Tanec za odpuštění

Tanec za odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510559/bmid_tanec-za-odpusteni-xpK-510559.jpeg 4 328 328

Hřiště lásky série

Jack: Koukám na svýho nejlepšího přítele, jak je šťastnej s holkou, co za ním přiletěla přes půl světa, aby mohli být spolu, a přeju si, abych našel něco podobnýho. Holku, kterou budu nade všechno milovat a která mi bude oporou i v těch horších časech. Protože horší časy, to teď znám moc dobře. Zdravotně na tom nejsem vůbec dobře a vypadá to, že budu muset s rugby úplně skončit. A do toho se do mě opírá bulvár a hrabe se mi v soukromí docela nepříjemným způsobem. Naštěstí jsem potkal Riley, která vypadá, že by mohla být ta pravá… Riley: Velkej, silnej chlap s dredama, co se mnou flirtuje v baru? Panebože, navíc je to Jack Parata, kapitán All Blacks! To tedy můžu, i kdyby to měla být jen krátká záležitost. Ale ne, vypadá to, že by z toho mohlo být časem i něco víc… Jenomže mám toho moc. Dodělávám školu, musím se sama živit, a navíc se můj povedenej bratříček do něčeho zamotal, zmizel a nechal na mně, ať to za něj celý vyřeším. Proč nikdy nemůže jít všechno hladce? Proč člověk nikdy nemůže mít všechno?... celý text

hana1039
13.02.2023 5 z 5

Fakt o něco lepší než první díl... bulvár a jejich,, zaručené,,historky ,je skutečně děsivý a zkomplikuje život nejedné rodině ale i vztahy mezi partnery...jen mě celkem dost štvalo, že se za Jacka jeho tým, trenér nezastali dříve a nechali to dojít až tak daleko... jinak jsem si hodně užívala pasáže s jeho egem a ,, žlutým kanárkem,, ( auto :-) ) a neskutečně Jackovy první návštěvy s Riley u gynekologa :-))) těším se na další díly...

Dolikcek
12.02.2023 4 z 5

Na příběh Jacka jsem se těšila už od prvního dílu nezklamal :)

Čtivé, sympatické postavy, svižný děj.

Doufám, že bude pokračování.... :)

Tina.F
11.02.2023 5 z 5

Rovnako ako prvý diel, aj tento sa mi veľmi páčil!!!!
Oba som prečítala na jeden nádych a oba hodnotím plným počtom ⭐
Škoda že nie je aj nejaký tretí diel..... kľudne aj 4.,5.,6.,atd :D
Dúfam že sa časom nejakého dočkám ;-)

Tess61
10.02.2023 5 z 5

Mám úplně jiný názor než většina za mě tento druhý díl naprostá bomba. Byl zajímavější vtipnější právě přímostí hlavních postav. Takže za mě první díl rozhodně slabší.

AliceTief
10.02.2023 5 z 5

Souhlasím s ostatními, že druhý díl je o něco slabší než ten první, ale pořád se to krásně četlo. Tuto partu lidí si nejde zamilovat, líbilo se mi tam, že se i v tomto dílu objevují stejní lidé, jako v jedničce.

Matri
09.02.2023 4 z 5

Za mňa o kúsoček slabšie ako Haka, ale aj tak veľmi príjemná kniha. Sice mi miestami Riley dosť liezla na nervy a do konca života nepochopím jej počínanie ale ok... zápletka byť musí! Zato Jack bol úplne úžasný od začiatku do konca a jeho postava si teda zažíva sódu od života... Veľmi emotívne čítanie!

Elize
09.02.2023 3 z 5

Přidám se k těm, co mají po dočtení smíšené pocity. Knížka je napsaná velmi dobře, je čtivá, místy velmi vtipná, střídavé vyprávění je super a do příběhu se nám prolínají novinové články, které jsou taky velmi dobře napsané, ale... za mě se především vůbec nevyřešila hlavní zápletka, měla jsem pocit, jako kdyby si autorka ukrojila příliš velké sousto a nedařilo se jí hlavní hrdiny znovu zpět spojit. Taky mě trochu zarazila předposlední kapitola - nechápu její záměr, měla být asi taková, že se člověk chytne za vlasy a rozbuší se mu srdce, bohužel to žádné emoce nevyvolalo, spíš do teď nechápu ten záměr, proč to tam autorka dala... no zkrátka bylo to trochu jak na horské dráze. Je to moc pěkná, čtivá knížka, ale bohužel nemohu říct, že by patřila k těm, které otevřu ještě někdy znovu... za mě zatím od autorky nejlepší Haka za lilii a Hacker :) rozhodně se ale těším, až autorka napíše něco dalšího.

Milka73
08.02.2023 5 z 5

Po dočtení Haky jsem se na Jackův příběh vskutku velmi těšila a můžu říct jediné - autorka opět nezklamala. Ba naopak.
Návrat mezi All Blacks je přesně tou správnou směskou nostalgie (spíš takový návrat "domů"), očekávání, nadšení a širokých úsměvů na tváři.
Nové prostředí, známé postavy, které jsem si jistá, že jsem si z Haky oblíbila nejen já, myslím opravdu vesměs všechny, ale také postavy nové, příběh nejen nový, ale zároveň i pokračování toho z Haky, na to všechno se v Tanci za odpuštění můžete těšit. A stejně jako u Haky velmi oceňuji hru s názvem knihy, který po/během čtení nabere nový význam.
Jak už js naznačila výše, hlavními vypravěči jsou tentokrát sympatický a oblíbený člen All Blacks Jack a trochu šílená, drzá, ale zároveň silná a odhodlaná Riley: oba si vás však rychle a snadno získají (i když Jack už to dokázal v předchozím díle) a i přes všechny útrapy, jimiž si musí projít, nebo možná právě díky nim jim budete fandit občas nad nimi kroutit hlavou, protože dělají lidské a pochopitelné chyby a přešlapy, fandit a jednoduše doufat, že konec jejich příběhu bude dobrý, správný. Příběh Lilly a Alexe vedle nich pokračuje také a ani o ostatní členy All Blacks nebudete ošizeni (v tom už se možná opakuji, ale moc se mi líbí, že příběh není JEN o Jackovi a Riley).
I v tomto díle se můžete těšit na tajemství a skrývání pravdy, která mohou mnohé věci zkomplikovat. I pokud vás při čtení hlavní problém napadne, zavrhnete ho s tím, že takhle to určitě nebude, takže na překvapení se rozhodně můžete těšit, a to na nejedno. Ale jak jsem naznačila výše, co hrdinové dělají za chyby a přešlapy, dělají z lidských důvodů a leč občas bolestivých, však pochopitelných pohnutek, a to z nich dělá více lidi, a to se mi opravdu hodně líbí.
Autorka má svůj osobitý styl psaní, příjemný, svižný, protkaný humorem a příjemným odlehčením, které však nijak nesnižuje vážná témata; to vše nese i tento titul a dělá tak z knihy jednoduše skvělé čtení.
Ať už jste Haku četli nebo ne, přijde mi, že Tanec se dá číst samostatně, i když by pak pár detailů mohlo unikat, Tanec za odpuštění je kniha, která si vás opět snadno získá.

KlosKa
08.02.2023 3 z 5

Bohužel já mám po přečtení smíšené pocity :( chyběly mi emoce, vztah se vyvinul ani nevím jak (nevěřila jsem jim to) a hlavní zápletka ufff nevím, asi taková hloupá (Riley byla hloupá) a ten konec ještě k tomu ... To bylo asi zbytečné. Každopádně nechyběl humor, četlo se to rychle a svižně o tom žádná. Jak říkám, smíšené pocity, ale za mě první díl určitě lepší a to jsem se na Jacka strašně těšila...

KikaSpi
08.02.2023 5 z 5

Nevedla som sa dlho dočkať tejto knihy. Bála som sa, že budem sklamaná ale nieeee. Hardy zas priniesla úžasný príbeh o dvoch ľuďoch z iného prostredia, z inými problémami....Jacka mi bolo ľúto od prologu pomaly do konca. Prešiel si zdravotnými, bulvárnymi, ľúbostných problémami ale dal to na pána Riley si toho zažila dosť ale za niektoré veci by som ju prefackala aj keď som pochopila prečo to robila. Inak jej brata by som zmlatila... koniec bol trochu rýchly ale to na príbehu nič neubralo. A ako sa dalo čakať koniec je urobený tak, že by to chcelo nejaké pokračovanie ako to dopadlo kto vie možno sa dočkáme ďalšej časti série o inom ragbistovy a tam ich spomenú určite si prečítam ďalšie knihy od tejto autorky

Hatshepsut
06.02.2023 5 z 5

Také jsem si nemohla nechat ujít druhý díl této série. Po celou dobu čtení mi bylo líto Jacka. Musí být neuvěřitelně těžké pro vrcholové sportovce, když přijdou zdravotní problémy a oni musí opustit to, pro co celý život dřeli, byli v tom dobří, měli zde své přátele a milovali to. A k tomu ten nechutný bulvár! Bylo to čtivé, romantické, nechyběl zde humor a najdete zde i citlivá témata. První díl se mi přece jenom o chlup líbil více! 4,5*

anna7852
05.02.2023 5 z 5

První díl jsem četla už vícekrát a moc se těšila na druhý díl a doufala že bude pokračování Alexe a Lili,ale ani Jack nezklamal. Bylo to opět krásné. Ale první díl stále vede :)
Jen doufám že bude více dílů

romantika ragby

M. K. Hardy