Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61827/bmid_honzikova-cesta-xpY-61827.jpg 4 1832 329

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

StihOMam
17.03.2017 4 z 5

Knížka má své kouzlo a je skvělým vyprávěním. Příběhy blízké dětem. Akorát když jsem ji četla dceři a čelila otázkám typu "mami, co je to družstvo?", trochu jsem se zarazila, jestli si nemám svou nostalgii ponechat už pouze sama pro sebe ve skrytu duše a dceru nechat, aby si vybrala dle svého v knihovně nebo knihkupectví. Současný jazyk i téma jsou jí mnohem bližší a víc se baví.

Princezna22
13.03.2017 5 z 5

Četla jsem ji jako malá,už je to mnoho let,myslím si že to byla jedna s těch knih,kterou jsem jako první přečetla celou sama bez pomoci :-) Teď jsem ji přečetla své dceři a moc se jí líbila. A určitě si ji i ona přečte pak sama. :-)

Dominik2008
26.02.2017 5 z 5

hodně se mi líbila,byla napínavá,četl jsem stejnou,jako kdysi moje maminka.

martinkaLLL
19.02.2017 5 z 5

Krásná knížka. Jednou ji budu číst s dětmi.

AniS1
18.02.2017 5 z 5

Když jsem byla malá, tak jsem jí hodně četla. Spolu s Letadélkem Kánětem patřila k mým oblíbeným knížkám. Myslím, že by si ji měl přečíst každý.
Je krásná a pro děti moc zajímavá (četla jsem když mi bylo 7) !
A navíc ilustrace od Heleny Zmatlíkové dělají knížku ještě lepší.

babicka_amalka
16.02.2017 5 z 5

ať si dneska kdo chce tu knížku shazuje a kritizuje kvůli "ideologickému pojetí", vyčítá jí družstevní život a kde co, ta knížka prostě pro děti půvab měla; nejen laskavým příběhem, ale i ilustracemi; a i já ji měla moc ráda, byť to byla povinná četba;

pipetka5566
12.02.2017 5 z 5

Tak milionkrát mi jí četla mamka a pak sem jí ještě milionkrát jako capart četla já :-) Báječná dětská knížka :-)

netty
11.02.2017 5 z 5

Kniha mého dětství!

Jolina
09.02.2017 4 z 5

Milá knížka, která (když odmyslím družstevní zvířectvo, protože jsem musela dlouze dětem vysvětlovat, co to vlastně znamená:)) mi připomenula mé dětství. Je to hezky, čtivě napsané, zrovna můj čtyřleťák říkal, že ji čtou i ve školce...a ten starší byl hodně smutný z toho, že se Honzík musel s babičkou a dědečkem na konci rozloužit...

Leňa287
09.02.2017 5 z 5

Tohle byla povinná četba a také jedna z prvních knížek co jsem četla. Jsou v ní moc krásné obrázky.

Ali71
25.01.2017 4 z 5

Byla to moje povinná četba, asi jedna z prvních knížek, kterou jsme ve škole četli při hodinách čtení. Teď jsem ji přečetla dětem, myslím, že se jím líbila, přestože dnes děti žijí v jiné době, ve více virtuální a materiální realitě. Jen mě mrzí, že z posledního vydání zmizelo JZD a podobná vysvětlení doby, která do této knihy prostě patří. Také doporučuji číst starší výtisky, ty před touto úpravou. Myslím, že kniha byla i zfilmovaná.

pif69
12.01.2017 4 z 5

Někdy kolem roku 1975 jedna z prvních knížek , kterou jsem přečetl sám . Milý a malinko naivní příběh malého Honzíka dnešním virtuálním dětem asi moc neučaruje , pro nás , generaci Husákových dětí nostalgická vzpomínka . Ještě dnes cítím tu vůni nově vytištěné knížky .

Welinie
10.01.2017 3 z 5

Asi 150x přečtené a jelikož mám malé dítě, tak bude ještě dalších 150 čtení :D

Dominka09
07.01.2017 5 z 5

asi první knížka, kterou jsem si jako dítě přečetla sama :)

PaluškaB
21.12.2016 4 z 5

Skvělá knížka pro děti. Jen doporučuji číst knihu vydanou před rokem 1989. Do tohohle roku je její děj ještě nezměněný. Po tomto roce se průběh děje v knize hodně změnil, když se do změny knihy začala vměšovat dcera Bohumila Říhy. Je to dobře pozorovatelné u části, kdy se Honzík vítá s dědečkem a na všechno možné se ho vyptává.

PierreGa
07.12.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, fakt mě to bavilo ..

Hopicek495
25.10.2016 3 z 5

Snad moje první dětská kniha :)

Sarah01
23.09.2016 4 z 5

Milá knížka našeho dětství. Musím se smát tomu, jak jsou někteří čtenáři alergičtí na slovo "družstevní", vždyť družstva existují i na západě, dokonce i v Norsku, které je nám pořád dáváno za příklad skoro ve všem :-)

Gwendelína
22.09.2016

Krásná kniha, přesně jak píší všichni, kniha našeho dětství. I když se děj odehrává v minulém režimu, tedy se ani zde nevyhneme ideologii (jako příklad družstevní nosnice apod.), je kniha opravdová svým popisem příběhu. Vykresluje krásu venkova, spokojenost lidí, kteří zde žijí. A nejen těch, i průvodčí ve vlaku je vstřícná a vlídná. Možná utopická představa, ale úcta k lidem a dobré vychování by nám měli být vlastní napříč ideologiemi. Ráda si ji přečtu i dnes, o to více se těším, až ji přečtu svým dětem. A družstva existují i u nás. Není to alergie.

Tynule
03.09.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Už se těším až budu jednou předčítat svým dětem a vracet se tak do svých dětských let