Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1144 1144

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

jeduna
03.12.2017 2 z 5

autor pise tim stylem, ze si u toho pripadam jak decko, kterymu je potreba vsechno 10x vysvetlit. Ben s sebou ma vybaveni do hor, protoze leze po horach, aby bylo jasno. to je pravdepodobne zminovano proto, abychom si laskave uvedomili, ze ho nebude vahat taky pouzit! navic dobre strili z luku, je strasne krasnej, doktor, sportovec, nebezbecne bohatej a hlavne pozor, je to romantik! proboha nectu remake Stmivani? aniz bych zde cetla jediny komentar, byl mi ten supertajny konec znam asi po 30 stranach. jeste ze je to kratka kniha a nemusela jsem trpet prilis dlouho.

Majulda8
02.12.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje a mrznete společně s hlavními hrdiny. Kniha se nedá odložit, dokud není přečtená. Zvládla jsem ji za tři dny, i když obvykle čtu knihu min. měsíc. Závěr jsem díky komentářům níže uvedeným tušila. To ale nic nemění na kráse knihy. Mám strach podívat se na film, leč se bojím velkého zklamání.

Gugu
02.12.2017 4 z 5

Knihu jsem přečtla za dva dny, poutavý a čtivý příběh, i když jsem občas měla problém s představivostí popisovaných "úkonů". Trochu mimo mi přišla pasáž, kdy Ashley zajímá, zda Bena přitahuje jako žena.. v takových podmínkách a za takových zdravotních komplikací si nemyslím, že by tohle v danou chvíli někdo řešil. Ale celkově kniha velmi pěkná.

Stellia
02.12.2017 5 z 5

Musím sa priznať, že ma ku knižke doviedlo jej filmové spracovanie :) A bola som prekvapená! Pretože ide v podstate o úplne iný príbeh. Avšak rovnako krásny...Skutočnosť, že ste závislí na niekom úplne cudzom je desivá. Avšak o to krajšie bolo to splynutie dvoch zdanlivo cudzích duší :) Rozhodne odporúčam!

Didi15
30.11.2017 5 z 5

Nádhera. Naprosto úžasný příběh, přečteno na jeden zátah, nešlo se odtrhnout. Miluju knihy, které ve vás něco zanechají a nebo vás donutí zamyslet se. Jdu pátrat po dalších knihách od spisovatele.

JanaDor
25.11.2017 5 z 5

Příběh je čtivý, silný, s důrazem na duševní sílu a lidskost. Romantiky je tam málo, o to je silnější. Ben myslí na svou ženu Rachel, která je jeho opravdová láska. Během čtení jsem tušila, že mě čeká překvapení a autor si jej nechal na samotný závěr. V knize více vyčnívala postava Bena, protože on ten příběh v knize vyprávěl.
Viděla jsem i film, který byl hodně jiný než kniha, ale líbil se mi také. Oboje se dle mého povedlo.

Liduka
22.11.2017 5 z 5

Krásná kniha, u které mě nejvíce odzbrojilo tajemství týkající se Rachel. Někoho možná úseky o Benově životě nudily, ale mě přišly jako pěkné zpestření příběhu a čekala jsem, co bude dál. Benovo a Ashleyino odhodlání přežít bylo neskutečné a to co zažili bych já nikdy nechtěla.

rodak
19.11.2017 4 z 5

Je to příběh,který se velmi dobře čte.Tři čtvrtiny knihy snaha o přežití a zároven odkrývá opravdový život hlavního hrdiny.Ten konec je tedy nečekaný.

Scheila
16.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ze začátku docela nuda, ale.... pak přišel převrat a já se nemohla odtrhnout. :-) opravdu nádhera!!
Hned po přečtení knihy jsem na to šla do kina. Jestli se vám kniha, líbí, NEDÍVEJTE SE NA TO jelikož budete naštvaný stejně jako já. :-)

cerrinise
15.11.2017 5 z 5

Nádherná kniha a ten konec... Wau :-)

Acinore
10.11.2017 5 z 5

Super. I když samo o sobě scifi, však kolikrát člověk přežije havárii letadla a ještě má s sebou doktora co leze po horách, s veškerou horskou výbavou, dokonce s prutem, lukem a šípy.. A se psem :) to už by fakt musel přežít každej.. spoiler - Konec a vysvětlení s Rachel a dětma, to jsem nečekala a za to velké plus.. Jinak klasika, žili šťastně až do smrti..

PetraBery
09.11.2017 4 z 5

Krásný silný příběh s mrazivou atmosférou, která provázela celou knihu. Boj o přežití doktora Bena a novinářky Ashley, jejich cesta za civilizací ze země nikoho. Určitě nejsem jediná, která by právě takového Bena brala všemi deseti. Knihu ráda doporučím ostatním, četbu jsem si opravdu užila a šanci dám i filmu.

zuzana2599
05.11.2017 5 z 5

"Existují někde ještě další Benové ... ?" To je otázka, kterou položila Ashley a na kterou se ptám i já...
Hora mezi námi je příběh mnoha přívlastků - silný, lidský, dojemný... Přečetla jsem ho doslova jedním dechem. Při čtení jsem měla občas pocit, že se dívám na film, tak skvěle je totiž kniha napsaná. Slíbila jsem tedy Benovi, Ashley i statečnému pejsku Napoleonovi, že se na jejich film skutečně podívám.
Na brzkou viděnou, přátelé !!!

rycccy
05.11.2017 4 z 5

Tato kniha mě zaujalo svojí anotací, krásnou obálkou ( aspoň pro mě )... Kniha se mi místy nečetla nejlépe ( myšleno technické věci, co Ben dokázal. Někdy mi přišlo,místy až nemožné, že Ben umí snad i z "ničeho" vyrobit "něco" ) ... Kniha je to spíš odpočinková, není to ten typ knihy, který vás pohltí a musíte jí mít co nejdříve přečtenou - několikrát jsem se přistihl, že mě děj i nudí, ale spíš bych to připsal vysvětlováním právě těch technických věcí. Opravdu jsem si říkal,že Ashley a Ben určitě nějakým způsob k sobě najdou cestu a budou spolu ... To rozuzlení s Rachel jsem tedy nečekal autor to pěkně zaonačil, nebo jak bych to nazval. Musím dát čtyři hvězdičky myslím, že nápad a i děj se opravdu povedl.

Jaruce
04.11.2017 3 z 5

Opět jedna z pěkných knih.

jajinka111
03.11.2017 5 z 5

Doporučuji přečíst. Krásná kniha.
Viděla jsem i filmové zpracování, bohužel mě jako vždy zklamalo, a to hodně.

Barsine
02.11.2017 3 z 5

Líbilo.
Jen nejsem úplně technický typ, takže některé pasáže se mi při čtení těžko představovaly.
Četla jsem to asi 2 týdny, ale ráda jsem se k tomu vracela.
Každopádně není to ten styl knih, co je tak napínavý, že to slupnete jak malinu, je to dobrodružné, oddychové, dojemné čtení, chcete-li...
Konec mě moc nepřekvapil, skoro za polovinou jsem čekala (až na ty detaily :-D), že Rachel s ním nemluví z jednoho prostého důvodu a že Ashley a Ben se jen tak nerozloučí. Hory, příroda a s nimi spojený příběh lásky jsem v knihkupectví hledala a něco takového jsem od knížky čekala, proto jsem po ní sáhla.

Martooni
29.10.2017 5 z 5

Ano, tak tato kniha se bude v me knihovnicce dlouho pyšnit vedle mých oblíbených knih!

Knihu jsem docetla před par dny a stále se mi vrací vzpomínky na Bena, jeho Rachel, i Ashley.

Úžasná kniha, skvělý příběh, fantasticky napsáno! Okouzlilo mne prostředí zasnezenych hor, i když jsem milovník tepla a léta. Tato kniha mi nedala spát. Dokonalý Ben. Závěr vám vyrazí dech.

ivousekk
27.10.2017 4 z 5

Jak jsem ze začátku těžko začítala, tak po zřícení už vše nabralo správný spád a četla kdykoliv jsem měla čas. Jen Benovy vzkazy manželce mě hned ze začátku neoslovily, tak jsem je začala přeskakovat. Víc než jeho vztah k manželce mě zajímalo, zda se mu s Ashley podaří zachránit se. A konec? Hodně emotivní, připravte si kapesník.

Danago
27.10.2017 5 z 5

Tato kniha je dobrodružný romám pro ženy. Příběh je mrazivý ať už svým obsahem, tak tím , kde se odehrává. Vypráví jej muž , což je dost neobvyklé. Knížka je velice krásně poutavě napsaná. Oči mi zvlhly u nejedné ze scén. Knížka má napětí, prvky k zamyšlení je dojemná a zárověň syrová. Jde dost do hloubky ve všech směrech. Krásně je v ní vykreslený boj za přežití, ale i ohromná empatie a solidarita. Věřím, že to i takto může být, knížka je hodně přesvědčivá. Já jsem z ní ještě pořád celá rozklepaná. Doporučuji moc doporučuji. Dlouho jsem nic tak krásného nečetla.