Holka, kterou kdysi znal

Holka, kterou kdysi znal https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444724/bmid_holka-kterou-kdysi-znal-j1r-444724.jpg 4 145 41

Poté, co Jonathan Hoffman vstoupil do šachového klubu, prohrál nejen svou první partii, ale i své srdce – potkal plachou a krásnou Anniku. Nacházejí v sobě zalíbení a jejich bouřlivý a zároveň něžný milostný vztah se zdá, že překoná všechny nesnáze světa. Přichází však nepředvídatelná tragédie, která Anniku a Jonathana tvrdě rozdělí. Oba se vydávají vlastní cestou a vypadá to, že se již nikdy nesetkají. Osud tomu ale chtěl a za deset let se znovu potkávají. Annika je stále sama a řeší své osobní problémy, Jonathan žije na Wall Street a vzpamatovává se z rozvodu. Zjišťují, že i přes nepřízeň osudu k sobě stále něco cítí. Postaví se spolu čelem svým strachům a úzkostem nebo si nechají proklouznout mezi prsty i druhou šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The girl he used to know , 2019

ivzu77
13.03.2021 3 z 5

Já, milovnice detektivek, jsme po knize sáhla z důvodu ČV 2021 - téma srdce na obálce. Říkala jsme si, že jestli to bude slaďárna, tak to budu číst s přemáháním. ALE nakonec jsme se upnula na autistickou povahu Anniky a strhující konec září 2001 v NY. A po přečtení jsme si řekla: Dalo se to.

nikikostadinova
13.02.2021 3 z 5

(SPOILER) možná bych hodnotila líp, kdybych nečetla už tolik knih. Krátce - okolo třicáté strany mi došlo co se tam stane a jen jsem čekala jestli bude nebo nebude happyend. A bylo mi vlastně jedno, jak to skončilo.
Nijak jsem nepřilnula k postavám. PS: některé dialogy v jistých situacích....jako já si nepotrpím na naivní knihy ani filmy....vím že Annika měla určitý problém....ale to si autorka mohla odpustit.

Anička.pa
27.01.2021 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, nečekala jsem, že se uvnitř toho všeho bude schovávat tak krásný příběh! Všichni hrdinové mi byli velmi sympatičtí a kniha se četla jedním dechem. Konec byl také jízda, kdy jsem nemohla přestat číst a se zatajeným dechem otáčela listy.

EvikU.
23.12.2020 3 z 5

U téhle knihy jsem po dlouhé době nevěděla jaké chci dát hodnocení. Ze začátku mě moc nebavila. Asi mi to přišlo až moc, jak se všeho bála. Ale je fakt, že o autismu moc nevím. Kdyby to ale nebyla kniha od kamarádky, tak bych ji možná odložila. Takhle jsem ji chtěla dát šanci.

Od půlky už byla pěkná a četla se dobře. Dala jsem 3 hvězdy jako lepší 3 a teď když píši komentář, tak by si asi 4 * zasloužila. Dobrá kniha na oddych.

Nikychlupova
14.12.2020 5 z 5

Neskutečně krásný a silný příběh. Nešlo knihu odložit, nutila mě číst dal. Mohu jen doporučit.

Terka18
13.12.2020 5 z 5

Příjemný odpočinkový příběh. Mě téma knihy zaujalo a fandila jsem hlavním postavám, aby to zvládly a dopadlo to dobře. Na konci už jsem měla pochyby, že budu zase brečet a dopadne to jinak než doufám, ale vše proběhlo nakonec tak, že šťastný konec nechybí.

SpiritErised
03.11.2020 odpad!

Nejsem někdo, kdo po romantických příbězích sahá nějak často. Nepovažuju se ale za nějakého extra bručouna, romanťárnu dokážu semtam ocenit. Na tomhle ale nebylo vůbec nic k ocenění. Fakt jsem se snažila do knihy dostat ale marně. Přesně v půlce jsem knihu odložila, jelikož jsem došla k názoru, že jsem už trpěla dost.

Myslím, že primárním důvodem, proč se mi kniha tolik nelíbila byl způsob, jakým Jonathan Anniku vnímá. Chvílemi mi to připomínalo 'manic pixie dream girl' klišé, které já opravdu nerada. Nemluvě o všech chvilkách, kdy ji přirovnával k dítěti. Autorka také nezapomíná často zmiňovat, jak nádherná až nadpřirozeně krásná Annika je. Hádám, že být průměrně vypadající autista asi není cool.

(Knihu jsem četla v originále.)

Fzuzik
14.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Zajímavě pojatý děj, jak se běžné situace stávají obtížné pro lidi s autismem.
S napětím jsem očekávala jak autorka vyřeší závěr knihy aby se z děje nestalo něco fádního a musím říct, že mě to dostalo. Opět jsem měla husí kůži a zavzpomínala jsem na tu dobu, která stále vyvolává pocit beznaděje.

Majka1979
08.10.2020 4 z 5

Milý príbeh, keby som mala o pár rôčkov menej, ale určite sa oplatí prečítať si ju :)

Korsika
08.10.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na pomalejší tempo ... všeho ... ale jinak byl příběh akorát tak dlouhý, něžný a jemný - hlavně v kontrastu se závěrem, který jsem měla čekat, ale nečekala.

blackoutzuzi
02.10.2020 5 z 5

Tohle byla tak krásná knížka! Lehce se četla, měla úžasnou a originální hlavní hrdinku a něžnou romantickou linku. Ideální odpočinková romanťárna, která pohladí po duši, ale i rozpláče.. A ten konec!!! :O Moc doporučuji!

Myška43
20.09.2020 5 z 5

Moc krásný a dojemný příběh. Líbilo se mi vyprávění Anniky i Jonathana, střídání minulosti s přítomností, napínavý konec, že jsem měla nutkání přeskočit stránky, jak to dopadne. Kniha se autorce opět povedla a doufám, že bude možnost si přečíst další její příběhy.

LilianaFalcon
12.09.2020 5 z 5

Krásná romantika - nehledejte v tom žádný hlubokomyslný příběh s novým dosud neobjeveným poselstvím.
Porucha autistického spektra u hlavní postavy dá knížce vždycky trochu jiný rozměr. Strašně se mi líbilo, jak autorka celý příběh zvládla, protože nejen, že udělala dva úhly pohledů, ale oba zachycovala jak v minulosti tak v současnosti.
A ještě speciální pochvala za ten závěr, protože to bylo tak napínavé!

petulkapeta
10.09.2020 4 z 5

tak tohle byl teda přiběh...tak zaprve bych ho asi nezařadila do young adult,ale dobra a jinak no užasne,ke konci jsem byla napjata a celou dobu doufala že to dopadne dobře..

Petriii
26.08.2020 3 z 5

Taková oddechovka. Jo,bylo to zase trošku z jiného soudku,ale na mě stejně takové moc... Já nevím. Sladké? Nepřekvapivé? Ale rozhodně se to četlo příjemné. Takže za 3*,zlata střední cesta :)

happy19
26.08.2020 5 z 5

Teda!...tahle kniha mě zas posadila...
toto jsem nečekala...
Přebal zmátl vyzáží "young adult"
(Ne)klasický příběh čisté...(ne)zranitelné lásky...
Vystihla bych to i jednou větou...
NAVZDORY OSUDU...♡

Ivuska.09
07.08.2020

Musím říct, že tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Dějové zvraty mě bavily a poslední třetinu jsem tedy rozhodně nečekala. Bylo to milé, bylo to čtivé. Pro milovníky románů jistě to pravé.

Betty96
06.08.2020 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi knížka bude až tak moc líbit. Přečteno na jeden zátah. Líbilo se mi jak se střídá minulost se současností, vše do sebe krásně zapadalo.

Evka3814
04.08.2020 5 z 5

(SPOILER) No tak to bylo velké překvapení. Rozhodně to byla dojemná a čtivá kniha. Bylo děsivé znovu zavzpomínat na 11. září. Bylo fajn poukázání na autismus,za mě zajímavé a překvapující čtení.
Jinak obálka k tomuto příběhu teda opravdu nesedi:(

PetraN17
31.07.2020 4 z 5

Moc hezký příběh, hezky se četl, ale pro mne je Na ostrově prostě o fous lepší

autismus milostné romány první láska 11. září 2001 romantika vyrovnání se s minulostí

Tracey Garvis Graves
americká, 1968