Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Hotel na rohu hořkosti a štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4 121 39

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet , 2009

Sonica
24.03.2014

Taky jsem knihu kupovala ve slevě za pár korun...a její děj mě rozbrečel co všechno člověk dokáže..a ještě k tomu dítě nádhera

kuky921
22.03.2014 5 z 5

Nádherná knížka, která se čte sama. Musím taky přiznat, že mě na první pohled nejvíc zaujala obálka.
Sám příběh je hrozně lidský, takže ukápla i nějaká ta slza.

AnnieMyaSun
09.02.2014

Musím říct, že tato kniha mě zcela očarovala.
Už jen příběh, jak jsem k ní přišla je docela podivný. Má zajímavý obal, a jednou když jsem čekala na autobus a měla jsme hodně času, brouzdala jsem se nedalekým knihkupectvím. Tam jí měli v polici ve slevě - za 49 korun! Zaujal mě její obal a koupila jsem si jí s tím, že když mě nebude bavit, můžu jí přece někomu darovat :D
To se ale nestalo a během hodinové jízdy autobusem jsem byla v půlce! A ještě toho dne jí dočetla. A úplně se zamilovala. Ta křehká atmosféra, láska, styl jakým je kniha napsána.

Myšlenka hledat v hořkých věcech ty trochu sladší je naprosto dokonalá, a to je to co dělal Henry celý život. Život není dokonalý - našel kamrádku, ale přišel o ní jen proto, že byla Japonka. Jeho Ethel, kterou poznal později, zemřela bolestně na rakovinu.
A nakonec shledání s Keiko, které je vlastně strašně otevřené.
Pro mě jedna z nejlepších, spíš nejlepší kniha co jsem kdy četla!

Karcoolka2210
06.02.2014 5 z 5

A prišiel deň, keď som tento nádherný príbeh musela dočítať. Obyčajne, keď ma kniha zaujme, tak ju chcem prečítať rýchlo. Ale pri tejto, som to stále odkladala a dávkovala si ju pomaly, po kúskoch. Krásny, smutný príbeh priateľstva, lásky, rodiny, odohrávajúci sa v čase 2.svetovej vojny v Amerike. Henry, Keiko, rodina Okabeo, Ethel, Sheldon, ale aj Henryho rodičia si našli svoje miesto v mojom vnútri. Je to jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala.

alsae
04.11.2013 5 z 5

Knížka se moc dobře četla, příběh Henryho a Keiko byl krásně vyprávěn a prolínání dvou časových rovin bylo zajímavé, stejně jako způsob života v čínských rodinách. Zajímavostí pak pro měl byl osud japonců žijících v Americe po útoku na Pearl Harbor, o tom že byli sestěhováváni do táborů jsem nikdy neslyšela. Jednoduše krásný i poučný příběh.

kusma
15.10.2013 4 z 5

Dojemná knížka o osudu jedné dětské lásky v neuvěřitelné době. Příběh Henryho a Keiko mě dojímal, a ač jsem věděla (díky dvěma časovým rovinám), že jejich láska nedopadne dle jejich představ, neubránila jsem se přání, aby to s nimi dopadlo jinak. Navíc jsem se zde i dozvěděla pro mě dosud neznámou věc, a to, jak probíhal osud japonských rodin v Americe v době druhé světové války - myslím, že je dobré tuto historii poznat...

Hikari
13.10.2013 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. :) krásný příběh

pecka02
10.09.2013 5 z 5

Musím přiznat, že jsem si knihu koupila jen proto, že měla krásnou obálku, ale někdy takový kup bývá prostě nejlepší. Když od knihy nic nečekáte, nejste ovlivněni názory jiných a prostě si jen vychutnáváte děj. Kniha se velice dobře čte, nemohla jsem od ní odtrhnout a dá se říct, že jsem dočista splynula s hlavními hrdiny. Dojemný příběh kamarádství, které nakonec přeroste v zakázanou lásku, kdy vůle rodičů je na vyšší příčce než štěstí dětí, poučení o osudu Japonců za války a konec, který je hezký, ale ne klišoidní...rozhodně doporučuji přečíst. Je to jedna z těch, na které jen tak snadno nezapomenete.

miuk
02.09.2013 3 z 5

Krásná kniha, příběh mě pohltitl, velice dojemné, doporučuji jako lék na dnešní ne příliš povzbudivou dobu.

natyne
05.08.2013 5 z 5

Moc hezká kniha, krásný příběh, který mě opravdu pohltil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě jednoznačně doporučuji. A musím souhlasit s níže uvedeným komentářem, že při čtení téměř slyšíte saxofon a po přečtení knihy ve vás příběh stále je....

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Kniha se moc hezky četla, začátek byl pomalejší, ale jak jsem se začala v příběhu orientovat, tak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Dojemně napsaný příběh o válce, životní lásce, odloučení. Konec příběhu mě mile překvapil a dojal. Doporučuji k přečtení :)

Evina16
13.07.2013 5 z 5

Nechala jsem se inspirovat předchozími komentáři a rozhodně jsem dobře udělala. Opravdu nádherný příběh, skvěle vyprávěný, při jehož čtení téměř slyšíte saxofon ... knihu nelze odložit a po jejím přečtení ve vás pořád je.

katynais
23.06.2013 3 z 5

Moc mi libilo, jak se prilinaly dve casove roviny, ale zklamal me zaver, cekala jsem ze se vice rozvine

budíček
08.06.2013 5 z 5

U téhle knížky mě nejdřív zaujala obálka, po hodně dlouhé době to byla jedna z mála, co se mi líbila a anotace příběhu vzbudila můj zájem o malinko později. Nicméně, že se mi dostane do rukou jemně nostalgická, místy dojemná a hodně citlivě napsaná knížka, ze které mi bude občas běhat mráz po zádech, nad níž se sem tam pousměju nad tím, že lidi se k sobě přece jen umí taky chovat hezky a obětovat se pro druhé i ve zlých časech, jsem nečekala. Oba hlavní hrdiny malého Henryho i Keiko jsem si oblíbila, a příběh jejich dětské lásky na pozadí válečných událostí a následné internace Američanů japonského původu mě dostal. Střet nově smýšlející generace a té staré tradiční, jazz a atmosféra Seattlu ve čtyřicátých letech jsou další nitkou, která se proplétá příběhem sice nenápadně, ale čtenář ji cítí a vnímá, jako by se toho všeho účastnil. Nepochopení, šikana, odpor a nenávist k člověku, bez ohledu jaký je uvnitř ovšem také, ale i přesto jsou tu dominantním prvkem tři věci a to přátelství, láska a naděje…

Juicyk
23.03.2013 4 z 5

Krásný a bohužel i smutný příběh jedné dětské lásky, z které se vyklubala láska životní, i když se jí čas, prostor, válka a okolí snažilo rozbít.
Autor zde střídá vyprávění minulosti s přítomností, ale nemusíte se bát, že byste se ztratili - přehledné rozdělení do kapitol vám to naštěstí neumožní :) Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí, jelikož nejsem příznivce válečné tématiky, ale tady je na válku nahlíženo z trochu jiného pohledu, z pohledu zamilovaných dětských očí...Hrdiny příběhu jsem si zamilovala a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec celé dopadne.
Takže knihu můžu doporučit. Když už nic jiného, alespoň vám přiblíží situaci amerických Japonců za války ;)

Marika Vanova
21.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobře se čte střídání minulosti se současností, hranice je rozdělováním po jednotlivých kapitolách jasná a zřetelná. Vůbec jsem netušila jaký měli osud američtí japonci za druhé svět. války. Konec se mi líbí a určitě doporučuji přečíst si to.

tapuz
04.01.2013 5 z 5

Vynikající kniha. Krásný jemný nostalgický příběh něžné dětské a dospívající lásky, kterou krutě rozdělily smutné válečné události. Kromě krásného zážitku a pocitu ze čtení jsem se dozvěděla i zajímavé věci o životě amerických Číňanů v době války a především o osudech amerických Japonců, o nichž jsem nic nevěděla a o nichž se tady vůbec moc málo ví. Byl to osud mnohdy velmi krutý a je to jistě kapitola, kterou by Američané rádi uzavřeli a nevytahovali na světlo.
Moc hezké, doporučuji.

Smiragl
13.01.2012 5 z 5

Zrovna jsem ji dočetla. Nádherně něžný příběh, který připomene události, na které se dnes už pomalu zapomíná... Vřele doporučuji!

RADOST
08.10.2011 4 z 5

Zajímavá kniha. Vlastenectví, kolektivní vina, touha rodičů splnit své sny prostřednictvím dětí, diskriminace. Především však jímavý příběh dvou Američanů, kteří však pro původ svých předků za Američany považováni nejsou.

milostné romány Amerika USA (Spojené státy americké) 40.-50. léta 20. století nucený pobyt, internace Japonci nešťastná láska

Autorovy knížky

Jamie Ford
americká, 1968
2011  87%Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Kniha Hotel na rohu hořkosti a štěstí je v