Odkaz Hawthornů

Odkaz Hawthornů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498282/bmid_odkaz-hawthornu-U5C-498282.jpg 4 368 70

Napínavé pokračování bestselleru Hra o dědictví! Dědička Avery Grambesová pátrá po muži, který by mohl zodpovědět její otázky, a to včetně té hlavní: Proč odkázal miliardář Tobian Hawthorne své dědictví neznámé Avery místo vlastní rodině? Test DNA Avery prozradí, že s Hawthornovými není pokrevně spřízněná, a další stopy naznačují, že její spojení s rodinou je hlubší, než si dovedla představit. Grayson a James, záhadní a přitažliví Hawthornovi vnuci, Avery stále zamotávají hlavu, a za každým rohem při tom číhají nebezpeční protivníci, kteří se nezastaví před ničím, jen aby Avery vyřadili ze hry... Doporučený věk 13+.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Hawthorne Legacy , 2021

Paja.92
04.12.2022 5 z 5

Autorka udržela úroveň a druhý díl byl stejně napínavý a návykový jako ten první. Příběh neměl žádná hluchá místa a s každou další stránkou jsem byla nedočkavější, jak to celé dopadne.
V knize se opět dočkáme romantiky, záhad, tajemství a napětí. Všechno pěkně vyvážené, takže jsem neměla pocit, že se mi z toho cukrování mezi hrdiny zkazí zuby a odhalení záhad nebylo zbytečně protahováno, aby to čtenáře popudilo.

Konec sice zůstal otevřený, ale mnoho otázek už bylo zodpovězeno, takže si nebudete vzteky trhat vlasy, že budete muset zase X měsíců čekat na pokračování, abyste se dozvěděli, co se v minulosti stalo.

nonameperson04
28.11.2022 5 z 5

Dokonale napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. I když ze začátku jsem se do toho trochu nemohla dostat, ale pak už to jelo.

DÁL SPOILER!

Zvrat jako, je Tobyho dcera, pak neni Tobyho dcera, pak je jiná holka Tobyho dcera, jakože what? A romatická linka Jameson je sice fajn, ale já jsem prostě team Grayson. Někdo taky team Gray?

Nelly
28.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla stokrát lepší jízda než první díl - více zamotané, více záhadné a překvapující.

barbb8k
20.11.2022 4 z 5

Tento díl, stejně jako ten předchozí byl dokonalý. Řekla bych, že se mi nelíbil zas tak jako The inheritance games, ale skvělý rozhodně byl.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Když jsem se začetla, nedokázala jsem přestat číst a musela vždy pokračovat.
I v tomto díle se objevila spousta nových záhad, ale hodně se jich už vyřešilo. Jak těch z minulého dílu, tak z toho druhého.
Než jsem začala číst, bála jsem se angličtiny, jazyku, ve kterém jsem tuto knihu četla, ale bála jsem se úplně zbytečně.

Postavy jsem si zamilovala v prvním díle a moje láska se v tomto díle jen prohloubila. Už jsem někdy řekla, jak moc miluju Orena? On je takový zlatíčko!

Celkově byla kniha skvělá. Nemám jí v podstatě co vytknout, jen jí nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože tam bylo něco, co ji odlišovalo od předchozího dílu.
4,5/5⭐

Komaeda
18.11.2022 2 z 5

Zajímavé, ale příliš se řešily rodokmeny rodin, a kdo je s kým příbuzný. Čtu jen kvůli Graysonovi.

Pedruska01
17.11.2022 5 z 5

Na druhý díl jsem se těšila, proto hned jak to bylo možné, tak jsem se do něj pustila. Četlo se to opět skvěle, rychle, dobře. Styl mi vyhovoval včetně krátkých kapitol, které měly své vlastní kouzlo. Zcela obdivuji autorku, která dokázala dát dohromady tolik tajemství a záhad, která byla dokonale propojená a smysluplná. Rozhodně jsem nenašla nic zásadního, co by mi vadilo nebo by to ve mě budilo zmatek či přeplácanost. Skvěle vyvážené.
Hlavní hrdinka Avery se mi líbila, měla jsem jí moc ráda a obdivovala jsem, jak dokáže přemýšlet. Velmi chytré děvče. Nezáviděla jsem jí, protože velké peníze a potencionální moc znamená hodně a ve většině probouzí špatné pocity. Mnozí toužili po tom, co Avery má i vlastně nemá, a tak jí i celkem usilovali o život. Lidi a jejich vlastnosti jsou většinou záhadné a špatné, co si budeme. Trochu mě mrzelo rozuzlení na konci ohledně otcovství. Přeci jenom, ten člověk byl fajn a tak nějak jsem si přála, aby to byla pravda. O řešení záhad a rozklíčování tajemství neměla ona ani ostatní nouzi. Některé postavy a jejich chování mi i tak byly záhadou, respektive moc jsem nerozuměla, proč se tak chovají, proč se tak stavějí k faktům anebo proč se vlastně vyskytují tam, kde byly. Nemůžu říct, že by mi byly vysloveně nesympatičtí, ale nějaké to "ne" jsem proti nim možná měla.
Bratři Hawthornovi - kdo by si je neoblíbil. Já jsem si je totálně zamilovala, a to především hlavní dva, kteří měli pozici "druhého" hlavního hrdiny. Tedy Jameson a Grayson. Už jen to, že tvořili jistý trojúhelník se mi líbilo. Tentokrát nemám ponětí, koho bych si zvolila či komu bych fandila více. Bylo to velmi nerozhodné. Dělalo to taky to, že moc těch "ach" momentů nebylo. Nevznáším to jako stížnost, jen fakt, že pro mě těch romantických chvil bylo poskrovnu. A to samé i o těch "wow" chvilek. Považuji to za velmi velkou škodu a pihu na kráse, ale celku to samozřejmě nijak neuškodilo. Hrozně mě zamrzel Grayson, kterému jsem už od minula tak nějak držela palce. Chtěla bych mu vidět do hlavy a víc mu porozumět. Jameson měl toho prostoru více a bylo mi prostě jasné, co a jak. Nemuselo to tam být napsané, jistá intuice stačila. V každém případě, není konec a já jsem na tuhle dvojici dost zvědavá ještě. Xandra mi bylo tedy líto, měl pocit, že není součást týmu, že je věcně vylučován z dění.
Příběh velmi rychle ubíhal a měl přitom příjemné tempo. Nic unáhleného, nedotaženého. A přitom všem se tam toho stalo tolik. Tolik věcí, skutečností, záhad. Bylo až obdivuhodné, co se všechno v té knize odehrálo. Nedalo se nic předvídat nebo snad střelit od boku. Autorka to měla bezvadně vymyšlené a nedávala moc šancí se trefit. Vlastně pro mě zcela žádnou.
Osobně jsem si to hrozně užila. Moc mě to bavilo a líbilo se mi to. Velká škoda, že už je konec, klidně bych uvítala víc stránek. Proto se moc těším na další, tedy poslední díl. Pevně doufám, že nebudu muset čekat tak dlouho. Nejsem si jistá, zda to moje kšandy vydrží. Je sice pravdou, že knihy jsou vždy ukončeny "vyřešením", ale vždycky se najde spoustu věcí, které čtenáře zajímají, protože tak úplně dořešeny nejsou. Jsem zvědavá na romantickou linku, doufám, že se trochu šlápne na plyn a bude tam toho drobátko více - bez ohledu na výsledek. Od obou mužských protagonistů.
Knihu mohu rozhodně doporučit. I když se jedná o druhý díl, nenese si syndrom vycpávkového dílu, což je jen a jen dobře. Nedá se pustit z ruky. Bylo to báječné, užila jsem si to. Hodnotím plným počtem, i přes to, že to pro mě osobně neslo nepatrné mušky, hlavně v té romantické části. Však celek je super. Velké těšení se na pokračování. Tak snad brzy! :)

Mona-Lisa
09.11.2022 4 z 5

Jsme zpět v domě milionářů Hawthornů plném záhad s ještě zásadnější rodinou. Nelegitimní dědička Avery je zpátky stejně vtipná a chytrá a obklopena bratry/ctiteli, kteří ji zdatně sekundují při luštění záhad.

Jestli vám sedl první díl, tak vás tady nemá co zklamat.
Já jsem byla o chlup spokojenější, než s prvním dílem a taky jsem tomu zvedla hvězdu v hodnocení.
Otázek tu bylo položeno adekvátní množství, aby to nebylo extra přitažené za vlasy. A samozřejmě ne na všechno víme odpověď- máme ještě díl před sebou, že?
S jednou věcí jsem si byla dost jistá a její vyvrácení mě zklamalo, ale o to víc se těším na pokračování a pořádné vysvětlení.

Knihomol_ka
07.11.2022 5 z 5

Na tento příběh a postavy jsem se velmi těšila.
Ani tento příběh jsem nemohla opět odložit a do děje jsem se hned vžila. Hádanky byly opět zajímavý a snažila jsem se je luštit přímo s postavami. Měla jsem nějaké své teorie, které stejně nebyly pravdivé. Romantická linka tady stále pokulhává, ale veškerá ta akce co se tam děje mi to plně vynahrazuje. Jsem zvědavá co nám poslední díl přinese.

lena.o.knihach
05.11.2022 5 z 5

Ve Hře o dědictví se Avery změnil ze dne na den život, když zdědila nepředstavitelné bohatství. V Odkazu Hawthronů pátrá po velmi důležité osobě, která by situaci mohla vyjasnit, a konečně by se tak dozvěděla, proč byla zrovna ona vybrána.

Společnost ji samozřejmě dělají sourozenci Hawthronovi. Z Graye a Jamieho se Avery motá hlava a upřímně se jí ani nedivím. Oba dva jsou přitažliví, chytří a každý je úplně jiný.

Ani tento díl nejde odložit. Bylo to napínavé, rychle to odsýpalo a postavy mi čím dál víc přirůstaly k srdci. Romantická linka se mohla více rozjet, ale chápu, že si to autorka šetří do posledního dílu. Zato kamarádka hlavní hrdinky byla skvělá. Už v prvním díle se mi Max líbila a jak ještě nemluví sprostě a říká slova jako kukat, pračky, bulva drát a další, je to vtipný a odlehčuje to příběh.

Tuhle sérii doporučuji všemi deseti!

Mona787
01.11.2022

Ešte lepšie ako predchádzajuci diel... odporúčam

tajemství rodinná tajemství

2022  85%Hra o dědictví