Hotelové povídky

Hotelové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70050/hotelove-povidky-70050.jpg 3 6 1

Soubor devíti krátkých próz.Jejich spojovacím motivem je většinou náhodné,chvilkové setkání partnerů,u kterých dojde k nečekanému vzplanutí

Kochy84
04.08.2019 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Jednoduchá oddechová knížka, většina povídek má banální zápletky.
Na několika místech mě autor mírně šokoval - třeba tím, jak "humornou" formou přirovnává pobyt na škole v přírodě k pobytu v koncentračním táboře, ha ha. Taky je na knize hezky vidět, jak se naše společnost za 30 a víc let vyvinula,v jedné povídce tvoří zápletku problém, že si hrdina nemůže do hotelového pokoje propasovat dívku a musí za láskou vyrazit autem do hraničního pásma. V porevolučním Chebu by takový problém prostě nemohl nastat. Povídky občas taky končí nějakou fatální destrukcí, třeba smrtí dítěte zamčeného v hotelovém pokoji po tom,co se jeho maminka s milencem vydali na túru a v důsledku nevhodné obuvi rovněž přišli o život.
Knihu jsem bral jako letní oddechové čtení, proto průměrné hodnocení. Stejně shovivavě se občas v létě kouknu na Malého pitavala z velkého města anebo listuju starými časopisy s pocitem "ještě že žiju teď a tady."