Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 987 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Makyta
11.09.2014 5 z 5

Moc pěkně psaná a napínavá knížka. :) Myslím, že později se k ní klidně znovu vrátím.

Lorrainee
17.08.2014 3 z 5

Nemůžu si pomoct ale přijde mi, že autorka vzala mixér, vrzla tam Buffy, Mediátora, Sběratele kostí /serial, ne knihu/ a pustila to na plný obrátky a jelikož miluju všecky jmenované, zatím se mi ten koktail zamlouvá! :)

barca8336
09.08.2014 5 z 5

Super kniha, zase nějaká změna od těch všech románu...Tady moc romantiky nenajdete, možná ke konci. Ale i tak to byla super kniha, která vás vtáhne do děje a nedokážete přestat se čtením. Do dvojky určitě jdu, ať vím jak to dopadne. ;-)

zdenka1104
05.08.2014 5 z 5

Strašně se mi tahle kniha líbila, když jsem ji začala číst musela jsem furt pokračovat, protože jsem se nemohla dočkat konce, kdo to vlastně všechno dělá. Líbilo se mi, že je ta knížka i strašidelná. Když jsem byla sama doma a četla to v noci docela mě to nahánělo husí kůži. :D... Těším se, až si pujdu koupit zbývající díly.

Makyta
04.08.2014 5 z 5

Tak to už se mi zase dlouho nestalo, abych si rozečetla druhý díl a pak zjistila, že je i první.. :D tak jsem se přesunula zatím k prvnímu. Ale zatím jsou obě z toho co mám přečteno super! Myslím, že tu máme super trilogii. :)

anibeni
28.07.2014 5 z 5

Začetla jsem se do knihy s tím, že se bude jednat o letní oddychové čtení v podobě nějaké love story s duchařskou tematikou a přesně na to jsem také měla náladu... Ovšem jaké bylo moje překvapení, když se na scéně objevila mrtvola, pak druhá, třetí.... sakra, ta knížka mě tak vtáhla do děje, že jsem ji nedokázala odložit, ale přitom jsem se u ní chvílema i bála... nevyhledávám detektivky a nevyhledávám ani horory, ale tohle bylo nějakou směsicí všeho a přesto jsem četla dál... Kniha byla dobře napsána, zápletka složitá, rozuzlení nečekané.... Kniha stojí za přečtení..

Eliota
20.07.2014 4 z 5

Skvěle napsaná kniha! Je plná napětí, takže vás to nutí číst dál a dál (k tomu přispívají i kapitoly, které vždy skončí v tom nejnapínavějším momentě). Výborný je i popis.
Jediné, co bych vytkla, je, že samotné dopadení vraha se vyřešilo během pouhých pár stránek, možná by bylo zajímavější, kdyby tato část knihy byla trochu rozvedená.
I po dočtení poslední věty zůstává stále několik tajemství - o Amelii, jejím otci, Devlinovi, tajemném Robertovi... A přesně tohle vás donutí si sehnat druhý díl.

SoniaShadow
14.07.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem se u této knihy jsem se někdy bála. Mrtvá těla, sériový vrah, tajemství... Autorka dokázala navodit atmosféru a při nějaký scénách mi přeběhl mráz po zádech. Nejsem fanynka filmových horrorů, ale i když se mi toto vtisklo do paměti, tak jsem to ráda četla, protože jsem věděla, že na mě budou čekat záhady, rozlušťování tajemství a pod. Taky se mi líbí, že Amelia vyrůstala jakoby na hřbitově a tudíž s ním má silné spojení, líbí se mi její pohled na hřbitovy :)

Candide
19.06.2014

Na to, jak zajímavý je námět, mi psychologie postav přišla značně plochá a povrchní, ač duchařská tematika, ani trochu jsem se nebála, pasáže, které by ve mně měly vyvolávat hnus, mě tak akorát nudily, a konec... jsem předvídala. Jako oddychovka na nedělní odpoledne, kdy nemáte nic lepšího na práci, nicméně postačí.

Lenka.Vílka
04.06.2014 3 z 5

Kniha se mi libila tak prumernym zpusobem, ale nebyla spatna. Otacela jsem stranky a tesila se, co bude dal, to ano...ale kdyz jsem byla na konci, nevadilo mi to...ale udelalo mi radost, ze jsem se misty skutecne bala...

dominika25
01.06.2014 5 z 5

Opravdu nemám ráda knížky, kde už dopředu víte, jak to skončí, ale u téhle knížky to rozhodně nevíte. Od začátku do konce jsem byla napjatá a u některých pasáží jsem se až bála. Rozhodně si přečtu i ostatní díly a všem co mají rádi napětí a hlavně duchy jí doporučuji.

Arianne
11.05.2014 5 z 5

Velmi povedeně vykreslený příběh ženy, kterou odlišnost obrala o většinu sociálních kontaktů. Je zde mystika natolik jemná, aby člověk neměl nejmenší pochyby. Tajemno a napětí, které nás nutí číst dál a zanedbávat všechny ostatní povinnosti včetně spánku. A romantika podaná s takovým citem a mírou, že i člověk, který nevyhledává červenou knihovnu, bude chtít víc.
Okřídlená duše je kniha sama o sobě, svébytná, kouzelná, střízlivá a láskyplná. Najdeme několik vrstev příběhu a ohromné plus je, že povrchní detektivní motiv je v této knize ukončen. Jediné, co zůstává nedořešené, jsou jemné nuance jakoby napozadí: Jaký je skutečný smysl Améliiných schopností, když se zdá, že to, čemu celý život věřila, nebude tak úplně pravda? A bude ochotná porušit všechna pravidla a dojít si pro svého osudového muže?

Lucka D.
17.04.2014

Knížku jsem dostala dárkem a z tématu jsem byla trochu rozpačitá. Četla se mi ale moc dobře, byla jsem překvapená, že mě i toto "duchařské" téma, které jinak nemsím, zaujalo. Prý se chystají další díly, pokud na ně narazím, určtě taky přečtu

IvcaK98
06.04.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že z téhle knížky jsem krapet rozpačitá. Není špatná, bavila mě, ale podle komentářů a hodnocení jsem rozhodně čekala víc. K temnému hřbitovnímu prostředí to tak nějak patří, ale dost těžko se můžu vcítit do hlavní hrdinky, když ničím nevyčnívá, nedává mi ani jeden charakterní rys, kterého bych se mohla chytnout a vžít se do ní. Příběh mě taky nějak nenadchnul, napětí jsem cítila až ke konci a ani tam mi nepřišlo nějak závratné. Jestli ale můžu o knížce říct něco opravdu pozitivního, tak to, že jsem ještě nic podobného nečetla a už dlouho mi chyběla nějaký ryzí novinka :)

kneslova
17.02.2014 4 z 5

Výborná oddechová knížka, plná hřbitovů a duchů, milovníci napětí také nebudou zklamáni

Acionna
06.02.2014 5 z 5

Na knihu jsem narazila v knihovně náhodou, zaujaly mne pravidla na zadní straně, nicméně jsem neočekávala, že se mi bude líbit. A byla jsem nadšená, něco tak pěkného a vlastně i oddechového jsem dlouho nečetla. Už hltám druhý díl a nemohu se dočkat třetího :-)

Jia
01.02.2014 5 z 5

Nic nechybělo - vraždy, romantika, příroda, napětí .... jen těch duchů tam bylo na můj vkus docela dost :-). Proto "jen" 4 1/2 * Další díl už mám na poště :-)

Andulienka
26.01.2014 5 z 5

Hmm, čítavam hlavne v noci....a táto kniha je na to ako vyšitá:). Nenudila som sa pri nej ani náhodou, som zvedavá na ďalšiu časť, kde sa pravdepodobne vyjasní pôvod Amelie. Hrozne sa teším aj na Devlina a ako bude pokračovať ich vzťah...., ja vlastne neviem zaradiť Devlina, čo je zač, snáď aj to sa raz dozviem. Teším sa:)

Jitty82
28.12.2013 5 z 5

Kniha je fantastická! Přečtenou jsem ji měla za dva dny. Jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Napínavá je od začátku do konce. V nejbližší době si objednám pokračování.

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Strhující, napínavá kniha originální hlavně v tom, že se jedná o detektivku s nádechem nadpřirozena. Dokáže udržet napětí čtenáře až do úplného konce. Už aby byl další díl...