Facky místo pohádek

Facky místo pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135641/bmid_facky-misto-pohadek-uYj-135641.PNG 4 14 2

O výrazném českém komikovi, herci L. Sobotovi, je málo známo, že si texty pro své výstupy píše většinou sám. Tvrdí, že je to z nouze ctnost. Dodávám: dík za tu nouzi! Sobota ovšem léta píše nejen skeče, monology, dialogy, jímž dává říz skvělou interpretací, ale už před drahným časem se pustil také do vlastních vzpomínek. Vážím si toho, že mě poctil důvěrou a nabídl mi tyto věru osobité spisy k vydání. Už při prvním čtení všech těch jeho neuvěřitelných příběhů jsem řvala smíchy! Suma sumárum: Sobotův humor jest tedy podle mého soudu vzácné koření. Jeho knížku, kterou právě držíte v ruce, pokládám za velmi neformální pokračování "sovákovské švandy". Navíc si odvážně troufnu odhadnout,že se při jejím čtení budete bavit. Slávka Kopecká... celý text

xxtom
16.06.2020 2 z 5

První část knížky, vyprávění o životě, byla zajímavá, ale další části už mě tak nebavily a měl jsem problém knihu dočíst.

JPBelmondo
19.06.2017 3 z 5

Knížka je rozdělena na "vyprávěnky" (což jsou vzpomínky na dětství, mládí a začátky u divadla) a na "autorské spisy" (povídky, fejetony, scénky, proslovy atd.). Vše je čtivé a zábavné, plné komických i absurdních zážitků a situací. Nejedná se o lacinou zábavu, ale o kvalitní český humor.

herci komici čeští herci

Luděk Sobota
česká, 1943
2006  80%Srandy Srandy Srandičky
2005  80%Jak vyrobit bumerang
1998  83%Facky místo pohádek
2008  78%Dvě facky a pohřeb
2019  76%Holé a trapné dýchání

Kniha Facky místo pohádek je v