Dluh

Dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405446/bmid_dluh-veu-405446.jpg 4 200 33

Hraju, abych žil série

Realita virtuálního světa, ve kterém žijí vtažení hráči, je čím dál hlubší a barvitější. Došlo zde k opravdovému zrození i skutečné smrti. Pupeční šňůra spojující Jiný svět se Zemí se však stále ztenčuje a ani Bezejmenný už není s to odvrátit hrozící katastrofu. V této houstnoucí atmosféře potká Gleb ruskou dívku, která právě jako zázrakem unikla z čínského virtuálního otroctví. Je jediný, kdo rozumí jejímu jazyku a nedokáže být hluchý k jejímu zoufalému volání o pomoc. Jaké však mají šance, když svět okolo nich spěje k nevyhnutelnému střetu? Uprostřed zemí Pohraničí na sebe narážejí dosud nevídané tisícihlavé armády. Kilotuny rozžhavené many přetavují písek ve sklo a ničí neprůstřelnou mithrilovou zbroj. Válečný ryk stoupá až k samotnému nebi a bohové jen s úžasem sledují, jaké krutosti je lidská rasa schopná. Pokračování nejlepší série žánru LitRPG.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Долг (Dolg) , 2013

Krukron
18.07.2019 5 z 5

No prostě se mi to pořád líbí :D

Okoslav
04.07.2019 3 z 5

Varování: pokud jste alergičtí na chvástavé řeči o „ruských medvědech“ a „vynikající ruské krvi“ (nebo třeba na party ruských nabušenců, co terorizujou polskou holku jen proto, že nemá ráda Rusy), na tuhle sérii se radši vykašlete. Bude to díl od dílu jen horší. Fakt.

Mimochodem, větu „Nebojte se, už nikdy nebudete muset umírat, od toho jsou tady muži“ řadím do své osobní top 10 nejsměšnějších knižních momentů všech dob.

Coli
01.07.2019 5 z 5

Pěkné pokračování. Je sice až úsměvné, že jde hlavnímu hrdinovi všechno na ruku, ale na druhou stranu, kdo by četl již třetí díl o totálním "lůzrovi", co se stále pachtí na druhém levelu :-)
PS: taky bych chtěla dráčka Čendu :-)

Roscata
24.06.2019 5 z 5

Opět naprosto úžasný. Spousta čtenářů kritizuje téma tohoto dílu ale mě to naopak bavilo a zajímalo. Když se to vezme kolem a kolem, je jasné že by v takové realitě dřív nebo později k něčemu podobnému došlo, tak proč se tomu vyhýbat.
Líbilo se mi jakým způsobem bylo vysvětleno Glebovo neuvěřitelné štěstí, krásně to totiž sedlo do celého světa a je jasné že mu už moc dlouho nevydrží. Což vlastně dokázal další infarktový konec. Já doufám že za to těm Olderským parchantům dá pořádně zavyučenou.

IG: zrzi_cte

Fifth Element
20.06.2019 3 z 5

O trochu lepší než předchozí díl, ale už vím, co mi vadí.. Ta arogance, která čiší z celé knihy..

GinaKicaid
12.06.2019 4 z 5

Echm... Jak tento díl nazvat, abych jej neurazila a zároveň vystihla své pocity? Řekla bych, že INTERMEZZO je pěkný název, nemyslíte?
Což o to, kniha se čtě pěkně, ale mám pocit, že celou dobu čekám, až se rozjede, a ono nic. Spousta lidí srovnává tuto sérii s Cestou šamana, je to koneckonců nasnadě... Za mě jsou první dva díly (zejména ten první) možná i lepší, než CŠ a věřím, že autor se zase rozjede. V tuto chvíli jsem ovšem krapet zklamaná. Ale i napnutá, jak se to bude dál vyvýjet.

KnihoMorka
29.05.2019 5 z 5

Prahnu po další

makynka911
22.05.2019 3 z 5

Očekávaný díl, který byl prostě průměr. Těšila jsem se na knihu celý rok, hlavně kvůli konci minulého dílu. Začátek knihy se ještě vcelku dal, ale po složení raidu, to bylo jako co? Samaritanská mise a když konečně dojdou do bodu kam měli namířeno původně, tak je za dvě strany hotovo a Glebovi zase všechno padá do klína?

Stejně jako u Šamana i tady čekám, až mu někdo zavaří, vím že je to zlé, ale série potřebuje nový náboj. Tak snad ten Tavor no...

Za mě bohužel lepší trojka :)

spiker99
21.05.2019 5 z 5

Pozor Spoiler dál čtěte na vlastní nebezpečí:
tak nám to na konci opět skončilo smrtí,ale tentokrát smutnou

KURYRcz
21.05.2019 5 z 5

Ano.
Nemám co dodat, "padouš dostal napraskáno" jen sem doufal v lepší konec, ale nic neni straceno ješte neni konec.
Doporučuji kažému kdo má rád hry.

vlad77sk
18.05.2019 5 z 5

ak mozem dodat a nikomu sa to vobec nemusi pacit tato seria je o par ale fakt o dalsich par lev elov vysia ako saman,a o knihe sektor osm ani nevravim ta je proste luxus.

vlad77sk
18.05.2019 5 z 5

mam jednoduchu odpoved pre tych ca sa rozhoduju nad otazkou kupit alebo nie,4,5 hod a kniha je precitana.Nebudem prezradzat dej len dufam ze ludia co citaly dalsie diely v ru alebo v de my prezradia ci v dalsich dieloch dojde aj na tych zmetkov,olderskych sinacikov co zapricinily ten smutny koniec a dostane ich do ruk pavucia bohina a da im pekne nesmrtelne mucenie.

protokol
17.05.2019 5 z 5

super skvelé ďalšia lahoda dúfam že preložia a vydajú všetky dieli teším sa na pokračovanie