Hodvábna šnúra

Hodvábna šnúra https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126817/bmid_hodvabna-snura-xqO-126817.jpg 4 9 2

Priateľom Arsenovi a Nenkovi sa podarilo získať si dôveru veľkovezíra Kara Mustafu a dozvedieť sa o pripravovanom vpáde Turkov do Európy. O niekoľko mesiacov zaútočí turecké vojsko na Viedeň. Podarí sa Arsenovi Zvenyhorovi dostať sa do Varšavy a presvedčiť poľského kráľa, aby šiel Viedni na pomoc? Hrdinský boj slovanských národov proti tureckej rozpínavosti a slávna bitka pri Viedni r. 1683 inšpirovali ukrajinského spisovateľa Volodymyra Malyka k napísaniu tejto zaujímavej knižky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladé letá

Šovkovyj šnurok , 1977

Ivan F
23.07.2023 4 z 5

V lete sa takmer vždy prepnem na vlnu čítania oddychových kníh a Hodvábna šnúra k takým patrí. Už v minulosti som sa stretol s tvorbou pána Malyka a bolo to príjemné stretnutie. Ani tentoraz román nesklamal a mňa by zaujímalo, či pán Červenák túto knihu čítal, pretože atribúty, ktorými sú jeho romány prešpikované, teda hektolitre krvi, odseknuté hlavy, ruky, nohy, zákerní Turci, rabovanie, vraždenie, intrigy atď., tak to všetko je aj tu. Takže román Hodvábna šnúra od pána Malyka je akousi skrátenou beta verziou príbehov o vpáde Turkov do južnej a strednej Európy, ktorým pán Červenák venoval päťdielnu ságu. Nutno podotknúť, že takmer polstoročný rozdiel medzi napísaním týchto kníh je poznať, no zábava je to výborná. Čo viac si počas letných dní želať? Len to, aby nebolo tak strašne horúco.

lepe80
04.07.2019 5 z 5

toto období dějin bylo velmi zajímavé. I když je to příběh psaný románovou formou pro mládež, je pěkně napsaný a přináší zajímavé momenty. Dobré čtení - 90%.

17. století Turecko Rakousko

Volodymyr Malyk