V lese visí anděl

V lese visí anděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3487 3487

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Simix.š
18.08.2020 5 z 5

Nějak se ted roztrhl pytel s těmi seveřany. Nevím, kterým začít, tak mi tuto knihu doporučila sestra, která ji zhltla jedním dechem a měla pravdu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Příběh je poutavý, ale i depresivní (že jde o malé holčičky) a pastor dostal, co zasloužil. Mia je fajn, sice mě občas její sebelítost a deprese trochu vytáčely, ale nakonec se vzchopila.

Lienilda
10.08.2020 5 z 5

Po dvou letech jsem si první díl přečetla znovu, abych si ho zopakovala, protože mi už v poličce čeká druhý a třetí. A musím souhlasit se svým tehdejším hodnocením, 5 hvězd si zaslouží. Moc mě to bavilo, nejen že máme 2 vyšetřovatele, ale ke slovu se dostane i ajtak a další členové týmu. Oběti jsou malé holčičky, naštěstí jejich odchod ze světa není tak hrozivý jako v jiných skandinávských detektivkách. To bych nedala. Co jediné mi na knize vadilo je velké množství překlepů.

PetraDD
03.08.2020 5 z 5

skvela detektivna, cte se sama. Od zacatku do konce :)

MartinJay
24.07.2020 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Děj vtáhne a nepustí. Doporučuji

marketa536
18.07.2020 4 z 5

Od začátku do konce mi přijde, že tam bylo až zbytečně moc postav. Téměř každá kapitola měla novou postavu a bylo tak těžší se v těch postavách pak orientovat.

BetSolo
16.07.2020 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, co mě bavila od začátku do konce. Byla napínavá a neskutečně čtivá. Opravdu mě nadchla.

Simona99
02.07.2020 4 z 5

Mně osobně se knížka četla ztěžka...nicméně děj byl velmi zajímavý! Mohu doporučit.

hanap
27.06.2020 4 z 5

Celé jakoby zpomalené, najednou konec, vyřešeno. 4* za námět.

Monns
25.06.2020 4 z 5

Trochu mě zklamal konec, všechno bylo roztahané a závěr se odbyl tak na 2 stránkách, ale jinak promyšlený děj.

Rimmsi
23.06.2020 5 z 5

Moje první kniha po dlouhé době kdy jsem v práci četl jen emaily a jiné věci. Kniha mi byla doporučena a já se do ní tak začetl, že jsem nemohl odtrhnout oči.
Jsem rád, že jsem knihu četl. Příběh byl napínavý a po úvodním seznámení s detektivem Munchem a Miou jsem se s nimi tolik sžil, že bych jim nejraději sám pomáhal ve vyšetřování.
Velice pěkná kniha, dobré čtení.

PavkaHu
19.06.2020 4 z 5

Trochu doširoka, ale jinak příjemné čtení.

Cher
15.06.2020 4 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, protože jsem jako první četla Sovu, která byla skvělá. Bohužel, tohle mě trochu zklamalo. Zdlouhavý začátek, děj se pořádně rozjel až tak v polovině knihy. Druhá polovina knihy už byla svižná, čtivá.

Dani666
15.06.2020 5 z 5

Pěkná detektivka

Zuzulka30
01.06.2020 5 z 5

Pěkná, čtivá detektivka. Zaujala mě hned od začátku až do konce, dobře se mi četla. Mělo to pointu, spád a rozuzlení. Jsem spokojená. A jdu na další díl Sova.

Katania
30.05.2020 5 z 5

Povedená krimi. Mia je mi moc sympatická !

sue_partymix
24.05.2020 2 z 5

Dejte na jakykoliv brak nalepku “severska detektivka” a lidi vam urvou ruce. Uz na to zacinam byt alergicka. Dve hvezdy za formu, obsah totalni kravina.

m_martina
22.05.2020 5 z 5

Tohle byla další severská detektivka, která se ke mně dostala. A byla jsem spokojená. Autor píše čtivě a případ, který Holger a Mia vyšetřují, je brizantní.

petrusbrezu
18.05.2020 5 z 5

Krásná detektivka, nechala jsem se unášet krásnou výpravou, byl to požitek, nemůžu se dočkat jeho další knížky.

artlucie
11.05.2020 3 z 5

Čekala jsem víc psychologie. Jde o malé holčičky, ale nepíše se o jejich životech a rodinách, spíš jen o vyšetřování a problémech hlavních vyšetřovatelů. Hodně postav, které dostaly třeba jen jednu dvě stránky a víc nic.. nakonec tam bylo tolik informací, že kdyby se to ještě víc rozepsalo, vydalo by to na seriál.
Ale ať nejsem jen negativní.. četlo se to samo! Opravdu jsem od toho nemohla odejít, chodila jsem spát až brzo ráno a ať to bylo jaké bylo, tak mě to zajímalo. A konec překvapil, i když to nebylo dokonalý a na můj vkus to všechno nedostatečně objasnili.

Bee240
05.05.2020 3 z 5

Včera před půlnocí jsem dočetla první díl ze série Holger Munch a Mia Krügerová. Musím říct že po recenzích jsem čekala trochu něco jiného, nebo spíše něco víc. Kniha byla dobrá a zajímavá jen mě neuchvátila natolik abych jí dala pět hvězd. Co se týče postav tak nelíbil se mi tedy asi nikdo - Holger Munch mi byl docela sympatický, ale nezískal si mě a jeho kolegyně Mia už vůbec ne. Zkrachovalá ženská co žere prášky skoro více než dýchá kyslík - no prostě asi kámošky nebudeme :D . Samotný příběh byl dobrý a celkem dobře se mi to i četlo. Celou dobu jsem čekala jak celý případ dopadne a velké plus že to nerozlouskly už někde v půlce, ale opravdu musíte číst až do konce jinak se nic nedozvíte. U některých knih je to jasné hned a prakticky je zbytečné je číst dále, ale tady ne. Ohledně další postavy pastora Simona tak ten mě teda pil krev...ale zapadl on i jeho "sekta" do příběhu skvěle a doplnilo to příběh zase o dalšího cvoka. Co se týče samotného rozuzlení příběhu tak to jsem tedy nečekala ani náhodou. Hodně mě to překvapilo. Celkově je kniha dobrá a určitě se pustím i do dalších dílů a třeba se můj názor na hlavní postavy změní.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969