je to krapet něco jiného, než na co jsme od dvojice Lars Kepler zvyklí a mě to tedy upřímně moc nesedlo.
Nápad rozhodně zajímavý, četla se mi dobře, ale ... místy prostě zbytečně přehnané, těžko uvěřitelné, chvílemi jsem se musela až pousmát, což by asi v thrilleru být nemělo ... nemyslím tím vtip na odlehčenou, ale prostě absurditu dané situace ... no nechci spoilerovat a tak se k tomu víc vyjadřovat nebudu.
Přečtení nelituji, rozhodně to není špatná kniha, ale znovu číst nebudu, takže za mě 3 hvězdy.

ladyka

Příjemná změna po detektivkách a odlišnost žánru mi nevadila. Dobře vymyšlená, i když děsivá zápletka,chvílemi mě zcela pohltila. Obzvlášť se mi líbily pasáže odehrávající se v "našem" světě a přechody do přístavu. Naopak děj i popisy v přístavu mi někdy přišly nedotažené a nepůsobily tak poutavě - škoda, potenciál tam rozhodně byl! Myslím, že děs/napětí se dá vyvolat i jinak než "krvavě". I tak mě čtení bavilo a knihu jsem zvládla za jeden den.

Mydlivoj

Trošku jsem měl problém se začátkem. Pak se mi četlo poměrně dobře. Zajímavý příběh. Trošku jsem nepobral rozdělení kapitol. Ale to je jen můj problém. :) Škoda že nejde dát půlku hvězdičky. Na čtyři to není a na tři taky ne.

zdendula31

Trošku z jiného soudku než obvykle,ale zajímavý nápad.

VIVINKAR

Po přečtení recenzí jsem se knížky trochu bála. Přeci jen jsem od Keplera zvyklá na něco jiného. Nakonec jsem ale ráda, že jsem po ní v knihovně sáhla. Byla jsem nadšená. Knížka se mi opravdu moc líbila, i když se nejedná o detektivku. Sice mě hlavní hrdinka trochu štvala některými rozhodnutími, které udělala, občas jsem se ztratila v postavách, ale i tak jsem nemohla přestat číst. Doporučuji dát knížce šanci! :)

Flafinka

Pozor SPOILER. Umíněná, trochu vyšinutá hrdinka se rozhodne zachránit svého syna, aby nepřišel o svou duši, a udělá to tak, že se tak napůl zasebevraždí. Ok, to zní slibně, ale příliš se netěšte na tajemno! Věděli jste, že i v klinické smrti si budete muset zajít na úřad? A sehnat si správné povolení? Jo a začněte trénovat boj zblízka, protože jinak se ve vašem těle pohodlně uhnízdí velký čínský boss, který má známosti ve vyšších kruzích. Zároveň pracujte na své morálce a nabubřelém egu, jste důležití jen vy a pokud všichni ti, kteří vám pomohou, natáhnou bačkory, výčitky svědomí se vám zdaleka vyhnou...
Je to celé tak nějak špatně, spousta zákonitostí posmrtné říše nedává smysl, když příběh začíná stagnovat - šoupneme tam mrtvolu a čím brutálnější to bude, tím to bude napínavější, že jo?! A jaké je poselství knihy? Že si máme užívat života, dokud žijeme? Pokud jste tam shledali i něco objevnějšího než tuhle myšlenku, kterou si každý soudný dospělák alespoň čas od času uvědomí, obdivuji vás. Naštestí jsem se pročetla až ke konci, otáčím list a už ne, už to stačilo.

arthera

Nechápu nízké hodnocení. Opět se ukázalo, jak jsou knihy subjektivní co se tyče vyvolávání emocí, protoze tech 400 stran jsem mela zhltnute za tři odpoledne. Skvele téma, bravurně a sugestivní napsáno! Dovedu si představit i filmové zpracování.

Nela.Rob

Nejedná se o typický autorův žánr, ale přesto jsem se do knížky pustila. Téma bylo velice zajímavé, ale zpracování mi už tak dobré nepřišlo. Rozhodně se nejedná o nějaký propadák, ale víckrát po knize určitě nesáhnu.

eva3695

Hřiště, kde se vyjednávají spory. Tato knížka mě zaujala už od začátku. Takže mě Kepler nezklamal. Četla jsem několik recenzí a ty byly poněkud negativní. Tím víc jsem ráda, že i přes to, jsem Playground přečetla.
Napadlo Vás někdy, kam se dostanete po smrti? Jasmine se zastavilo srdce, když byla zraněná ve službě. Dostala se do přístavního města, kde každý vleze na váhu a dostane na krk své vízum. A čekají na to, až se budou moc vrátit. Avšak tam řadí gang, kterému říkají Triáda a snaží se ukrást lidem víza.
Když se jim stane autonehoda, její syn má vážné poranění a lékaři mu musejí zastavit srdce. Tím, že Jasmine ví, co se děje v přístavním městě a tak si nechá zastavit srdce aby ho mohla ochránit. Jak to dopadne?

MikeDV3

Svět posmrtného života je v této knize vymyšlen naprosto mistrovsky. Celá myšlenka, že by na onom světě mohla vládnout taková míra byrokracie a nespravedlnosti je nesmírně děsivá. Nezbývá mi než doufat, že skutečná podoba světa posmrti je tomu v knize nahony vzdálená.

lenulitah

Čekala jsem detektivku a ona to byla spíš fantasy. Na mě byla až moc krutá a děsivá (co když takový přístav opravdu existuje??). Ale napětí a spád kniha měla a téma bylo taky celkem zajímavé.

elisa194

No tak to můžu s jistotou říct, ze je toto nejslabší kniha od Keplera. Nuda, děj o ničem, vlastně ani nevím za co jsem dala hvězdičku. Jsem ráda, že můžu začít cist něco jiného.

asam

Mysteriózní thriller --- četla jsem něco takového poprvé. Líbilo se. Napětí, má to spád a je to z trochu jiné kapsy. Doporučuji.

mautina7

Už to tu padlo několikrát, námět dobrý, provedení dost hrozné. Působilo to na mě tak, že hned na několika místech měl děj trhliny (například - opravdu se v realitě udržují na životě lidé, kterým nebije srdce??). Některé aspekty příběhu mohly určitě být víc rozvětvené (příběh Wu Wanga anebo nějaké zakončení s Tchingovým dědou,...). Za mě převážně nuda, kdy jsem si po dočtení oddechla, že můžu jít na něco zajímavějšího.

martina.tim

Právě doposlechnuta audiokniha a naprostá spokojenost. Začátek byl sice trošku pomalejší, ale postupně se příběh rozběhl do pořádného sprintu. Mysteriozní thriller, který dává náhled na posmrtný život. A ani tam člověk nemá klid a musí bojovat za svůj možný návrat mezi živé. Kniha mě bavila a taky jsem si ji užila od začátku až do konce.

Toto dílo je úplně jiné, než na které je čtenář těchto autorů zvyklý. Nejspíš proto jsou lidé zklamaní. U tohoto díla je potřeba se odpoutat od Joony Linny a číst ji, jako by od nového autora. Doporučuji všem, kteří mají rádi mysteriozní thrillery a mají mysl otevřenou.

limruska

Co to bylo? Tento styl pojmutí pro mě prostě není ...ale po všech přečtených Keplerovkách mě to neodradilo a jdu na Králíky.

Lana33

Nekdo tu pise, ze ta kniha je pro ne zklamanim, ze to neni typicky Kepler a podobne. Ja jsem s tim pocitala, pac jsem si to precetla na obalce a musim rict, ze se mi libi vsechny Keplerovi knihy.
Playground me chytla hned od zacatku. Nebyla jsem schopna ji odlozit, dokud jsen nedocetla posledni slova. Kniha mela spad, zajimavou zaplatku a hlavne tema, ktere neni obvykle. V deji jsem se neztracela, vsechno melo logicky sled a navic spoustu zajimavych postav. Psychologie jednotlivych postav pro me udelala z knihy jedinecny zazitek. Podle me tato kniha stoji za precteni.
Vsichni kteri tvrdi, ze jsou zklamani a ze cekali typickeho Keplera, by se meli zamyslet nad tim, zda jsou vubec ochotni prijmout jiny styl Keplera. Ja obdivuji snahu autoru, se kterou se vrhli do tohoto dila.

Enehy

To, že je ta kniha jiná, tady zaznělo už několikrát. I já jsem si po několika stránkách říkala, "Co to je? Já chci klasického Keplera." Ale. Po slabším rozjezdu jsem byla dovnitř vcucnuta jak do tornáda a co je ještě důležitější, pořád mám tu knihu v hlavě a to už dávno čtu něco jiného. Pořád lepší pokus o odklon od typického žánru než detektivky mistra hororu Stephena Kinga.

Kraken126
14. únoraodpad!

Zatím nejhorší kniha od Larse Keplera. Začátek velmi dobrý ale dále už jen nepovedená sci -fi. Znechuceně jsem jí odložil, ztráta času a obrovské zklamání.
Byl jsem zvyklý od tohoto spisovatelského dua na propracované děje a vyprávěčské schopnosti. Nyní mám pocit, že se autoři vykouřili moc trávy a vytvořili spisovatelský blábol.

Veggi

Příběh se ze začátku tváří, že je v podstatě tématicky stejný jako předchozí "Keplerovky", ale po chvilce zjistíte, že tam jde o úplně "něco jiného" a to "něco" mě opravdu zaujalo. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, i když si myslím, že Jasmínino několikanásobné vrácení do přístavu mi přijde již trochu moc.

maizy

Úplně něco jiného od dua Lars Kepler, než jsme zvyklí!
Proto jsem byla zezačátku překvapená a možná i trošku zklamaná. Stále jsem tak trochu čekala, kdy se děj převrátí a začne klasická "keplerovka". Přes počáteční rozpaky se mi ale knížka líbila. Byl to zvláštní pohled na...smrt, umírání, "světlo na konci tunelu"...
Když se oprostíte od autora, zjistíte, že se jedná o velmi zajímavý a čtivý příběh.