Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85643/bmid_holcicka-ktera-nechtela-vyrust-muj--L9M-85643.jpg 4 230 66

Její fotky obletěly celý svět, aby pomohly v boji s mentální anorexií. Isabelle Caro - modelka trpící touto nemocí pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho. Rozhodla se světu ukázat své tělo. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou. Nakonec se rozhodla svůj příběh sepsat. Příběh, kam až tato nemoc může zajít. Dva roky po jejím vydání modelka Isabelle Caro svůj boj prohrála. Zemřela ve věku 28 let.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Zdraví
Vydáno: , XYZ (ČR)

Petite fille qui ne voulait pas grossir: Ma bataille contre l’anorexie , 2008

Někdošťastný
14.07.2017 5 z 5

Smutný příběh, matčino chování nechápu. Je to zkrátka kniha, u které si uvědomíte, že máte být vděční, že něco takového nemusíte prožívat.

Viky007
17.06.2017 5 z 5

Silný příběh. Je hrozné, jak člověka dokáže zničit tak zákeřná nemoc. Hlavně nechápu její matku - tak šílená ženská se měla jít dávno léčit. Však taky skončila pěkně neslavně. Belle jsem držela palce. Škoda, že se svou nemocí začala bojovat tak pozdě.

maygirl
29.04.2017 5 z 5

Velmi silný příběh. Jedinečná sonda do velmi smutného životního osudu. Obdivuji autorčino odvahu, že se rozhodla tak otevřeně psát o sobě a nemoci, která ji postihla a že se rozhodla na veřejnosti prostřednictvím reklamní kampaně otevřít diskusi o tomto tématu, které je v dnešní době velmi naléhavé.

Jája92
25.02.2017 5 z 5

Mrazivý příběh, který mě na dlouhou dobu velmi zasáhl. Je opravdu smutné, jak dětství může ovlivnit celý váš život a bohužel to může skončit tragicky, jak se stalo i v tomto případě. Modelka měla velkou odvahu svěřit se se svým příběhem a varovat tak ostatní...

edisek83
09.01.2017 5 z 5

Šílená matka....měli jí dceru odebrat, ale bohužel se tak nestalo. Škoda lidského života...

bakjo95
16.11.2016 4 z 5

VAROVÁNÍ: Tento komentář obsahuje smutný kontext a může vás donutit k sebevraždě.

Když jsem knihu četl, mělo to vliv na moji náladu po celý den. Byly situace, kdy jsem se chtěl rozbrečet a na druhou stranu jsem také občas měl chuť knihu spálit. Kniha mě hrozně štvala v momentech, kde se zase ukázala a projevila svojí debilitou její posedlá, stupidní matka, která ji zničila život. Smutný jsem byl, když se holčička dostala do nemocnice, ale časem už jsem si tedy taky zvykl, když ji tam přiváželi po desáté...Z knihy jsem měl po celý děj smíšené pocity, až do chvíle, kdy jsem zjistil, že chtěla s pomocí svojí chyby, varovat ostatní. Pomohla celému světu proti boji s touto nemocí a nakonec na ni i podlehla :( Doporučuji - 75%

kalinka99
12.08.2016 5 z 5

Neskutečně silný příběh z kterého mě mrazí. Je strašné jak se k ní vlastní matka chovala a to mělo bohužel i následky po celý její krátký život. Po celou dobu jsem ji fandila ať se z toho dostane i když jsem věděla dopředu, že její život nebyl dlouhý.

Alienn
08.07.2016 3 z 5

Nejdříve jsem dala 2*, ale nakonec jsem se rozhodla, že nebudu hodnotit knihu jako literární počin, ale budu se na ní dívat jen jako na lidský příběh. Příběh, který je smutný a který ukazuje, jak moc nás ovlivňuje to, jak a v čem vyrůstáme. Příběh, který není primárně o anorexii, ale o letitém psychickém týrání a vše ostatní je už pouze a jen následek. Je mi moc líto zmařeného mladého života.

iveta35
22.06.2016 5 z 5

Je velmi smutné, že jde o pravdivý příběh. Teď zpětně ale nedávám ani tak vinu psychicky nemocné matce, ale co to okolí ???

Neami2
17.05.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, hodně se mi líbila. Psychicky nemocná matka zničila svou dceru, která k ní vzhlížela a měla ji ráda celý život. I když se nakonec dcera své matce vzepřela, aby varovala svět před anorexií. Celý život toužila po normálním životě a po lásce. Pro mě to zůstane jako jedna z nejsilnějších knih.

Kittywu
17.03.2016

Nemohu si pomoci.. to, co s Isabelle prováděla její matka nemohlo vézt k ničemu jinému, než že Isabelle ve 28 letech zemřela na následky záludné nemoci anorexie (pro jiné zdravý životní styl) a její matka o pár měsíců později spáchala sebevraždu..

b_boccacci
20.02.2016 4 z 5

Tahle kniha podle mě rozhodně není literárním skvostem nebo dílem, které bychom měly předávat dalším generacím. Přesto mě (jako bývalou anorektičku, která s poruchami příjmu potravy stále bojuje) chytila za srdce.

Hanina61
04.02.2016 5 z 5

Hodně těžký, hodně silný příběh... přemýšlím o něm z pozice matky, a nechápu, jak se Isabellina matka se svou opičí láskou mohla takto chovat ke své dceři, aniž by si uvědomovala, jak strašně jí ubližuje... Přemýšlím o ní z pozice holky, která se sama kdysi potýkala s poruchami příjmu potravy a která ví, jak strašně obtížné je vymanit se z tohoto vzorce chování... A přemýšlím o ní z pozice člověka, kterému je moc líto zmařeného života úžasné a nesmírně statečné mladé ženy, Isabelly Caro...

misi.zelenkova
25.01.2016 5 z 5

Tato kniha je pro mne srdeční záležitostí se strašně silným příběhem a ještě silnější slečnou, ženou. Sama moc dobře vím, jaká je anorexie nemoc a pokaždé když knihu čtu, jako bych ten boj prožívala spolu s Isabelle a jako bych ho znovu prožívala já sama.
Jak jsem psala, Isabelle byla doopravdy silná žena a jsem vážně velmi ráda, že v sobě našla tu odvahu, vystoupila na veřejnost a odhalila celý svůj příběh. A nejen tahle kniha je toho důkazem.
Vždy na výročí její smrti si ji znovu přečtu.
A rozhodně doporučuji všem. Slečnám, co si s anorexií zahrávají, těm ukáže následky a může pomoci otevřít oči. Těm co anorexií trpí může pomoci sebrat všechny síly, aby se pokusili postavit nohama zpět na zem a nikdy svůj boj nevzdali. A stejně tak všem rodičům může ukázat příznaky nemoci a jak svému dítěti nejlépe pomoci.
Děkuji Isabelle, že jsi byla silná a vydala nám svůj příběh.

playada
14.11.2015 5 z 5

Blázinec na entou. Kupodivu nejnormálnější a nejstabilnější mi připadal tolik zatracovaný otčím.

petrzel
13.04.2015 5 z 5

Smutné od začátku do konce.

Zorka
30.03.2015 4 z 5

Smutný příběh dívky, která neměla na výběr. To její matka rozhodla, že Isabelle Caro bude navždy "holčičkou". Holčičkou, která nevyrostla a zemřela dříve, než se mohla stát ženou.

Dáma s hrnstjm
23.01.2015 4 z 5

Podle mě kniha není ani tak moc o anorexii, jako o týrání dítěte... Je neskutečné, co matka své dceři prováděla a nezastavila se ani v její dospělosti. Ty kecy o tom, že dítě na čerstvém vzduchu moc vyroste, to zahalování do tří šál... prostě hnus. Nevidím pro chování matky žádné polehčující okolnosti a její manžel by taky zasloužil. Život je nejlepší spisovatel, ale tentokrát se ke svým postavám zachoval nemilosrdně, naději na změnu jim dávkoval po kapičkách jen proto, aby jim ji za chvíli zase vzal. Je to síla.

anez66
18.01.2015 5 z 5

Chvílemi mě až děsil fakt, že to není fikce.

andream
29.10.2014 3 z 5

Když si člověk uvědomí, že se to opravdu dělo, je to šílené... čte se dobře, jen jakoby ji psalo opravdu to malé děvčátko, bez detailů, bez emocí....za přečtení určitě stojí, ale čekala jsem od ní mnohem více.

životopisy, biografie pro ženy anorexie poruchy příjmu potravy modelky podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Isabelle Caro
francouzská, 1982 - 2010
2011  84%Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii

Kniha Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii je v