Holé a trapné dýchání

Holé a trapné dýchání https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420402/bmid_hole-a-trapne-dychani-f3o-420402.jpg 4 11 5

Luděk Sobota je známý svým specifickým absurdním humorem nejen jako herec a bavič, ale i jako autor zábavných textů. Ty píše celý život, a to jak kratší literární útvary, tak divadelní výstupy, a v současné sbírce jich shromáždil více než padesát. První část je věnována vzpomínkám z dětství, školních let, ze studia i divadelních začátků, příhodám ze života i „z natáčení“ a zápiskům ze současnosti. Druhá část obsahuje ty nejslavnější Sobotovy monology i dialogy. Doplněno množstvím fotografií z profesionálního i soukromého života.... celý text

AndrewTheJUA
18.03.2024 4 z 5

První kniha od Luďka Soboty a nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Jde cítit, že Luděk už cítí, že se mu krátí čas, a tak už se nechce přetvářet. Některé historky byly opravdu zdařilé a vykouzlily mi úsměv na tváři, jiné ukázaly realitu v zcela jiném světle.
80%. Dobré to bylo.

Lenka4
27.11.2023 3 z 5

Luděk Sobota je mnohem lepší komik, než pisatel vlastního životopisu. Naštěstí kniha obsahuje i zábavné texty pro vystoupení, které přispívají ke zlepšení celkového dojmu.

Hanzee
12.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Velice milé překvapení. Životopisné knihy (či memoáry) bývají poslední dobou dost slabé. Luděk Sobota sice v každé kapitole dost odskakuje od hlavního tématu, umí se ale vrátit. Celé dílo má svoji myšlenkovou linku. Závěr je až dojemně smutný, leč pravdivý. Dozvěděl jsem se některé nové skutečnosti z autorova života. Zároveň jsem byl nevědomky nucen k hlubším zamyšlením. Audiokniha je vhodně prošpikovaná legendárními scénkami, které dotvářejí výsledný dojem.

konicekbily
12.01.2020 4 z 5

Knížka není literární skvost, ale mne zaujala zejména ta část, kde se Luděk vrací zpět v čase a hodnotí situace, do nichž se dostal. Podle pravdy a bez příkras. Jsme téměř stejně staří a tak jsem si s ním zavzpomínal, jak to tenkrát bylo.

Prubner
28.11.2019 2 z 5

Sobotova předchozí kniha Facky místo pohádek byla o dost zajímavější a obsáhlejší, tato nová kniha je jen takový doplněk k ní, o dost slabší.

Luděk Sobota
česká, 1943
2006  80%Srandy Srandy Srandičky
2005  80%Jak vyrobit bumerang
1998  83%Facky místo pohádek
2008  78%Dvě facky a pohřeb
2019  76%Holé a trapné dýchání

Kniha Holé a trapné dýchání je v