Hoře z rozumu

Hoře z rozumu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381896/bmid_hore-z-rozumu-ePx-381896.jpg 4 28 2

Hoře z rozumu : komedie ve verších o čtyřech dějstvích. Drama výměny pokolení, dobově zarámované, ale všeobecně platné, protože postavy mají platnost nejen dobovou, ale i všelidskou.. A.S.Gribojedov proslul jen jednou jedinou hrou, ale ta je základním kamenem ruské komedie. Z ruského originálu přeložila Marie Marčanová. 1. autorisované vydání.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

Горе от ума (Gore ot uma) , 1824


více info...

Přidat komentář

Denika
20.02.2023 1 z 5

Děs. Zmatek, chaos, absolutně nevím, odkud se braly postavy hlavně v druhé části knihy. Kniha se mi nelíbila pravděpodobně hlavně proto, že fakt nemám ráda divadlo a ještě víc nerada čtu divadelní hry. Chápu, že ve své době to byla zřejmě senzace, ale dnes už je to jen suchý text se spoustou narážek na události a postavy, o kterých většina čtenářů nic moc neví.
Za mě velké NE.

Gigy
29.09.2017 3 z 5

Dílo jsem četla jak v originále, tak v českém překladu a upřímně mě nezaujalo tak ani tak. Dalo se to čekat, protože se jedná o veršovanou divadelní hru z počátku 19. století. Když jsem si o ději a o myšlence díla načetla víc, uviděla jsem ho trochu v jiném světle - proto 3 hvězdičky. Zkuste a uvidíte.