Hospoda U nesváru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je tu zase brabantský venkov, je tu podivná hospoda a v ní stůl, u něhož se schází místní honorace. Bývá tu pan notář, obecní písař, pan stavitel, listonoš o mnoho jiných postav a postaviček, kterým tento mistr plastického líčení dovede nalít specificky nizozemskou krev do žil - jsou to často šosáci, ale jak se dovedou vzrušit, jak dovedou uzavírat silácké sázky, jak se dovedou prát o bytí. Hospoda však tvoří jen pestrý rámec knihy. Vlastní děj je naplněn několika důkladně prokreslenými lidskými osudy, které jsou asi z nejdramatičtějších, jaké kdy Coolen napsal. Jsou tu tragedie nejotřesenější, končící zcela bezútěšně jen jediným možným východiskem, smrtí, jsou tu příběhy plné lidských vášní, zavádějících až k prahu sebezničení, jsou tu osudy, které již již hrozí končit rozkladem, když tu autor přece najde a rozkřeše v lidském nitru jiskru.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2201/hospoda-u-nesvaru-2201.jpg 3.84
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Melantrich
Originální název:

Herberg in´t Misverstand, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hospoda U nesváru

esma
24.05.2020

Pro Coolena charakteristický bohatý popis : krajina, sezónní práce sedláků a veškeré zvyky na vesnici při troše představivosti uvidíte vlastními očima. A pak jeho postavy a jejich lidská selhání... Jak to dělá, že to neštěstí, které na nás hrne, bereme tak, že je to součást života a že pozemský život je úžasný a máme ho přijímat úplně ?

Harry
26.10.2015

Román z brabantského venkova v Holandsku před II.světovou válkou přibližuje osudy obyvatel jedné vesnice, kteří se často setkávají v místní hospodě U nesváru. Kniha nemá hlavního hrdinu a z mnoha postav utkví v paměti trojice žen různorodých povah a samozřejmě osudy (mnohdy i tragické) ostatních obyvatel. Autor věří v osud, před nímž máme mít pokoru a zároveň hlásá optimistický příslib , že život může být zlý, ale je třeba v něm vytěžit co se dá, třeba i pro příští generace.