Hrdelní soudnictví českých zemí

Publikace vydaná k výstavě Východočeského muzea v Pardubicích - Hrdelní soudnictví v českých zemích v 16. a 18. století.
Obsahuje úvod do problematiky hrdelního soudnictví v českých zemích (Čechy a Morava), zařazeného i do evropského kontextu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183924/hrdelni-soudnictvi-ceskych-zemi-ARf-183924.jpg 4.73
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Státní oblastní archiv (Zámrsk), Východočeské muzeum (Pardubice), Historický klub (Pardubice)

Hrdelní soudnictví českých zemí. Soupis pramenů a literatury, 1995

Kniha Hrdelní soudnictví českých zemí

anishta
04.03.2014

Celkem přehledné a srozumitelné shrnutí hrdelního soudnictví a jeho vývoje.
Skvělý je hlavně seznam literatury, původních listin (i s jejich umístěním v archivech) a editovaných pramenů.
Pokud vás zajímá problematika hrdelního soudnictví, určitě doporučuji odrážet se právě od tohohle soupisu pramenů a literatury. Je to perfektní odrazový můstek k následujícímu bádání.

Lilithen
08.01.2014

Díky tomu, že kniha je (kromě krátkého shrnutí vývoje českého a moravského hrdelního soudnictví v raném novověku) soupisem pramenů a literatury k hrdelnímu soudnictví českých zemí, značně mi usnadnila práci při vytváření rešerše k tématu hrdelní jurisdikce. Hodnotím ji jako velmi užitečnou.

hrdelní právo kriminalita soudnictví

Autoři knihy

Jindřich Francek
česká, 1943
Tomáš Šimek
česká, 1966

Kniha Hrdelní soudnictví českých zemí je v