Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 986

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

lucull
07.12.2013 5 z 5

Mám ráda knížky, u kterých to člověka nutí přemýšlet a dumat nad tím, kdo je vrah. Podezírala jsem snad všechny kromě vraha samotného. O to větší překvapení to pro mě bylo. Těším se na druhý díl.

iku07
01.12.2013 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mne kniha tak chytne. Měla jsem ji přečtenou za dva večery a s chutí se pustím do druhého dílu. Doufám, že bude tak napínavá jako tento první díl

Michaluška
08.11.2013 5 z 5

Opravdu překvapivě zajímavá a napínavá kniha!!!!!Hrozně se těším na další díl :)

tori69
21.10.2013 5 z 5

Pěkné,už se těším v prosinci na další díl

elisabetth
20.10.2013 3 z 5

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit. Nečekala jsem, že to dočtu. Plán byl jasný: během víkendu rozečíst hodně knih. O dočtení nebyla řeč. Ani myšlenka na to nebyla.
Ani nevím, proč jsem se tak začetla. Možná to je stylem vyprávění. Jednoduché, popisné tak akorát, ale hlavně nezdlouhavé. Trochu mě rozčilovaly ty vševědoucí věty, co se stane. (Ich-forma a všešvědoucí vypravěč mi nejde moc dohromady.)
Děj také nebyl špatný. Mnoho mrtvol, tajný univerzitní spolek a duchové. Vhodné na víkendové čtení v posteli. (Zajímalo by mě, jaké by to bylo, kdyby tam ta nadpřirozená složka nebyla.)
Hlavní hrdinka nebyla hloupá. Dokonce mě bavilo, když vyprávěla o různých symbolech na náhrobcích. (Kdybych měla jistotu, že si to autorka nastudovala, určitě bych takovýchto informací uvítala více, ale chápu, že jiné čtenáře by to mohlo nudit.)
Problém je ta osudovost mezi Amélií a Johnem Devlinem. Jejich živočišná přitažlivost, která byla velmi často zmiňována. A ta tragičnost by také nemusela být v takové míře.
Byla jsem nečekaně mile překvapena. Dávám tři a půl hvězdičky a neskutečně se těším na další díl.

ddomikk
14.10.2013

(SPOILER) Az prekvapujici knih! Jedna z knih ktera se cte sama a musim priznat, ze duch male dcerky, ktera mu vysela na noze me dostal asi ze vseho nejvice! Doporucuji:)

Lleennččaa
13.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih které jsem letos četla..už se nemůžu dočkat druhého dílu ..

muchomurka
29.09.2013 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, ale jsem moc ráda. Sice bylo občas zdlouhavé číst o Améliiných pocitech, hlavně ke konci knihy, kdy se v podstatě její pocity nijak nezměnily a neustále se opakovaly a byly stejné, jako v celém průběhu knihy, ale celkově se mi příběh, jeho atmosféra, námět moc líbil. Velmi oceňuji i to, že to nebyla klasická lovestory.
Co mě naopak překvapilo bylo, že autorka dlouze budovala zápletku, kterou pak rozuzlila "šmahem" ve dvou krátkých kapitolách. Ale jestli bude pokračování, pak mi to tak nevadí.
Doufám, že brzy vyjde, protože jsem zvědavá, jak to mezi ní a Devlinem dopadne a co po ní budou chtít duchové dál, jaké je tajemství jejího otce... Prostě je toho tolik co dovysvětlit a už se moc těším na další díl!

DariDerek
21.09.2013 5 z 5

Wow :) Byly v knížce určité pasáže, u kterých jsem se tak bála, že jsem ztratila odvahu jít i na záchod, číst to večer bylo pro mě hooodně vysilující :) Bezvadně napsaná kniha, stojí za přečtení!

ciniminisek
28.08.2013 3 z 5

Klasická duchařina s detektivním podtextem. Nápad dobrý, postavy ucházející, ale stále mi tomu něco chybí. Zlatá střední cesta. Musím pochválit obálku. Zda se pustím do druhého dílu, ukáže čas. Teď to nutkání nemám.

Pets
20.08.2013 4 z 5

Velmi povedená kniha, začátek byl sic nudnější, ale potom se to rozjelo a nešlo se od příběhu odtrhnout. Doporučuji

Ohniva
06.08.2013 5 z 5

Skvela kniha. Neni co jineho dodat, vse uz bylo receno.

Lucy81
06.08.2013 5 z 5

Doporučuji! Kniha se čte jedním dechem. Nemohu se dočkat pokračování...

Elizabet
31.07.2013 5 z 5

Tata kniha se čte sama ,je napinava ,čekam na dalši dil ,moc se těšim.

Adelica-Opica
25.07.2013 4 z 5

Dala bych 3,5 hvězdičky :) začátek mě moc nebavil... Byl takový utahaný, ale potom (asi po 100 stranách) mě to chytlo a nepustilo :)

Isssaabbeellaa
06.07.2013

Hned od začátku jsem se do knihy začetla =) .... je úžasná. =) Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl. =)

P.ary
01.07.2013 5 z 5

Skvělá knížka, není co dodat... a to sem se zapřísahla, že odmítám číst knížky u kterých ještě nevyšly všechny díly, to čekání je opravdu dlouhé :-)

Virusek
28.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha, četla jsem ji jedním dechem... též se nemůžu dočkat 2. dílu

Lenous133
17.06.2013 5 z 5

Výborná kniha, přečtenou sem jí měla během 3 dnů. Nemůžu se dočkat 2 dílu...

lakme
28.04.2013 5 z 5

Detektivka, fantasy a trocha romantiky v jednom je opravdu báječnou kombinací. Nemůžu se dočkat až vyjde další díl a já se dozvím, co má osud pro Amálii a Johna nachystaného. Škoda, že další díl vychází až v prosinci 2013.