Hon

Hon https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201684/mid_hon-t4w-201684.jpg 4 406 96

Hon série

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunt , 2012

marta14
03.07.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla taková odpočinková. Děj se mi líbil. A konec mě opravdu překvapil, jsem zvědavá na další díl.

Princezna22
30.06.2017 4 z 5

Paní to byla jízda!!! Ani jsem nepostrehla pointu příběhu,jak mi dej mizel pod očima... Navíc je super,že je v knize hlavní hrdina kluk a ne děvče! Což knihu dělá naprosto dokonalou,je málo takových knih. Poutavý, napínavý příběh... dej má i nudné části,ale je jich tam malinko,takže se dají snadno překousnout . Úplně jsem měla husí kůži a být v kůži hlavního hrdiny asi bych to nezvládla. Objevuju též ZÁŘI, která na mě že začátku působila dojmem namyšlene krávy ale pak se s ní vyklubalo něco co bylo naprosto na vykuleni oči.. Nečekala jsem takový zvrat! a ten konec... Tyvole opravdu jsem to nečekala... Jdu číst druhý díl...

Veronika33
24.05.2017 5 z 5

Kniha bola veľmi pútavá, zhltla som ju na jeden záťah. Milovníkom upírskej tématiky odporúčam. Hneď sa púšťam do druhého dielu.

Lenka40
26.04.2017 4 z 5

Velice čtivý první díl série . Opět trochu jinak podaný příběh o upírech .Musím říct ,že se mi kniha líbila četlo se to samo . A určitě se pustím do druhého dílu KOŘIST, protože jsem velice zvědavá jak to bude pokračovat.

Matita310
26.03.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a byla jsem mile překvapená. Těším se na čtení dalších dílů.

vendy.b.
09.01.2017 3 z 5

Celá knížka byla taková prapodivná. Nápad celkem dobrý, ale vůbec mi nesedla ta charakteristika tzv. lidí. Na mě asi až moc velká fantasmagorie.

Sarah11
28.12.2016 2 z 5

Řeknu to jednoduše - skvělý nápad, mizerné zpracování. Občas jsem musela kroutit hlavou nad tou spoustou nelogičností a stupidností, které tahle kniha obsahuje. Na mě to prostě bylo asi moc "originální" a moc fantasy. Víc jak polovina knihy se neskutečně táhne a příběh dostává spád přibližně až posledních sto stránek před koncem, postavy jsou nesympatické, obzvlášť Záře (neříkejte mi, že ta mrcha nemá něco za lubem), chovají se hloupě a všechno bylo i pro mě (a to už je co říct) bohužel dost předvídatelné. To hlavní "wow" mi došlo mnohem dřív. Nevím, doufám, že mě další díly přesvědčí, že tahle série nebyla úplný krok vedle.

ChciOdŽivotaVíc
26.10.2016 3 z 5

Tahle kniha ve mě vzbuzuje strašně rozporuplné pocity. Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila. Přišlo mi strašně hloupé to, jak tam autor popisuje upíry. Když jsem se dostala přes prvních padesát stran, začalo se tam něco dít a kniha se četla už lépe. Ke konci mi přišlo, že to bylo i hodně čtivé. Líbilo se mi, jak to bylo akční a něco se tam dělo.
Postavy mi teda ale nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Jediná postava, kterou jsem si oblíbila byl Vychrtlík, ten byl prostě světovej.
Ještě si nejsem jistá, jestli budu číst další díly, ale konec byl hodně otevřený, takže až budu mít možnost, tak zkusím druhý díl a třeba se mi už bude líbit více.

KachnaN
29.07.2016 5 z 5

Paráda, tohle se mi hodně líbilo. Ale proč ten konec? Proč? Jak si to mám asi tak vysvětlit? Panečku, dokud nebudu mít v ruce druhý díl nebudu moc klidná. Achjo, spisovatelé mě buď nenávidí, nebo mě chtějí dostat na dno! :D

Markéta2000
17.07.2016 5 z 5

Až tak úplně jsem neveděla zda mě knížka bude bavit a tak jsem ji jen ze zvědavosti přečetla a byla jsem mile překvapena,takže jsem si den po přečtení běžela do knihovny půjčit další díl. :D

Alethea_k
13.05.2016 4 z 5

Hon se mi až na některé maličkosti líbil. Posledních cca. 100 stran bylo plných akce, což je jednoznačně plus po pomalejším rozjezdu. Už se těším na další díly.

Alena_S
11.01.2016

Klobouk dolů v jedné věci: Ještě žádný autor neudělal ze svých upírů tak odporné a naprosto debilní a bezúčelné tvory. Debilní myslím fakt jako diagnózu. Ani Stokerův Dracula z dob, kdy upíři ještě nebyli v mnoha knížkách na mazlení, si s dovolením aspoň nedrbal zápěstí ani nic jiného, když se chtěl zasmát.

Elfinka_
02.01.2016 3 z 5

První díl občas překračoval mou hranici uvěřitelnosti ale vydržela jsem, protože jsem byla zvědavá, co na této trilogii ostatní tak uhranulo. A jsem ráda. První díl byla taková předehra pro nadcházející dramatické události. Hrozně dlouho jsem si zvykala na formu téměř neustálého přítomného času, naštěstí i to mi pak přestalo vadit. Taky jsem dlouho nemohla skousnout škrábání na zápěstí :-) Druhá polovina mě vtáhla do děje a začalo to být fajn.

KatnissLavender
23.11.2015 4 z 5

Skvělá kniha! Takhle originální pohled na upíry jsem opravdu nečekala! Už se těším až si přečtu další díly...

Misa25
04.11.2015 3 z 5

Velmi zajímavý a neotřelý příběh, těším se na další díl :)

sabanka
26.10.2015 3 z 5

Originalni namet, ale jinak tezky prumer

patusa45
15.10.2015 5 z 5

Musím říct , že se mi celá trilogie moc líbila a přitom o upírech nečtu :D Prostě mě to nebaví , ale tohle je úplně jinčí liga :D rozhodně doporučuju :DDDD

Palele
06.10.2015 4 z 5

Je tu na můj vkus už trochu přeupírováno, ale nebylo to vůbec špatné. Jsem zvědavá na další díl.

morpyth
02.09.2015 4 z 5

Opět by se dalo říct, že toto dílo patří mezi ty méně známé. Žádné reklamy, upoutávky. Pokud nějaké byly, nenacházely se v mé blízkosti. Tudíž můžu říct, že kniha se mi do rukou dostala náhodou. Ano uznávám, hodně mě oslovila obálka.
Co říct dál? Kniha se čte hezky a poměrně to odsejpá. První stránky jsou sice takové úvodní, takže občasné pochyby o dalších vyhozených penězích se také objevily. Ale postupem času, kdy se příběh trochu rozpohyboval, se pochybnosti ztratily. Potom až do konce bylo vše přečteno jedním dechem.
K jednotlivým postavám nemám moc co dodat. Některé mě štvaly méně, nektré více.
Konečný verdikt dle mého názoru zní následnovně: neokoukané, originální nápady, které nám přinesly nový pohled na "upíry". Ovšem všude je něco a ani tohle dílo se neobešlo bez značných much (copak se Gen nikdy v dětství neodřel, nezlomil nehet..? A co potom u Záře v dospívání?). Jinak můžu jenom doporudčit a narovinu říkám, že pokud sem tam přimhouříte očko budete nadšení.

HančaŠ
06.08.2015 4 z 5

Glupani místo lidí, lidé místo upírů, škrábání na zápěstí...
Musím přiznat, že tato kniha mě velmi překvapila, a to zejména svou originalitou. Osobně mám příběhy o upírech a ostatních nadpřirozených bytostech velmi ráda a tato kniha splnila mé očekávání. Začátek byl sice trochu zvláštní, ale zhruba od poloviny knihy jsem četla jedním dechem. Byly tam sice i věci, které mě přinejmenším zarážely, ale dalo se to přehlédnout.
Moje hodnocení je tedy přibližně 80% a rozhodně si přečtu i další díl.