Holky z porcelánu

Holky z porcelánu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44047/bmid_holky-z-porcelanu-Kj2-44047.png 4 123 33

Příběh skupiny dívek, které pod vedením energické skladnice pracují ve skladu porcelánu a prožívají pracovní trable i tragikomické lásky.

Leanne
11.02.2019 5 z 5

Milá oddechová knížka. Dialogy jsou prakticky stejné jako ve filmu, ale nevadilo mi to. Některé postavy byly v knížce sympatičtější, třeba kluk Petr.

Dimas
15.01.2019 3 z 5

V tomto případě se mi filmové zpracování líbilo mnohem víc než knížka.

moničina
12.11.2018 3 z 5

Text v knihe úplne zodpovedá textom vo filme. Keďže som skôr videla film, ktorý bol skvelý a až po rokoch čítala knihu, kniha ma tak nezaujala. Možno preto, že dialógy z tejto knihy vyznejú zaujímavejšie vo filme, čo sa týka asi vo všeobecnosti komédií ako takých.

SSTknihy
21.09.2018 3 z 5

Holky z porcelánu je můj oblíbený oddychový film a tak jsem ze zvědavosti sáhla i po knize. Příběh „Světlušek“ se čte dobře a rychle, ale vzhledem k tomu, že film vznikl o dva roky dříve, jde zřejmě jen o přepis scénáře, což je škoda, protože příběhy hlavních protagonistek by mohly jít víc do hloubky a nedržet se striktně toho, co bylo ve filmu. A asi mi chyběly i písničky, které už mám s příběhem spojené.

dee7
25.07.2018 4 z 5

Milá oddechová knížka o "Světluškách", aneb co vše se může přihodit při předávací inventuře ve skladu s porcelánem :)
Pobavilo, jako vždy.

Atanone
13.07.2018 5 z 5

Když jsem kdysi dááááávno v knihovně vzala tuto knihu poprvé do ruky,nedošla mi slovní hříčka v názvu a myslela jsem si,že to bude příběh o porcelánových panenkách. A vlastně jsem se moc nemýlila..ta kniha je křehká. Jak bych si dnes přála,abych i já byla z porcelánu..

malpet
21.03.2018 5 z 5

nostalgie :-) naví se mi moc hodila do knižní výzvy 2018, byla totiž poprvé vydaná v roce mého narození :-)

gleti
02.09.2017 4 z 5

Knížka, při níž si vždy odpočinu. Milé pohlazení pro duši unavenou každodenním stresem. S nadhledem řeší životní problémy hrdinek bez rozdílu věku.

knihamouder
28.02.2017 5 z 5

Holky z porcelánu prostě miluji. Není to nic na přemýšlení, ani nic velkolepého. Je to milá oddechovka do víkendového propršeného odpoledne.

reader.007
10.11.2016 3 z 5

Tahle knížka je... taková mile nostalgická. Na to, že vznikla až podle filmu, se čte příjemně, před očima ubíhá celý ten (někomu notoricky známý) děj a tak si jen kladu otázku, jestli dnes ještě vůbec existují takové věci, jako je nesmělé namlouvání, strach "co na to řeknou rodiče" anebo je to už všechno pryč...

Medvědářka
08.09.2014 2 z 5

Pro mě nic moc.Kniha mě spíš nudila i když byli i světlé chvilky.Příště raději film.

Marčullkas
31.01.2014 5 z 5

Oddechová pohodová knížka. Filmové zpracování je taktéž fajn.

Jamal
02.03.2013 5 z 5

Dobrá knížka,místama jsem se zasmál :D doporučuji