Typické americké dievča

Typické americké dievča https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84662/typicke-americke-dievca-84662.jpg 4 238 28

Hrdinkou snadno a rychle série

Hrdinkou knihy je pätnásť ročná Samantha Madisonová, ktorá si myslí, že má veľké problémy, pretože jej staršia sestra Lucy je najobľúbenejšie dievča na škole a chodí s Jackom, ktorý je pre Sam spriaznená duša - obaja radi kreslia. A navyše jej rodičia zistili, že v škole predáva portréty celebrít a tak zanedbáva nemčinu. Preto prinútili Sam chodiť na podľa nej, blbé hodiny kreslenia. Keď si z nich raz "blicne", zachráni život americkému prezidentovi a stane sa národnou hrdinkou. A na hodinách kreslenia spozná Davida...Miluje však Jacka. Rebelka Sam chodí oblečená stále v čiernom a obdivuje Jacka, lebo bojuje proti systému v ich krajine.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (SK)

All-american girl , 2002

Katrys
11.08.2012 5 z 5

Neuvěřitelný. Když jsem četla tento román neustále jsem se smála. Vážne obdivuju Meg jaký má smysl pro humor a jakým způsobem ho dokáže do knih dostat. Jediný co se mi nelíbí je moc růžový obal knihy.

johisa
11.06.2012 4 z 5

výborná knížka, super vtipný příběh, no prostě Meg nikdy nezklame, i když tedy musím říct že na Mediátora to nemá. Opravdu doporučuji, i druhý díl :)

RouZuše =P
11.04.2012 5 z 5

Podle mě vážně pěkný příběh :) ....

ivannnka
27.02.2012 3 z 5

Neurazí, ale taky nijak extra nenadchne. Není to špatné, ale Meg umí i líp. Samozřejmě oceňuji (jako vždycky) originální hlavní zápletku.

WEIL
05.09.2011

Konečně kniha, po jejímž přečtení se člověk dozví, jak dneska vypadá typické americké děvče.

Honey0105
12.07.2011 2 z 5

Cabotovou mám upřímně velice ráda. Jediná série, která mě od ní přímo nebaví jsou Princezniny deníky. Ostatní knížky mi ale přijdou skvělé, až tedy na tuhle. Ta mě upřímně také moc nezaujala.
Meg má většinou velice čtivé knížky, ale přes tenhle text jsem se nemohla moc dostat a chvílema jsem knihu odkládala a nemohla jsem se k ní dlouho dobu vrátit. Už je to poměrně doba, co jsem knížku četla, ale stejně vím, že se mi nelíbila a že tu tedy určitě už číst nebudu (jinak se ke knihám autorky vracím docela často).

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tak tohle je jeden z těch románů, který můžu.
Růžová barva na obalu knihy mě sice trochu vyděsila, ale rychle jsem si na ní zvykla XD.
Musím říct, že takhle jsem se u knihy už dlouho nezasmála.

SPOILER

Nejvíce se mi líbilo, jak se Sam dokázala postavit a obhájit svůj názor na ten obraz a nakonec dosáhnout toho, aby zvítězil.
A i já ti vyjadřují Mé-dí-ky.

Okřídlená li
30.11.-0001 3 z 5

Dívčí románek, řekla bych trochu moc růžový. Do Mediátora tomu chybí dvě hvězdičky...

sestry

Meg Cabot