Hraběnka v nesnázích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Praha 1904. Pro zářivá evropská velkoměsta Paříž, Vídeň a Prahu to byl jeden z oslnivých roků na přelomu století. Za veselím však číhala katastrofa – Evropa, a na prvním místě rakousko-uherská monarchie, se blížila hrozné tragédii První světové války. Hraběnka z Falklenburgu Beatrice-Trixie žije v Praze, dcera českého otce a anglické matky. Je osmadvacetiletá a ne zcela emancipovaná. Mrtvola vytažená jednoho únorového večera z Vltavy náhle změní další hraběnčin osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44744/hrabenka-v-nesnazich-44744.jpg 2.912
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Countess of Prague, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Hraběnka v nesnázích

drakamena
02.05.2021

Zábavná detektivka z Čech z počátku 20. století. Trixie je sice snob, ale humorným způsobem. A případ, který řeší, je skutečně zajímavý a směr, který nabere, nečekaný. Kniha rozhodně pobaví, takové lehké čtení.

Hecuba
09.06.2020

Velmi příjemné odpočinkové čtení, zejména pokud znáte místa o nichž je psáno osobně.


AliceWonDer
11.12.2018

Jako fanoušek série s Phryne Fisherovou (soukromá vyšetřovatelka z 20. let) jsem logicky po této knize sáhla. Možná, kdybych ji četla jako první, tak budu nadšená z toho, že se někdo tohoto příběhu chopil. Takto mám spíš pocit, že se autor Phryne inspiroval a zároveň jí nedal to, co Slečna Fisherová vyšetřuje od Kerry Greenwoodové má. Takové to, že vás to chytne a nepustí. Co mě ale zaujalo byl životopis samotného autora, kdyby ho sepsal, tak si ho určitě chci přečíst :-)

Lili2
29.04.2014

Příběh a jeho atmosféra na mě vůbec nepůsobí autenticky, což možná není autorův účel, ale měl by být. Dočtu to jen proto, že jsem zvědavá, kdo teda starého Alfonse zavraždil a proč zemřel hraběnčin strýček Bertík.

modranka
16.10.2013

Kniha je písaná v 1. osobe, čo je pre detektívny príbeh trochu netypické. Autor si svedomito naštudoval pražské dobové reálie. Mala som pocit, že hlavní hrdinovia skutočne existovali.