Hodnota krve ekniha

Některá pouta nelze ignorovat – o tom se Alexandra Goodwynová přesvědčila ve chvíli, kdy ji bohové přivedli zpět ze záhrobí, aby rozhodla odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem. Od toho dne sice uběhl už nějaký pátek, ale Alex se k porážce svého osudového protivníka ani o krok nepřiblížila. Její pokračující neúspěch jí způsobuje problémy se spojenci i pořádnou bolest hlavy. Ta se ještě zhorší, když se ve městě objeví nový nepřítel a ohrozí vše, co je jí drahé. Jak má ale porazit nesmrtelnou příšeru z legend?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464996/hodnota-krve-i1o-464996.jpg 4.613

Odstíny života 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou

Kniha Hodnota krve

Acourtofbook

Musím říct, že se nestačím divit, protože ano, Odstíny života se mi sice líbily, ale tohle bylo tak stokrát lepší než jednička. Dokonce bych se nebála přirovnat Hodnotu krve k nějaké zahraničí fantasy, tak nadšená z toho jsem. Styl psaní a některé prvky příběhu mi hodně připomínaly například Sarah J. Maas, ale především je zde velká podobnost s Lovci stínů od Cassandry Clare, takže pokud jste fanoušky některé z této dvou autorek, neměla by vás Hodnota krve minout. V tomto pokračování se konečně dozvídáme odpovědi na některé zásadní otázky, které mně osobně už od předchozího dílu dost vrtaly hlavou a taky zde objevujeme více celý ten fantasy svět. Musím říct, že ten má autorka opravdu propracovaný do nejmenšího detailu a já se nestačila divit, co všechno tam nevymyslela. Najdete zde snad všechny typy postav, co byste ve fantasy čekali - přes upíry, vlkodlaky, čarodějnice, démony, až po samotného Drákulu. Díky tomu, že je zde neustálá akce a taky díky čtivému stylu psaní autorky budete mít nejspíš problém se od knihy jen tak odtrhnout a já ji měla přečtenou opravdu za chvilku. Jediné, co bych vytkla a co je spíš možná nějaký můj osobní problém, je ta romantická linka. Už v prvním díle se zde rýsoval romantický trojúhelník, což se tady poměrně vyřešilo, ale stejně jsem z té romantiky nebyla kdovíjak odvařená a podle mě by vůbec neuškodilo, kdyby se na ní trochu ubralo, někdy mi už totiž přišla vážně otravná (hlavní hrdince jde totiž pomalu o život, ale na sex si čas udělá).

4,5⭐/5⭐ Jak říkám, ta romantická linka mi prostě nesedla, ale i přesto to byla fakt skvělý. Pokud jste fanoušky fantasy a ještě jste tuto sérii nečetli, tak to určitě honem napravte, protože podle mě nebudete litovat.

Bee

Na pokračování jsem se opravdu těšila a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaná. Takhle příjemnou urban fantasy už jsem dlouho nečetla, a ani jich už moc (kvalitních) nevychází. Nebudu zacházet tak daleko a srovnávat s těmi top sériemi typu Kate Danielsové, ale už se to tam pomalu blíží. Dějově mě to dost bavilo, má to takový ten klasický vývoj, který mě v knihách fakt bere, líbí se mi příšery, které nám autorka servíruje v poměrně štědrých porcích a celá tahle parta mě moc baví. Nejsilnější stránkou příběhu jsou ale podle mého dvě věci: smysl pro humor a vztah Alex k jedné konkrétní postavě, na kterém je tenhle díl vybudovaný. Moc, ale opravdu, opravdu moc mě baví ty hlášky, co v knize padají. Je to hrozné klišé, ale pobavilo mě to a do těchto příběhů to tak nějak patří.
Co se týče postav... Autorka výborně pracuje s Alex a jejími "nápadníky". Dokáže tam probudit skvělou chemii a má to bezvadnou jiskru. Ale abych jen neopěvovala, připadá mi, že neumí psát ženské postavy. Ať už Mikayla, Selina nebo třeba Moira mají obrovský potenciál, se kterým si autorka ještě tak úplně neporadila, takže zůstal nevyužitý. Ale s chlapama to šlape na výbornou. A mám na mysli hlavně jednoho konkrétního, který mě bavil mooc a těším se, co bude dál.
Za mě Hodnota krve rozhodně stojí za přečtení.

BookEater

Příjemné čtení, těším se na další vývoj a spisovatelce vzdávám hold! Holt kdo umí, umí!

voody99

No....... Otázka je co teď ???
Asi doufat že Lusy má v šuplíku nachystán další díl a to nejlépe na příští měsíc. Hold musím čekat ( snad ne moc dlouho, prosím) Bylo to prostě skvělé.

Jjezevec

Skvělá a zábavná fantasy.
Musím ale kromě autorky pochválit i nakladatelství, kniha je prodávána jako e-book za velmi solidní a vstřícnou cenu.

OriginalChelle

Séria Odstíny života je ako štýlom písania, tak i prostredím, do ktorého je dej zasadený, inšpirovaná americkou "školou" mestskej fantasy. V druhej knihe sa znovu stretnete so spasiteľkou Alex, ktorá má rozhodnúť zápas medzi dobrom a zlom, len stále netuší ako. Alex a jej priateľom lovcom skomplikuje život postava z minulosti jedného z nich, ktorá so sebou privedie priam legendárneho nepriateľa.
Kniha nevybočuje z roviny, ktorú si autorka stanovila pri jednotke - text plynie rýchlo vďaka svižným, najmä humorným dialógom, absencii zdĺhavých opisov a scénam, v ktorých sa neustále čosi deje. Ak sa necháte pohltiť dejom, máte na večer o zábavu postarané. Dôležitou súčasťou série sú vzťahy - priateľské, no hlavne romantické - a s nimi súvisiaca dráma, ktorej tam nájdete požehnane. Dočkáte sa emócií, prekvapujúcich milostných rozhodnutí i ľahkej erotiky. Pripájam varovanie pre odporcov milostných trojuholníkov. V knihe je skrátka príliš veľa sexy chlapov, aby v tom mala Alex od začiatku jasno.
Hlavný zloduch vám bude na pohľad známy, no autorka mu dodala svojský šmrnc a zaujímavú backstory. Viac priestoru konečne získava autorkina pôvodná mytológia. Prvý diel sotva poodkryl tajomstvá Alexinho poslania - dvojka otvára dvere a necháva čitateľov vidieť celý širší obraz. Súboj s Diablom ale ostáva v nedohľadne. Snáď sa v tretej časti autorka viac zameria na veľký zápas, ktorý nám sľubovala už anotácia 1. časti.
Kým v prvej tretine knihy nemáte poňatia, čo bude jej pointou, neskôr začne byť zápletka jednoduchšia a viac predvídateľná. Avšak vynahradia vám to zaujímavé nové scenérie, väčší priestor pre spoznávanie obľúbených postáv a predovšetkým akčné finále. Ak obľubujete romantickú a osobnostnú drámu odohrávajúcu sa na fantastickom pozadí, toto môže byť čítaním pre vás.

zaandulee

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, jelikož první díl jsem si zamilovala. Moc mile mě překvapil a celkově jsem si čtení velice užívala.

Doufala a věřila jsem, že tento díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší než předchozí.......a s radostí mohu tvrdit, že se to splnilo. Autorka si v pokračování příběhu vede výborně. Kniha je opět VELMI čtivá, nešlo se ani odtrhnout. S postavami, které již známe z minulého dílu, jsem nadmíru spokojená, a některé z těch nových jsem si ihned oblíbila. (Varick ♥)

Při čtení jsem se opět neustále usmívala, byla jsem napjatá v dobrodružných momentech.....prostě tomu nic nechybělo a nemůžu ani nic vytknout. Maximálně to, že si budu muset počkat na pokračování. :D Už se nemůžu dočkat. Knihu velmi doporučuji, stojí za přečtení! ♥