Hřbitovní tanec

Hřbitovní tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124222/bmid_hrbitovni-tanec-JeL-124222.jpg 4 276 37

Pendergast série

Pendergast – nejtajemnější zvláštní agent FBI – se vrací do New Yorku, aby prošetřil zabijácký kult. William Smithback Jr., význačný reportér listu New York Times, byl brutálně zavražděn ve svém bytě na Upper West Side. Jeho manželka Nora Kellyová, archeoložka z Přírodopisného muzea, byla rovněž poraněna. Několik očitých svědků za útočníka označilo souseda z domu. Colin Fearing byl podle nepotvrzených výpovědí před deseti dny pohřben. Objevily se neoficiální zprávy o tom, že zvláštní agent FBI Pendergast se o tento případ zajímá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , BB art

Cemetery Dance , 2009

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Jo Jo. Opět super. Bude mi chybět Smithback.

iveta3689
16.12.2016 3 z 5

Zombie tématika (byť nakonec jen hraná) mě nebere, což ovlivnilo i hodnocení knihy. Je to výborně napsané, napínavé, ale námět je tragédie.

soukroma
14.12.2016 5 z 5

Moc pěkná nahlédnutí do ještě divokých, nepřístupných, neznámých až zapomenutých přírodních míst Manhattanu.
Na zombie nevěřím, knihy o nich také nevyhledávám, ale tahle je prostě stejně dobrá jako ostatní s Pendergastem - trochu voodoo a tajemných sil nikomu na papíře (aspoň doufám, když se nás to přímo netýká) neublíží. A co když vlastně o žádná zombii vůbec nejde?
Ovšem citlivé moderní nervy podráždí obětování zvířat v rámci zvláštní víry, to je bez debat, ale i celá starozákonní část Bible je takových obětí také plná, co naplat (a o současných jatkách i "velkochovech" raději pomlčet).

Mako123123
18.10.2016 2 z 5

už sa to dosť opakuje.... moc ma to nezaujalo skôr zarmútilo, chudák Smithback.

Elea
03.07.2016 3 z 5

Místy se mi kniha líbila, místy vůbec, předcházející knihy autorů se mi líbily víc.

tereza1036
06.04.2016

Nečekala jsem nic a nakonec se mi to moc libilo. ;) oddechovka ale faaaajn

luciefeix
07.12.2015 1 z 5

první kniha autoru a měla jsem velké problémi ji dočíst , vubec me nebavila .. zombie mi prisli uhozený a vubec jsem se nemohla zacíst , za mě jedna velká slátanina

Dodee
25.09.2015 4 z 5

Jako první z Pendergastovek jsem četla Horečnatý sen, který se mi líbil, tak jsem si řekla, že si přečtu další. Musím říct, že za začátku jsem se od knihy nemohla téměř odtrhnout, děj mě bavil, nápad se mi líbil. Ovšem ve druhé třetině knihy jsem už začala tušit, jak to celé dopadne a konec mě tedy moc nepřekvapil a zdál se mi dost odfláknutý. Takže mě vlastně docela zklamal. Mám v plánu si z této série přečíst další tituly, rozhodně nad Pendergastem nezanevřu :)

kocour_mikeš
09.07.2014 3 z 5

Tato kniha se na můj vkus autorům moc nepovedla, v tomto oddechovém žánru jsem hodně tolerantní lecos překousnu, tady to bylo trochu pod obvyklou úroveň; závěr jsem dočítal s myšlenkou "ať už to skončí a můžu začít další knihu". Dávám 45%.

princesse
18.08.2013 3 z 5

Od Prestona a Childa jsem kdysi četla Relikvii a Relikviář a tenkrát se mi obě knihy moc líbily. Teď po přečtení Hřbitovního tance jsem byla spíše v rozpacích. Místy mě to chytlo, ale místy mi to připadalo až moc.

horvis
04.08.2013 5 z 5

Vzhledem k tomu, že většina Pendergastovek mě spíš nudila, tak tuhle knihu musím hodnotit kladně.
Nevím proč, ale od autorů D+P mě víc bavili romány bez Pendergasta např. Ledová bariéra, Bouře, Kráter, Dračí hora, Poklad atd.
Pendrgastovky jsem přečetl všechny až po tento díl a Hřbitovní tanec se mi jeví jako druhá nejlepší kniha série po Zátiší s vránami.
Mě tato kniha nezklamala, spíše naopak příjemně překvapila.

HonzaT
07.05.2013 3 z 5

Možná že jsem udělal chybu že jsem touto knihou začal číst serii o Aloysiosovi P. Dám tomu ještě jednu šanci a zkusím nějaký předešlejší...

Kortexo
06.03.2013 3 z 5

Velké zklamaní po předchozích dílech.Velmi laciné, bez nápadu.Tenhle román je zlomem v sérii a přechodem z hororu na thriller, boužel ne moc obratně.Škoda.

Salinka
04.06.2012 4 z 5

Tak také musím říct, že tato kniha nebyla až taková na 5 hvězdiček jako ty předchozí, které už jsem četla (Pekelná síra, Tanec smrti, Kniha mrtvých, Kolo temnoty, Horečnatý sen). Příběh čtivý, ale souhlasím částečně s Fuksinkou, že příběh je v něčem poněkud "přitažený za vlasy", mezi nejlepší Pendergastovky podle mě úplně nepatří...i tak jsem ji ale četla se zájmem a nenudila jsem se.

Fuksinka
10.12.2011 3 z 5

Velké zklamání. Napětí a hororové prvky jako vždycky, ale příběh je až moc "přitažený za vlasy" Když už se rozhodli zabít S., tak to aspoň mohlo stát za to.

makhushka
11.11.2011 5 z 5

Pro mě osobně jejich nejlepší kniha, stále mě držela v napětí, po večerech jsem měla strach a občas bylo nutno knihu zavřít protože se mi do očí draly slzy. Jednoznačne nejlepší Pendergasovka ( prozatím ). K tomu přidávám 5 hvězdiček.

Neo1tex
06.09.2011 1 z 5

Za celou dobu, co jsem knihu četl, se mi nepodařilo přijít na to, zda jde o seriózní detektivku nebo laciný rádoby-horor. Pochopil jsem to až na posledních stránkách - jde o spojení dvou zmíněných. Je to laciná detektivka... Hrozná blbost, neskutečně přitažená za vlasy, místy až (nechtěně) vtipná. Ruce pryč...

Autoři knihy

Lincoln Child