Hraběnka v nesnázích

Hraběnka v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44744/bmid_hrabenka-v-nesnazich-hSo-44744.jpg 3 12 5

Praha 1904. Pro zářivá evropská velkoměsta Paříž, Vídeň a Prahu to byl jeden z oslnivých roků na přelomu století. Za veselím však číhala katastrofa – Evropa, a na prvním místě rakousko-uherská monarchie, se blížila hrozné tragédii První světové války. Hraběnka z Falklenburgu Beatrice-Trixie žije v Praze, dcera českého otce a anglické matky. Je osmadvacetiletá a ne zcela emancipovaná. Mrtvola vytažená jednoho únorového večera z Vltavy náhle změní další hraběnčin osud...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Countess of Prague , 2005

drakamena
02.05.2021 4 z 5

Zábavná detektivka z Čech z počátku 20. století. Trixie je sice snob, ale humorným způsobem. A případ, který řeší, je skutečně zajímavý a směr, který nabere, nečekaný. Kniha rozhodně pobaví, takové lehké čtení.

Hecuba
09.06.2020 3 z 5

Velmi příjemné odpočinkové čtení, zejména pokud znáte místa o nichž je psáno osobně.

AliceWonDer
11.12.2018 2 z 5

Jako fanoušek série s Phryne Fisherovou (soukromá vyšetřovatelka z 20. let) jsem logicky po této knize sáhla. Možná, kdybych ji četla jako první, tak budu nadšená z toho, že se někdo tohoto příběhu chopil. Takto mám spíš pocit, že se autor Phryne inspiroval a zároveň jí nedal to, co Slečna Fisherová vyšetřuje od Kerry Greenwoodové má. Takové to, že vás to chytne a nepustí. Co mě ale zaujalo byl životopis samotného autora, kdyby ho sepsal, tak si ho určitě chci přečíst :-)

Lili2
29.04.2014

Příběh a jeho atmosféra na mě vůbec nepůsobí autenticky, což možná není autorův účel, ale měl by být. Dočtu to jen proto, že jsem zvědavá, kdo teda starého Alfonse zavraždil a proč zemřel hraběnčin strýček Bertík.

modranka
16.10.2013 2 z 5

Kniha je písaná v 1. osobe, čo je pre detektívny príbeh trochu netypické. Autor si svedomito naštudoval pražské dobové reálie. Mala som pocit, že hlavní hrdinovia skutočne existovali.

historické detektivky

Stephen Weeks
britská, 1948
2011  79%Daniela
2007  57%Hraběnka v nesnázích

Kniha Hraběnka v nesnázích je v