Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85643/bmid_holcicka-ktera-nechtela-vyrust-muj--L9M-85643.jpg 4 230 66

Její fotky obletěly celý svět, aby pomohly v boji s mentální anorexií. Isabelle Caro - modelka trpící touto nemocí pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho. Rozhodla se světu ukázat své tělo. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou. Nakonec se rozhodla svůj příběh sepsat. Příběh, kam až tato nemoc může zajít. Dva roky po jejím vydání modelka Isabelle Caro svůj boj prohrála. Zemřela ve věku 28 let.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Zdraví
Vydáno: , XYZ (ČR)

Petite fille qui ne voulait pas grossir: Ma bataille contre l’anorexie , 2008

Thirteen
31.08.2012

Knížku se brzy chystám koupit, myslím že to bude hodně emotivní záležitost.

Schullerka
08.05.2012 5 z 5

Už od začátku jsem věděla, že tahle knížka bude síla, ale skutečnost předčila moje očekávání. Ze začátku jsem četla bez emocí a brala jsem to jako další dobrou knížku se zajímavým dějem. Pak jsem si teprve uvědomila, CO čtu a že se to všechno stalo. Po tomhle uvědomění mi bylo do breku. Nechápu, jak její matka přišla na praktiky, kterými Isabelle trpěla. V průběhu knížky to bylo čím dál tím horší. Bylo mi Isabelle hrozně líto a když jsem knížky dočetla měla jsem hrozný pocit. Velmi silný a šokující příběh, určitě to na vás zanechá stopu a na tuhle knížku nezapomenete. Nikdo doopravdy nechápe anorektičky a odborné publikace vás tolik nechytí za srdce... Myslím že Isabelle Caro splnila své poslání dokonale - ten kdo si přečte tuhle knížku nebo jen uvidí její fotky, pochopí, že s anorexií si není radno zahrávat a že je třeba s ní bojovat.

sannyl
03.04.2012 5 z 5

Velmi šokující příběh o anorexii. Doporučuji přečíst všem, kteří trpí opičí láskou ke svým dětem, aby i oni nepřivedli své děti k této nemoci nebo k něčemu jinému. Isabellina matka byla ta, která u své dcery už od semi let spustila touhu nejíst a vštěpila jí představu, že musí být pořád malou holčičkou o kterou je potřeba se starat. I přes to se dokázala Isabell své matce postavit a žít po svém. Bohužel si svůj problém uvědomila dost pozdě a anorexii podlehla.

bai.Cerna
29.02.2012 5 z 5

Velmi dobře napsané, zcela jsem Isabelle uvěřila (nebo chtěla uvěřit). Obsah, styl psaní, jazyk… prostě vše na ***** Doporučuji.

Peace
06.01.2012 4 z 5

"Až příště potkáte na ulici příliš hubenou dívku, usmějte se na ni, potřebuje to..."
Hodně zajímavá knížka.

-Lenicka-
19.11.2011 5 z 5

Prvních 10 kapitol si neustále budete říkat "PROČ?" Proč se k ní tak chovají a co se musí její matce odehrávat v hlavě, že se k ní takhle chová? Pro mne a myslím si, že i pro ostatní trochu nepochopitelné. Takže jsem ráda za to, jaké jsem mohla prožít dětství. Knížka vás opravdu chytne za srdce a nebudete moci přestat, já měla přečtenou skroo za dva dny. Chvílemi se budete divit, co všechno se anorektičkám může v hlavě odehrávat, co si myslí a zjistíte, že je to opravdu psychická porucha, což spoustu lidí ani neví/nepřipouští. Všem doporučuji tuto knížku přečíst! (Já - aniž bych to věděla - jsem si jí zakoupila akorát 17.11.2011 - přesně rok poté, co Isabelle zemřela).

životopisy, biografie pro ženy anorexie poruchy příjmu potravy modelky podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Isabelle Caro
francouzská, 1982 - 2010
2011  84%Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii

Kniha Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii je v