Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Hotel na rohu hořkosti a štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4 122 39

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet , 2009

Sonica
24.03.2014

Taky jsem knihu kupovala ve slevě za pár korun...a její děj mě rozbrečel co všechno člověk dokáže..a ještě k tomu dítě nádhera

kuky921
22.03.2014 5 z 5

Nádherná knížka, která se čte sama. Musím taky přiznat, že mě na první pohled nejvíc zaujala obálka.
Sám příběh je hrozně lidský, takže ukápla i nějaká ta slza.

AnnieMyaSun
09.02.2014

Musím říct, že tato kniha mě zcela očarovala.
Už jen příběh, jak jsem k ní přišla je docela podivný. Má zajímavý obal, a jednou když jsem čekala na autobus a měla jsme hodně času, brouzdala jsem se nedalekým knihkupectvím. Tam jí měli v polici ve slevě - za 49 korun! Zaujal mě její obal a koupila jsem si jí s tím, že když mě nebude bavit, můžu jí přece někomu darovat :D
To se ale nestalo a během hodinové jízdy autobusem jsem byla v půlce! A ještě toho dne jí dočetla. A úplně se zamilovala. Ta křehká atmosféra, láska, styl jakým je kniha napsána.

Myšlenka hledat v hořkých věcech ty trochu sladší je naprosto dokonalá, a to je to co dělal Henry celý život. Život není dokonalý - našel kamrádku, ale přišel o ní jen proto, že byla Japonka. Jeho Ethel, kterou poznal později, zemřela bolestně na rakovinu.
A nakonec shledání s Keiko, které je vlastně strašně otevřené.
Pro mě jedna z nejlepších, spíš nejlepší kniha co jsem kdy četla!

Karcoolka2210
06.02.2014 5 z 5

A prišiel deň, keď som tento nádherný príbeh musela dočítať. Obyčajne, keď ma kniha zaujme, tak ju chcem prečítať rýchlo. Ale pri tejto, som to stále odkladala a dávkovala si ju pomaly, po kúskoch. Krásny, smutný príbeh priateľstva, lásky, rodiny, odohrávajúci sa v čase 2.svetovej vojny v Amerike. Henry, Keiko, rodina Okabeo, Ethel, Sheldon, ale aj Henryho rodičia si našli svoje miesto v mojom vnútri. Je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala.

alsae
04.11.2013 5 z 5

Knížka se moc dobře četla, příběh Henryho a Keiko byl krásně vyprávěn a prolínání dvou časových rovin bylo zajímavé, stejně jako způsob života v čínských rodinách. Zajímavostí pak pro měl byl osud japonců žijících v Americe po útoku na Pearl Harbor, o tom že byli sestěhováváni do táborů jsem nikdy neslyšela. Jednoduše krásný i poučný příběh.

kusma
15.10.2013 4 z 5

Dojemná knížka o osudu jedné dětské lásky v neuvěřitelné době. Příběh Henryho a Keiko mě dojímal, a ač jsem věděla (díky dvěma časovým rovinám), že jejich láska nedopadne dle jejich představ, neubránila jsem se přání, aby to s nimi dopadlo jinak. Navíc jsem se zde i dozvěděla pro mě dosud neznámou věc, a to, jak probíhal osud japonských rodin v Americe v době druhé světové války - myslím, že je dobré tuto historii poznat...

Hikari
13.10.2013 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. :) krásný příběh

pecka02
10.09.2013 5 z 5

Musím přiznat, že jsem si knihu koupila jen proto, že měla krásnou obálku, ale někdy takový kup bývá prostě nejlepší. Když od knihy nic nečekáte, nejste ovlivněni názory jiných a prostě si jen vychutnáváte děj. Kniha se velice dobře čte, nemohla jsem od ní odtrhnout a dá se říct, že jsem dočista splynula s hlavními hrdiny. Dojemný příběh kamarádství, které nakonec přeroste v zakázanou lásku, kdy vůle rodičů je na vyšší příčce než štěstí dětí, poučení o osudu Japonců za války a konec, který je hezký, ale ne klišoidní...rozhodně doporučuji přečíst. Je to jedna z těch, na které jen tak snadno nezapomenete.

miuk
02.09.2013 3 z 5

Krásná kniha, příběh mě pohltitl, velice dojemné, doporučuji jako lék na dnešní ne příliš povzbudivou dobu.

natyne
05.08.2013 5 z 5

Moc hezká kniha, krásný příběh, který mě opravdu pohltil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě jednoznačně doporučuji. A musím souhlasit s níže uvedeným komentářem, že při čtení téměř slyšíte saxofon a po přečtení knihy ve vás příběh stále je....

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Kniha se moc hezky četla, začátek byl pomalejší, ale jak jsem se začala v příběhu orientovat, tak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Dojemně napsaný příběh o válce, životní lásce, odloučení. Konec příběhu mě mile překvapil a dojal. Doporučuji k přečtení :)

Evina16
13.07.2013 5 z 5

Nechala jsem se inspirovat předchozími komentáři a rozhodně jsem dobře udělala. Opravdu nádherný příběh, skvěle vyprávěný, při jehož čtení téměř slyšíte saxofon ... knihu nelze odložit a po jejím přečtení ve vás pořád je.

katynais
23.06.2013 3 z 5

Moc mi libilo, jak se prilinaly dve casove roviny, ale zklamal me zaver, cekala jsem ze se vice rozvine

budíček
08.06.2013 5 z 5

U téhle knížky mě nejdřív zaujala obálka, po hodně dlouhé době to byla jedna z mála, co se mi líbila a anotace příběhu vzbudila můj zájem o malinko později. Nicméně, že se mi dostane do rukou jemně nostalgická, místy dojemná a hodně citlivě napsaná knížka, ze které mi bude občas běhat mráz po zádech, nad níž se sem tam pousměju nad tím, že lidi se k sobě přece jen umí taky chovat hezky a obětovat se pro druhé i ve zlých časech, jsem nečekala. Oba hlavní hrdiny malého Henryho i Keiko jsem si oblíbila, a příběh jejich dětské lásky na pozadí válečných událostí a následné internace Američanů japonského původu mě dostal. Střet nově smýšlející generace a té staré tradiční, jazz a atmosféra Seattlu ve čtyřicátých letech jsou další nitkou, která se proplétá příběhem sice nenápadně, ale čtenář ji cítí a vnímá, jako by se toho všeho účastnil. Nepochopení, šikana, odpor a nenávist k člověku, bez ohledu jaký je uvnitř ovšem také, ale i přesto jsou tu dominantním prvkem tři věci a to přátelství, láska a naděje…

Juicyk
23.03.2013 4 z 5

Krásný a bohužel i smutný příběh jedné dětské lásky, z které se vyklubala láska životní, i když se jí čas, prostor, válka a okolí snažilo rozbít.
Autor zde střídá vyprávění minulosti s přítomností, ale nemusíte se bát, že byste se ztratili - přehledné rozdělení do kapitol vám to naštěstí neumožní :) Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí, jelikož nejsem příznivce válečné tématiky, ale tady je na válku nahlíženo z trochu jiného pohledu, z pohledu zamilovaných dětských očí...Hrdiny příběhu jsem si zamilovala a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec celé dopadne.
Takže knihu můžu doporučit. Když už nic jiného, alespoň vám přiblíží situaci amerických Japonců za války ;)

Marika Vanova
21.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobře se čte střídání minulosti se současností, hranice je rozdělováním po jednotlivých kapitolách jasná a zřetelná. Vůbec jsem netušila jaký měli osud američtí japonci za druhé svět. války. Konec se mi líbí a určitě doporučuji přečíst si to.

tapuz
04.01.2013 5 z 5

Vynikající kniha. Krásný jemný nostalgický příběh něžné dětské a dospívající lásky, kterou krutě rozdělily smutné válečné události. Kromě krásného zážitku a pocitu ze čtení jsem se dozvěděla i zajímavé věci o životě amerických Číňanů v době války a především o osudech amerických Japonců, o nichž jsem nic nevěděla a o nichž se tady vůbec moc málo ví. Byl to osud mnohdy velmi krutý a je to jistě kapitola, kterou by Američané rádi uzavřeli a nevytahovali na světlo.
Moc hezké, doporučuji.

Smiragl
13.01.2012 5 z 5

Zrovna jsem ji dočetla. Nádherně něžný příběh, který připomene události, na které se dnes už pomalu zapomíná... Vřele doporučuji!

RADOST
08.10.2011 4 z 5

Zajímavá kniha. Vlastenectví, kolektivní vina, touha rodičů splnit své sny prostřednictvím dětí, diskriminace. Především však jímavý příběh dvou Američanů, kteří však pro původ svých předků za Američany považováni nejsou.