V lese visí anděl

V lese visí anděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3489 3489

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

veskr
31.10.2020 5 z 5

jelikož mám ráda detektivky, kniha u mě boduje. Je to čtivé, má to spád, vtáhne vás to do děje.

ElikaS
29.10.2020 5 z 5

Výborná detektivka. Naprosto mě dostal styl psaní, práce s asociacemi. To bylo výborné. Hned z prvních stran knížky naprosto čiší deprese a pesimismus, což sice úplně nemusím, ale tady mi to nevadilo a skvěle se to k příběhu hodilo.
Líbilo se mi, že vraždy tentokrát nebyly nijak extra brutální (zase na druhou stranu už tak bylo dost strašné, že oběti byly děti) a autor se zaměřil spíše na psychologii postav. Super bylo i střídání vypravěčů a jejich úhly pohledu.
Autorovi se skvěle dařilo vybudovat napětí, stále jsem čekala, co bude dál, jak to všechno do sebe zapadne a trochu se bála, jestli nebude moc překombinované a musím říct, že nebylo Naopak, všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo to smysl. Jen ten konec mi přišel až moc svižný, ale v podstatě to ničemu nevadilo, protože vše se zvládlo uspokojivě vysvětlit. Rozhodně se pustím i do dalších dílů série.

lištička123
27.10.2020 5 z 5

Opět skvělá severská detektivka. Výborná, nemám co dodat.

ViolettaCh.
25.10.2020 4 z 5

Příběh byl čtivý, docela dobře vymyšlený, ale celkový styl autora mi úplně neseděl. Jak již je u seveřanů typické, je tam vždy vnitřně rozervaný vyšetřovatel, nejlépe alkoholik, což platí i pro tuto knihu. Tyto rysy reprezentuje vyšetřovatelka Mia. Z oblasti "severská krimi" jsem už četla podstatně lepší kousky. Toto je moje první kniha od daného autora, tak mu určitě dám ještě šanci.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Z Bjørka se stává můj oblíbenec.. Jen tak dál!

kristie
14.10.2020 5 z 5

Autorův styl psaní mě naprosto sedl. Hned od první kapitoly jsem se do knihy začetla. V knize se objeví opravdu hodně postav, ale i postavy, které měly poměrně málo prostoru, si mě dokázaly získat. (Ať už holčička s losy, Ráchel, nebo paní učitelka či Gabriel a další členové jednotky.)

I když je to severská krimi, nejde tu tak úplně o popisy brutálních činů, ale spíše o budování napětí. Autor si taky dost vyhrál s psychologií postav a někdy se v tomto ohledu dost rozepisoval. Je mi jasné, že někdo, kdo od knihy čeká akci a násilí, pro tenhle žánr tak typické, bude brát tohle nimrání v nitru postav jako rušivý element, ale právě tohle mě na té knize bavilo nejvíc.

Taky se mi moc líbily povahy dětských hrdinů. Pokud bych měla něco přeci jen vytknout, tak množství dějových linek, některé byly utnuty hned na začátku, jiné se rozvíjeli dál, ale ve výsledku i za tohle musím před autorem smeknout pomyslný klobouk, protože za mě to do sebe nakonec vše hezky zapadlo.

RomanDušek
12.10.2020 5 z 5

Hned od prvních stránek jsem si velmi oblíbil styl psaní tohoto norského autora. Ať již se věnoval té či oné postavě, psal o ní velmi podrobně, ale především poutavě. Své pocity nedokáži tak dobře slovy vystihnout. Zkrátka, okamžitě se Samuel zařadil mezi mé nejoblíbenější autory! A již nyní se těším na knihu Sova a budu se vždy moc těšit na jeho další počiny. Snad jich bude co nejvíc...! :-)
Příběh je velmi dobře vymyšlený. Napínavá dějová linka, provázanost postav a pachatel, kterého by čtenář absolutně nečekal! Není tam žádné krveprolití. Hrozně se mi líbila postava Torbena. Malej klučina, kterého musí mít každý rád :-) Marion byla taky hrozně fajn. Zvlášť, když chtěla koupit panenky a pak si s nimi a Haugerem hrát :-)
Pochvala směřuje také za kapitoly, ve kterých hráli hlavní roli prášky, potažmo návykové látky. Frode Sander Øien, jak zní pravé jméno norského spisovatele, dokázal bravurně popsat pocity, které zažívali lidé, kteří na nich byli závislí. Čtenář si tak mohl lépe představit, co se odehrávalo krátce po požití zmíněných látek ať již v hlavě, nebo těle dané postavy.
Zkrátka veliké nadšení!! S každou postavou si Frode Sander pohrál a psal o ní úžasným stylem.

Kopretina_aku
01.10.2020 5 z 5

Bavilo mě to. Svižné tempo, napínavé, akční, mělo to spád a asi vše, co detektivka má mít.

Erizzani
19.09.2020 3 z 5

Od poloviny knihy jsem se bála, že vím jaký bude konec. Naštěstí to dopadlo jinak a nebylo to tak průhledné, jak jsem očekávala. Musím říct, že mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Přečetla jsem ji rychle, ale nebylo to ono. Vedlejší dějová linie byla odbytá, čekala jsem víc.

EvaXxX
16.09.2020 5 z 5

Po přečtení pár stránek jsem myslela, že knihu odložím, nemám ráda násilí páchané na dětech (i zanedbávání), ale překousla jsem to..... a bylo to úžasné!
Čtivá, napínavá knížka až do konce!
Doporučuji!

Paloma795
16.09.2020 5 z 5

Dechberouci....

Jittka
12.09.2020 5 z 5

Za mě super detektivka. Dobře se četla, byla jsem nedočkavá, furt jsem potřebovala číst dál. SPOILER Chápu, že vše kolem církve byla druhá linka, ale čekala jsem vysvětlení kolem některých jejích postav. Jako proč pastor tak lpěl na Rachel... ? S Malin se to taky vzalo hopem a rodiče od kluků jsou kde ?

Haloon
11.09.2020 4 z 5

Úžasný název pro knihu, bylo první, co mě na ní tak upoutalo. Po přečtení jde rozhodně o skvělou krimi. Jako někdo kdo má rád v ději pořádek musím říct, že mi úplně nesedlo množství dějových linek a stop bez viditelného pojítka, které někdy připomínalo čirý chaos. Přesto obdiv autorovi, že ten chaos zvládl ukočírovat. Kniha je jak dělaná pro ty, kdo od krimi příběhu čekají víc než jen detektivní práci.

janik6969
07.09.2020 4 z 5

naprosto fantastické, krátkými kapitolami a dialogy vtáhne do děje a nepustí, úplně zbytečně šla souběžně druhá příběhová linka, a možná že ne, ale já nepochopila proč? možná měla čtenáře jen zmást

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobré čtení :-) napínavé ,svižné, čtivé.

Zuzik12
07.09.2020 5 z 5

Mia a Holger mě prostě baví a jejich vyšetřování plyne jako voda. Svěží, čtivé, zajímavé. Jedna linie příběhu mě sice malinko nudila, ale to je můj problém. Kniha rozhodně za přečtení stojí.

Nunynka
31.08.2020 4 z 5

Až na příliš rychlý konec se mě kniha líbila. Jen začátek byl trochu zdlouhavejsi a konec zase šup šup a konec.

Martina1805
29.08.2020 4 z 5

Naprosto skvělé čtení za poslední roky jsem si opravdu zamilovala severské detektivky. Už začínám shánět další knihy tohoto autora. Trochu mě zklamal konec, kdy nebylo vysvětleno co se stalo s Tobiasem a s Ráchel jak dopadl jejich příběh.

VéjaTarabová
25.08.2020 3 z 5

Moje první severská detektivka co jsem kdy četla a můžu říct, že jsem si vybrala naprosto skvělou hned na poprvé. Sice to na mě bylo poměrně silné téma, ale postavy byly prostě boží. Nejlepší charakter měla určitě Mia Krügerová. Tedy na začátku, když byla ještě na ostrově mi přišla úplně bez života a vůbec by mě nenapadlo, že se z ní následně stane tak skvělá vyšetřovatelka s dokonalým smyslem pro humor. Pachatele bych na sto procent netipla. Danou osobu jsem totiž vůbec nepodezírala. Po celý příběh se sem tam objevovali neustále nové postavy a občas jsem se ztrácela ve jménech. Párkrát se ke mně dostavil i takový podivný pocit. Ne že bych se bála, ale prostě takový zvláštní nepříjemný pocit. Už se nemůžu dočkat přečtení druhého dílu s názvem Sova.

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Skvělá četba, taková ta kniha, kterou přečtete a víte, že si koupíte i ty další. Mělo to něco navíc, což je občas v té záplavě severské krimi vytvořit.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969