V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3474 3474

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Val
29.12.2015 5 z 5

Tak za mě absolutní bomba. Pokud bude autor pokračovat takhle, tak se určitě máme nač těšit . Holger byl fajn od začáku, s Miou jsem měla nejdřív trošku problém, ale když se přestala devastovat a zaměřlia se na to, v čem je výborná, tak jsem si i na ni zvykla. Tohle duo bude pro příští knihy moc fajn. Už se moc těším ..... :-)

adelaska
27.12.2015 5 z 5

Perfektní detektivní thriller, který se čte neskutečně rychle. Vůbec jsem se nenudila, neustále se něco dělo. Že by mě zápletka až moc překvapila se říct nedá, ono jak jsem četla, tak jsem si postupně dávala dvě a dvě dohromady a nabízejí se nám různé indicie, takže nebylo až tak těžké přijít na to, kdo v tom má prsty. Ale celá pointa toho mě samozřejmě překvapila a celkem zaujala. Těším se na příští rok, až nám autor nadělí další příběh, kde budou figurovat tito dva skvělí vyšetřovatelé! Za mě doporučuji

Dumicek
21.12.2015 4 z 5

Co říct...na debut určitě super kniha, ale mám tam pořád nějaké ale...Opravdu mi nesedla postava Mii- no vyšetřovatelka co se utápí v alkoholu a polyká tuny prášků a věčně jen myslí na to, jak se zabije....tak to opravdu ne...doufám, že v dalším díle už to s ní bude lepší..Munch v pohodě, ten mi sedl. Co se týče tématu, tak bylo celkem "lehce" popsáno, takže se to dalo číst. Děj měl spád, za mě tam nebylo nic moc přebytečného, takže dobrý až snad na ten konec...ten byl trošku utnutý, ale každopádně dobré čtení.

jarka2222
16.12.2015 5 z 5

Super. Těžký námět vražd dětí napsán kupodivu citlivě (jestli to vůbec jde) a čtenář se nemusí bát, že by kvůli tomu knížku musel odložit. Nadchlo mne vykreslení jednotlivých osob, krátké kapitoly, kdy byla téměř každá věnována jinému ději a jiné osobě. Knížka tak nabírala nejen kvůli zajímavému ději, výbornému překladu do češtiny, rychlý spád. Výborně se četla a těším se na další knížky od tohoto autora. DOPORUČUJU všem, co mají rádi hodně dobré detektivky.

Martin, Vyškov
15.12.2015 5 z 5

Jedním slovem "BOMBA", už se nemůžu dočkat dalšího pokračování. Doufám, že autor nesejde z cesty

ondrula
15.12.2015 2 z 5

Řekl bych, že se jedná o nejvíc přeceňovaný bestseller, jaký jsem kdy četl. Kniha je přitom opravdu špatná, a to především proto, že autor na začátku záměrně vykonstruoval dostatečně šokující vraždy (mrtvé holčičky rozvěšené po stromech) a aby překlenul celý obsah knihy až k poměrně odfláknutému závěru (kdy je konečně osvětlen motiv), naplnil jej dost nudnou vatou, která na mě působila, že má pouze účelově vyplňovat stránky. Některé postavy se tak v knize objeví jen nahodile a vlastně dost zbytečně. Motiv kultu je totálně nevyužit. Postava Holgera Muncha mi byla nesympatická, protože autor se rozhodl jeho osobu charakterizovat bizarním spojením "otylý a inteligentní dobrák, co denně vytahá stovku cigaret." Mia Krügerová mi jako žádná geniální vyšetřovatelka nepřišla, byla mi odporná skrz ty své deprese, alkoholismus a žraní prášků. Autor navíc podlehl trendu page-turneru, v jehož rámci se snaží každou kapitolu zakončit tak provokativně, aby podnítil čtenářovu zvědavost k dalšímu čtení, což mi přijde od každého spisovatele dost laciné.

jasmína
13.12.2015 5 z 5

Kniha byla sice nervy a emoce drásající pro všechny ty, co jsou matky, ale na severských detektivkách miluju, jak umí autoři popsat bravurně životy a pocity vyšetřujících detektivů, a celkově se od knihy nedalo odtrhnout a četla jsem až do půlnoci, a pak se bála usnout.

Jediné, co mě překvapilo, že vraždící osobu jsem hned nejprve jen tušila a pak už jsem si byla jistá.

Ale bylo tam překvapující a nečekané vyústění Lucase a celkově kniha nemá pro mě ani chybku.

Vilas1979
09.12.2015 5 z 5

Začínal jsem mít pocit, že je žánr severské krimi už poněkud vyčerpaný, popravdě se mi další detektivku z Norska ani moc číst nechtělo, ale řekl jsem si, tak dobře, ještě tuhle a pak si dám od detektivek zase na čas pauzu. Tato kniha mne však přesvědčila o opaku, severská krimi stále žije, a pokud „V lese visí anděl“ je skutečně autorova detektivní prvotina a začátek série, klobouk dolů a já chci další díl! Vytkl bych snad jen trošku slabší a uspěchaný závěr, pár věcí možná nebylo uplně vysvětleno, nebo jsem nedával pozor, občas děj najednou poskočil o kus dopředu a já měl pocit, že to autor jakoby odfláknul a něco nám zapomněl vysvětlit, ale jinak se to četlo výtečně, krátké kapitoly, výrazné a sympatické, snadno zapamatovatelné hlavní i vedlejší postavy. Jednoznačně doporučuji.

Pejsek007
08.12.2015 5 z 5

Recenze předchůdců nelhaly, skutečně je to hodně dobré, jen ten konec možná trochu moc urychlený. Určitě mne bude zajímat pokračování série a další osudy hrdinů, včetně těch vedlejších. Hlavně ale v knížce narazíte na jednoho z nejvíc hustých padouchů, alespoň mé čtenářské historie. Stojí to za to.

petrzel
06.12.2015 5 z 5

Kniha perfektní. Bála jsem se nějakých velkých podrobnosti, když se jedná o děti , ale nebylo to tak hrozne.

kate333
05.12.2015 5 z 5

Další severský autor a nezklamal, začátek mi trochu trval než jsem se "začetla"... ale nakonec super, bavilo mě střídání postav a jejich charaktery a osudy... mooc dobře promyšlené za mě doporučuji ! :))

nier
27.11.2015 3 z 5

Na prvotinu určitě vydařené, ale...právě, že se mi tam objevuje docela dost ale - co mi vadilo asi nejvíc bylo, že mě autor pořád ,,přerušoval" ve čtení odbočkami od hlavní linie, ano chápu, že to mělo mást, ale na mě to působilo strašně rušivě. Také jsem mnohdy nechápala jak na nějaké stopy vůbec přišli a v neposlední řadě ani konec nenaplnil mé očekávání...i přes kritiku musím uznat, že se knížka hezky čte....

jana9674
27.11.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, vřele doporučuju přečíst! Těším se na další díly...

klokan.1905
09.11.2015 5 z 5

Holger Munch, kriminalista - silný kuřák, dědeček šestileté Marion... Mia Krügerová - kriminalistka, momentálně spíše holdující alkoholu a práškům... :-) Nicméně sympatické duo, které se společně s ostatními z oddělení vražd, vydává po stopě vraha šestiletých holčiček. Sice jsem hned od začátku tušil, že se do rukou vraha dostane i ......, ale nijak mi to nevadilo... Ke konci bylo zajímavé rozuzlení celého případu... Dobrá detektivka, která Vás neponechá ani chvilku v klidu... Za pět hvězdiček, rozhodně doporučuji k přečtení :-)

Corell
04.11.2015 5 z 5

Za mě na prvotinu naprosto výborné! Hlavní postavy mě bavily. Příběh má spád, je promyšlený a celkově kniha rychle vtáhne do děje. Konec malinko uspěchaný, ale pořád velice povedená kniha.

bosorka
02.11.2015 3 z 5

Skvělý rozjezd, příběh hodně napínavý, docela mě pohltil. Konec bohužel nic moc, najednou spěšně utnutý, navíc předchozí čtení vzbudilo velká očekávání a ono to bylo takové plytké. Některé linie byly ne zcela uspokojivě ukončené a nebylo ani jasné, proč tam vůbec byly (kromě dost okatého odvedení pozornosti). Občas mi taky přišlo dost nesmyslné vyšetřování, jak k určitým stopám vyšetřovatelé dospěli, bylo hodně viditelně naroubované. Ale jinak slušná detektivka s postavami, jejichž vývoj mě zajímá i do budoucna. Autorovi dám rozhodně šanci.

sioux
01.11.2015 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. Severské detektivky a thrillery mě už moc nebaví, ale tohle byla výjimka. Děj dobře plyne bez nějakých slabších míst a dobře do sebe zapadá. Začátek je pozvolnější, napětí se postupně zvyšuje a nakonec graduje a konec není překombinovaný. Sympatičtí hlavní hrdinové. Minimum nudných policejních postupů, pitev a výslechů. Výborná práce, doufám, že autor udrží vysoce nastavenou laťku i v dalších knihách.
Co se týče slabin knihy, tak by bylo hezké najít severskou knihu, kde nejsou drogy, alkohol, policajt v depresích, kde tradičně všichni vyšetřovatelé několik nocí nespí a nejsou tam kecy o solidaritě. Ale to bych chtěl asi moc....

Lindulinek
29.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Bohužel z obsahu mi běhal mráz po zádech a bylo mi smutno.

Deny95
29.10.2015 5 z 5

Nikdy jsem detektivky moc nečetla.. ale když jsem viděla tuhle knihu, řekla jsem si, že to přeci jen zkusím, protože jen stručný popis knihy mě velice zaujal.

Rozhodně jsem chybu ve výběru knihy neudělala, kniha si mě podmanila od první stránky. Tato kniha vás neuvěřitelně vtáhne do děje, až vám nedá spát.

Jednoznačně DOPORUČUJI!!!

,,Bye, bye, birdie.."

gumkacik
22.10.2015 5 z 5

Povedená záležitost, která se může hrdě postavit do řady skvělých severských detektivek! Svérázní, ale sympatiční vyšetřovatelé, promyšlená zápletka.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969