V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3474 3474

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

BlankaTr
16.03.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Skvělé hlavní postavy, poutavý příběh a překvapivý závěr.

Evik30
15.03.2016 5 z 5

Tak tohle mě dostalo! Po dlouhé době kniha která mě opravdu bavila. Vůbec nelituju že jsem si ji v knihovně zarezervovala. Rozhodně stála za to. Pro mě vážně lepší než opěvovaný Jo Nesbo. Nic proti jeho fanouškům, ale beru to podle svého osobního názoru. Vykreslení postav naprosto úžasné. Příběh je smutný vzledem k tomu že o život přišly malé holčičky, ale jinak je kniha perfektně napsaná. A motiv činu!? I v normálním životě se najdou vyšinuté osoby kterým to v hlavě přeskočí a začnou páchat zvěrstva. V knize je to jako když skládáte puzzle. Několikrát uděláte špatný pokus než se vám podaří vše sestavit tak aby vše do sebe zapadalo. Kniha se četla velmi dobře a byla něco jako droga - museli jste číst pořád dál a dál až k samému konci bez toho aniž byste dělali přestávky. Rozhodně doporučuju!!

pkweb.eu
13.03.2016 2 z 5

Kromě severských spisovatelů se autor inspiroval zřejmě také Cimrmanem, když se celou knihou střídají dva prvky: prvek očekávání a prvek zklamání. Zatímco první část knihy Vás parádně navnadí, po přečtení nezbývá než zakroutit hlavou. Nepochopitelný motiv, nepochopitelné myšlenkové pochody a nakonec spousta nepochopených odboček. K tomu minimum napětí ani žádné vyšetření (pachatel se musel odkopat sám).. Za mě zklamání. Více na http://www.art9.cz/recenze-v-lese-visi-andel/

Yaruschka
11.03.2016 4 z 5

Jedna z těch lepších detektivek, začátek sice zdlouhavější, konec knihy na můj vkus příliš rychle utnutý - trochu jako když si chlap hned po aktu oblíkne kalhoty a bez pozdravení odejde :)):))

ondatra28
10.03.2016 4 z 5

V celku dobrá detektivka, jediné,co mi vadilo, bylo spousta nevysvětlených míst. Kdo četl, tak určitě ví o čem píši. Nechci být konkrétní, abych nespoilovala.

Monhartka
04.03.2016 5 z 5

Výborná kniha!

Jingle
29.02.2016 3 z 5

Zpočátku chytlavé, později jsem se v ději trošku ztrácela. Je to hodně čtivá kniha, bohužel ale v druhé polovině na můj vkus příliš pekombinovaný děj.

Kočičáci
27.02.2016 5 z 5

Detektivku jako žánr miluju, to znamená, že jsem poměrně kritická a vybíravá.
Bjorkova prvotina ovšem prošla na výbornou. Má rychlý spád a čtenáře udržuje neustále v napětí. Hlavní linie příběhu je doplňována krátkými, zdánlivě nesouvisejícími kapitolami, které postupně vedou k odhalení pachatele. Líbilo se mi, že Holgerův tým byl pěkně kompaktní. Dle mého názoru by to zvládli i bez chlastu, prášků a cigaret...nu což, to už jaksi k severské krimi patří.

kaka
25.02.2016 5 z 5

Upoutala mne na první pohled přebalem, nejsem fanouškem detektivek ale musím říct, že děj je dobře promyšlený a člověk se začte ani neví jak. Moc mě bavila a těším se na další autorův výtvor!

Mišutamyš
25.02.2016 1 z 5

Jsem trochu na rozpacích. Kniha nebyla špatná, ale také nebyla tak dobrá, jak se okolo ní nadělá... Chvílemi mi děj přišel takový umělý, naroubovaný, aby to vypadalo... Zkrátka si knížka hraje na něco víc, než je. Autor měl snahu konkurovat profláknutým thrillerům až moc násilně a příběhu to spíš uškodilo. Místy je lepší příliš neřešit a jen zakroutit hlavou.

martina.bella
23.02.2016 4 z 5

Koupila jsem si ji úplně náhodou, neplánovaně a o to příjemnější překvapení to bylo! Jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Sympatické postavy, překvapivé zvraty, nečekaný závěr, žádné zbytečné brutality. Takových detektivek by mohlo vycházet více.

Colletka
23.02.2016 5 z 5

Naprosto geniální!!! Lepší knihu jsem zatím nečetla.

MP17
22.02.2016 3 z 5

Kniha, ze které mám docela dobrý pocit, ale zároveň vím, že se z ní dalo vytěžit víc. Kromě Mii a jejího dosavadního života je vše načrtnuto jen tak povrchně, hlavní zápletka není moc sofistikovaná a ta berlička spojující postavu X s postavou Y je skoro až směšně vynucená a účelová. Lehce nad průměrem, další knihu od autora si rád přečtu, ale určitě je zde velký prostor pro zlepšení.

Hani1088
20.02.2016

Je to napínavé čtení, ale chvílema se v tom člověk trochu ztrácí. Mohu doporučit, ale četla jsem i lepší.

Alchemilla75
16.02.2016 5 z 5

Skvělá knížka, napínavá až do konce. Každou volnou chvilku jsem věnovala čtení a nemohla se dočkat, jak to jen dopadne.... ;) Rozhodně doporučuji.

game
14.02.2016 odpad!

oregano, súhlasím. čítali sme celkom iste rovnakú knihu.
odfláknuté podstatné veci, roztiahnuté nepodstatné veci, nelogické súvislosti, mimoriadne slabá kniha. škoda času. tvári sa ako supernapínavý krimithriler, má celú kopu primeraných náležitostí, ale to je tak všetko.

Hella
10.02.2016 5 z 5

Oregano: Určite ste čítali inu knihu!!! :-)

oregano
09.02.2016 1 z 5

Mam pocit, ze som citala inu knihu. Je to zlatanina, kde nic nedrzi pohromade, nedozvieme sa dolezite veci, vsetko je prekombinovane a napisane len na efekt, postavy nesympaticke, motiv nedoveryhodny. Cele zle.

lamepti
07.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha, výborná prvotina, sympatické postavy.

vejnar0612
06.02.2016 5 z 5

Rýsuje se tady nová výborná severská kriminální série. Autorovi palec nahoru za geniální prolínání příběhů a za to, jak celá skládačka nakonec zapadá velmi pěkně dohromady.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969