Hovnivál Hugo

Hovnivál Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516582/bmid_hovnival-hugo-6464a570d47f2.jpg 4 14 4

Poznáte hovnivála? To je ten chrobák, čo pred sebou vaľká guličku z hovienok iných zvierat. Lenže hovniválovi Hugovi jedna gulička nestačí, chce ich mať čo najviac! Hromadí ich po celom lese a s nikým sa nebaví. Čo sa však stane, keď sa mu celé jeho bohatstvo rozplynie za pár sekúnd priamo pred očami? Hovnivál Hugo je príbeh o chamtivosti, sile priateľstva a o tom, čo nás robí skutočne šťastnými, aj keď všetko ostatné stojí niekedy za hovienko.... celý text

muchomurka
17.01.2024 4 z 5

Knížku jsem si půjčila naslepo a dobrá byla. To poselství je krásné a myslím, že i Bambulka ho pochopila. :)

potesenicist
04.09.2023 5 z 5

Milovaná kniha u nás doma, hlavně u mladší dcery. Sdělení příběhu je pěkné, víc takových knih s pěkným poselstvím.

Knihomura
01.09.2023 5 z 5

Krásné. A na konci "povídání" jak je to s hovnivály v přírodě.

TerJac
30.05.2023 5 z 5

Mám paní autorku velmi ráda. Četka jsem i její předchozí knihy a moc oceňuji, jak do svým knih prolíná přírodu i její pravidla a rozmanitosti. Tato kniha není výjimkou. Ba co víc, je to kniha o mnohých z nás. I malý Hugo se zde neustále žene za majetkem a schraňováním, a přitom opomíjí, kde žije a co je důležité. Snad "objev" malého Huga osloví mnoho dětí i jejich rodiče :)

2020  93%František z kompostu
2019  91%Včelár Jožko