Dvě facky a pohřeb

Dvě facky a pohřeb https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7426/bmid_dve-facky-a-pohreb-QlQ-7426.jpg 4 9 3

Známý a oblíbený český komik Luděk Sobota rozšířil svou první knihu o příběhy, které se mu udály v životě civilním i uměleckém, a ačkoliv jde někdy i o příhody vážné, popisuje je se svým nezaměnitelným humorem, kterým rozesměje čtenáře stejně spolehlivě jako diváky v divadle, v kině či v televizi. Sám autor o své nové knížce říká: „Před časem jsem napsal knihu Facky místo pohádek. Toto by mělo být tak trochu pokračování. Proto Facky II – neboli Dvě facky. Dvě takové hlavní facky jsem totiž od života dostal. A jaké, to se dozvíte, až si mou knížku přečtete.“... celý text

snílkařka
17.03.2019 3 z 5

Pěkné čtení ke kávě či čaji a něco dobrého k tomu:-). Odpočinkové počteníčko plné krásných a zábavních historek z hercova života a jeho tvorby.

DennisMoore
11.07.2016 5 z 5

Luděk Sobota svým typickým způsobem (ovšem pozor, ne tím divadelně blekotavým, ale tím civilním, suše vtipným) komentuje celý svůj osobní a profesní život. Kdekoho může překvapit, s jakou lehkostí popisuje těžká období, z nichž asi to nejtěžší přišlo s koncem Směšného divadla - tam je stále cítit velká hořkost. Zato s rozchodem s Miloslavem Šimkem, který vlastně sám vyvolal, se už Sobota očividně vyrovnal a s chladnou hlavou nyní nemá problém přiznat, že se leccos mělo stát jinak a bývalo by to bylo mnohem lepší. Celou knihu symbolicky uzavírá velmi dojemný Dopis Slávkovi do nebe.

WEIL
01.07.2011 3 z 5

Luďka Sobotu jsem měl z filmů, které patří mezi pokladnice českého humoru velice rád. Potom se vytratil, nyní dobře komentuje co se událo, jak co bylo, a tato kniha je toho rovněž důkazem.

Luděk Sobota
česká, 1943
2006  80%Srandy Srandy Srandičky
2005  80%Jak vyrobit bumerang
1998  83%Facky místo pohádek
2008  78%Dvě facky a pohřeb
2019  76%Holé a trapné dýchání

Kniha Dvě facky a pohřeb je v