Hráči

Komedie o hře, o vášni ke hře, o podvodu a umění podvodu. Děj se odehrává v atraktivním prostředí falešných karetních hráčů, jejichž filozofie je jednoznačná – bystrý vtip, jasný rozum a hlavně žádné ohledy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_m.jpg 4.343
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Dilia

Игроки / Igroki, 1842

Kniha Hráči

mgeisselreiter
21.09.2019

Chytře vymyšlená anekdota převedená do divadelní hry. Je to krátké, svižné a ani nevadí, že pointa se dá očekávat. 70% a 4*, 21. 9. 2019.

hrdlickova_61
24.04.2019

Hráče jsem nečetla jako knížku, ale viděla jsem představení Činoherního klubu. Je to smutný příběh, ale tak dokonale napsaný a zahraný, že se na opakování dívám v TV pokaždé, kdy běží, a pokaždé mě znovu okouzlí. Škoda, že tohle nastudování nemohl vidět autor - věřím, že by byl nadšený : o)

Toffee
03.05.2018

Jak podvést podvodníka a ještě si přitom zahrát karty. Typické gogolovské postavy, typické Rusko.

"Žít, jako žije hlupák - to není umění. Ale žít s vtipem, umělecky oklamat všechny a sám nebýt nikdy oklamán - to je opravdový úkol a pravý cíl."

Aleh
11.09.2016

Hra o tom, jak jeden velký podvodník byl podveden ještě většími a mazanějšími podvodníky. Další z příběhů N.V. Gogola, který na postavách karetních hráčů krásně vykresluje poměry, které tehdy v Rusku panovaly.

...."Kdo jsem já? Já byl slušný člověk. Vzali mě ke stolu a prohrál jsem i košili. Co jsem měl dělat? Přece nechcípnu hlady. Tak jsem to za 3 tisíce vzal, že ti zahrajeme divadlo a voholíme tě. Říkám ti to na rovinu, co bych kecal."
"Jdem k souduǃ Jdemǃ Jdemǃ Oloupili jste mě, ukradli jste mi peníze…za bílého dne…"
" Zákonem by ses mohl ohánět, kdyby ses ho držel. Ba ne, kamarádeǃ V tom je právě ten vtip, že ty nemáš právo si stěžovatǃ " ....

kotasbk
06.04.2015

UTĚŠITEL: A poslechni, je tvá sestra hezká?
GLOV MLADŠÍ: Jako obrázek...Kdyby to nebyla sestra ...no, už by panna nebyla.

Parník

Nějak sem tomu nepřišel na chuť,možná to bylo i nepříliš povedeným představením, které sem zhlédl.