Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

cedos
24.09.2017 5 z 5

ANO ... měla jsem pocit, že potřebuji odložit thrillery, severskou detktivku ... atd. a přečíst si něco "jiného". Kniha se mi moc líbila, napínavá od první stránky,skvělá zápletka, trošku tajemna, trošku romantiky, DOPORUČUJI a "jdu" na druhý díl :)

Eeli
06.09.2017 3 z 5

Kniha nenáročná,čtivá. Sice se nejedná o žádnou kvalitní literaturu,ale jako oddychovka (spíše pro holky) je to zdařilé. Detektivní téma obklopené duchařskou atmosférou zasazené do neobvyklého prostředí hřbitovů. Příběh má docela šmrnc,rozhodně nechybí napětí a nějaká ta romantická dějová linka se tam také rýsuje.

kuntova.k
03.09.2017 4 z 5

Kniha byla zajímavá, ze začáku jsem měla problém se začíst. Po prvním zvrtu kniha nabírá spád a nemohu se odtrhnout. Typů na vraha bylo několik. Nakonec jsem se netrefila ani do jednoho z nich. Těším se na další díly.

Anne123
29.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem byla ke knize poněkud skeptická, ale doporučovala mi ji kamarádka se slovy, že si to prostě musím přečíst. Ja si jen pomyslela... duchove? Vážně? A teď, po dočtení, musím udělit pět hvězdiček. Napínavý příběh, u konce mi málem vyletělo srdce z hrudi. Odvážná hrdinka, neodolatelný muž a pár vraždiček jako bonus... co víc si přát ;)

Andrea156
01.07.2017 5 z 5

Po knihách a dětech ze Sirotčince slečny Peregrinové od pana Riggse jsem se opět znovu krásně začetla. Jsme nadšená. Dokonce jsem nakazila i mojí mamku. Což je co říct :-D

lil16
15.06.2017 5 z 5

Tajemná, mysteriozní detektivka. Skvěle napsáno. Rychle se čte. Pokud se trochu rádi bojíte, je to kniha přesně pro vás. Často jsem měla husí kůži.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka je restaurátorkou hřbitovů a proto je v knize (mimo jiného) i spousta vysvětlení hřbitovní symboliky, což mě bavilo možná ještě více, než samotný děj knihy.

kklepkaa
15.05.2017 3 z 5

Mělo to svojí ponurou a přitažlivou atmosféru tajemna, nicméně to pár hluchých míst mělo. Autorka se točila kolem čehosi a když už to vypadalo, že se čtenář něco dozví, hned to utnula. Amelia byla občas na přes držku a její pan božský (nebo ďábelský?) Devlin jakbysmet. Popisy toho jak na ní působil byly až úsměvné, ale dalo se to přežít. Detektivní linka mě bavila. Určitě se podívám na další díly, jelikož jsem rozhodnutá zjistit jak to s nimi dopadne.

evickakyticka
25.04.2017

Nějak jsem to nemohla dočíst. Strašně mě štvalo, jak je Amelie úplně vedle z Devlina. Bylo na něm úžasné snad úplně všechno - červená knihovna jak vystřižená. Na druhou stranu se mi líbilo prostředí hřbitova a Ameliina práce restaurátorky. Duchařiny tam bylo drobet, ale ne zas tak špatně popsané. Když spolu pátrali v temných uličkách pod hřbitovem, bylo to i zajímavé. Ale ke konci už jsem toho úžasňáka nemohla vystát a knihu sklapla. Dokonce je mi i jedno, kdo byl padouch... Jo a nedočtené knihy nehodnotím...

Bokattyna
24.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení a jsem ráda, že mi doporučena byla. Přečetla jsem ji jedním dechem, jelikož mám ráda detektivky, a pokud mi ještě někdo k pohodové detektivce přidá nadpřirozené bytosti, jsem štěstím bez sebe. Ještě nesmím zapomenout, že knihou se táhne i něco milostného, tedy když hlavní hrdinka je okouzlena sexy tajemným detektivem. Celý příběh byl plynulý a krásně se četl, ke konci jsem už měla trochu husí kůži z popisovaných duchů a zatemněných chodeb. Na sto procent doporučuji.

Trissi
23.03.2017 2 z 5

Možná drobný spoiler!!!

Původně jsem si chtěla půjčit jen tuhle knihu, ale když mi paní knihovnice přinesla hned tři s tím, že našla i další díly, nedalo se odmítnout. No, hlavní hrdinka se po celou knihu nachází ve stavu permanentního vzrušení z policejního detektiva, který je tak úžasný, že je to až k nevíře. Popisy jeho sexy výslovnosti, (dokonce i jeho čelisti byly sexy připojeny, což si jaksi neumím ani představit), magnetismu, vzduch při jeho přítomnosti se nabil elektřinou a Amélia přestávala logicky a vlastně i nelogicky myslet. Ke konci knihy se čtenář dočká i jakés takés zápletky a podivuhodného závěru. Musím ale dodat, že další díl byl o mnoho lepší. Do příběhu vstupuje pes a John Devlin se tam nevyskytuje.

Evina74
20.03.2017 4 z 5

Knížku jsem začínala číst trochu až s despektem, ale rychle jsem se začetla, duchařina byla uvěřitelná, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout. Možná by neškodilo víc detektivního pátrání a míň elektřinou nabité romantiky, ale nakonec dojem dobrý a další díly si určitě přečtu.

martina.tim
16.03.2017 5 z 5

Konečně kniha, ve které jsem jí ty duchy věřila. Marně jsem hledala knížky s duchařskou tématikou, která by mě bavila a která by mi dala to mrazení v zádech. Dokonce ani Yrsa - Pamatuji si vás všechny to nedokázala a nevěřila jsem jí to. Takže velký palec nahoru a s chutí na další díl :)

O77
14.01.2017 3 z 5

Jako ryze odpočinková četba to jistě více než obstojí. Děj knihy se nijak necourá, zápletka je promyšlená, ne nepodobná dobré detektivce. Popis milostného vztahu by obstál v jakékoliv červené knihovně. Autorka se nepohrává jen s tématem duchů, ale také přesuny energií.

zuza.floderova
10.12.2016 4 z 5

Musím uznat, že jsem nečekala nic a nakonec to bylo opravdu dobré. Nemohu jinak, než doporučit. ;)

trudoš
26.11.2016 2 z 5

Jak Amanda Stevensová umí skvěle pracovat s duchařskou atmosférou, kdy k vystrašení čtenáře nepotřebuje hektolitry krve, ale vystačí si s jeho fantazií, stavba příběhu jí naprosto ujela pro potřeby uvzdychaného slaďáku. Ani mě tak nezaskočilo, že se hrdinka hned zkraje zaláskuje do vyšetřujícího detektiva, ale že s tím spisovatelka zaplácne většinu ze tří set šedesátistránkové knihy, to už bylo ubíjející. A poetická atmosféra hřbitovů amerického jihu stav nijak nevylepšila, spíš naopak.
Ono totiž bohužel pro všechnu tu emocionální rozervanost nezbylo místo pro zápletku. Ta by si jinak vystačila s formátem povídky, přestože se autorka snaží vývoj událostí všelijak zkomplikovat. Ale když nakonec dojde na lámání chleba, nemá čím rozsah obhájit, protože vrah vytažený z klobouku je pro čtenáře stejným překvapením, jako pro samotnou hrdinku. Finální mix paranormální romance a duchařské detektivky tak prohrává 5:0 na body a je jen otázkou, jestli v dalším kole bude nějaká snaha o změnu.

Elza_Nofka
13.10.2016 4 z 5

Okřídlená duše mi tři roky ležela knihovně netknutá. Získala jsem ji zcela náhodou od knižního klubu, nicméně tématika mi v tu dobu nic neříkala a bála jsem se, že se u ní budu bát :D protože já se nerada bojím :) Ale před létem na ní přišla řada a "zhltla" jsem ji, téměř na posezení (s ohledem na to, že s dvouletým dítětem je posezení trochu delší). A byla jsem mile překvapena a ano, při večerním čtení mě občas přepadl nepříjemný pocit, nicméně dva dny po dočtení mi pošta přivezla pokračování a do týdne jsme měla přečtené všechny 3 knihy.

venacava
15.09.2016 2 z 5

No, tak jsem to přečetla, ale nenutí mě to číst další 2 díly. Něco, nevím co mě tam chybělo.

vladka1695
10.08.2016 2 z 5

Žádná sláva. Za mě zklamání, očekávala jsem mnohem víc. Průměrné, jednoduché čtení. Příběh mě ničím extra nezaujal. A to věčné rádoby "jiskření" v každé kapitole mi lezlo na nervy. Do čtení jsem se musela nutit a několikrát jsem se chystala knihu odložit.

Evule114
28.07.2016 5 z 5

Přiznávám se, že ze začátku mi dělalo problém se do knížky pořádně začíst. Nadchlo mě, že je o duchách, tohle téma miluji, ale tedy naštvalo mě, že hlavní hrdinka se jim pevně vyhýbá a má nastolené pravidla. A ještě k tomu krimi příběh, což tomuto tématu se záměrně vyhýbám, ale nakonec si mě příběh dostal a já se začetla, nakonec jsem byla ráda, že jsem jí přečetla a odhalení vraha bylo také zajímavé. Už jsem začala číst druhý díl a jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat, hlavně s jeho duchy...