Hodná sestra

Hodná sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467325/bmid_hodna-sestra-wLj-467325.jpg 4 478 128

Hodná sestra je příběh o sestrách dvojčatech - Rose a Fern, které neměly lehké dětství kvůli matce. Jsou si velmi blízké a Fern coby autistka je na svou sestru Rose citově vázaná. Když Rose nedokáže otěhotnět, Fern se rozhodne sestře pomoci - jen si musí najít otce pro plánované dítě. To otřese základy života, který si Fern pro sebe pečlivě vybudovala, a rozproudí temná tajemství z minulosti. Hodná sestra je svérázný až šokující příběh o tom, co rodiny skrývají...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Sister , 2021

Sabča92
01.03.2022 4 z 5

Od Sally Hepworth jsem přečetla již její dvě předchozí knihy Rodina odvedle, která mě tolik neuchvátila a Tchyni, která byla naprosto skvělá. Proto jsem ráda sáhla po třetí ze čtyř vydaných knih od autorky.Hodná sestra je loňská novinka od autorky, která vyšla před pár dny i v českém překladu. Slibuje dramatický příběh dvou sester a jejich temných stránek. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Ačkoliv je vyprávěna z několika různých úhlů, nebudete mít se čtením žádné potíže. Vztah mezi dvěma sestrami-dvojčaty je na jednu stranu idylický. Fern, která má psychickou poruchu musí mít život pevně nalajnovaný. Nechává se opečovávat svou sestrou Rose, která ji chrání. Ovšem někdy až moc. Hodná sestra je skvělý psychothriller, který jsem měla problém odložit. Krátké kapitoly vás stále nutí otáčet stránku za stránkou a čekat, co bude dál. Upřímně, to, která sestra je hodnější jsem pochopila hned od začátku. Ovšem čeho všeho je schopná, to jsem nečekala. Její zloba a psychické narušení bylo bolestné a děsivé, přesto bohužel pravdivé. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu nadchla a nepustila.
Závěr samotný byl skvělý, mrazivý. Pro mě rozhodně nejlepší kniha od autorky a ráda se pustím do dalších jejích počinů. Tento gradující thriller vás rozhodně zašimrá po zádech a jen tak vás nepustí.

Pajic21
28.02.2022 3 z 5

Za mě bohužel nejnudnější kniha od této autorky. Zklamání.

Šánka
27.02.2022 5 z 5

Super víkendovka! Má čtvrtá kniha od Sally Hepworth a i tentokrát velká spokojenost. Taková téměř nenápadná jednohubka, která již od prvních stránek dává tušit, že asi ne vše bude tak, jak je nám nabízeno a kdo má v tomto žánru něco načteno, zřejmě mu bude jasné, která ze sester je ta hodná, nebo je vše jinak?
Začátek má takový pozvolnější rozjezd, ze kterého se postupně vyklube docela slušné a napínavé drama.

zuzana2599
27.02.2022 5 z 5

Bezva thriller. Fern a Rose jsou sestry - dvojčata. Která z nich je ta hodná sestra ? Já jsem si oblíbila Fern, líbilo se mi, že pracuje v knihovně a miluje knížky, nevadila mi její porucha chování... ale Rose jsem nevěřila. Hodná sestra je zase jeden povedený sesterský thriller, kde vyplouvají na světlo rodinná tajemství, která mají být zapomenuta !

Jessica007
26.02.2022 5 z 5

To tedy byla kniha. Výborná. Moc jsem si čtení užila. Jsem opravdu nadšená. Jak to vše vypadalo a jak to vlastně bylo. Prostě perfektní.

hlenicka
24.02.2022 5 z 5

ach to bylo pohlazení po duši! Nádherná knižka! Sice na prvních stranách jsem se zalekla hlavní hrdinky, byl to asperger? Ale pak jsem se rozjela a nemohla skončit,za 3dny prečteno a doporučim ji vsemi 20ti prsty,co mám :) Jakoby žádné napětí,proč otáčíte strankami, žádné krimi,ale nádherný dramaromán o dvou sestrách. Ale přesto si myslím, že takovou hodnou sestru by nechtěl asi nikdo :) Krásné počtení!

galinek
22.02.2022 5 z 5

Někde níže v komentářích, jsem četla, že Fern - jedno z dvojčat bylo nesympatické,.... No, u mě to bylo právě naopak,.....někdy mi jí bylo až líto, někdy jsem jí moc rozuměla, jak se topila v "normálním"světě. A druhá ze sester pro mě byla až nesnesitelná..... No a nakonec jsem byla tedy OPRAVDU překvapena..... Pro mě úžasná knížka.... Možná ještě zkusím Tchýni....

bookcase
21.02.2022 5 z 5

Perfektní! Jako knihovnice jsem nejprve nechápala Fernino chování v práci, říkala jsem si, za takové kecy bych už byla dávno vyhozená, pak mi to došlo :). Oblíbila jsem si ji a hltla celý příběh.

dana8437
16.02.2022 4 z 5

Tak úplně “odvařená” jsem z toho nebyla. Příběh Fern mě dlouho nudil, extra moc mě to nebavilo, “rozčíslo” to až závěr těhotenství a miminko ke konci knihy, na 99% se k této knize nevrátím a za mě nejnudnější ze všech od této autorky.

lenuskav
14.02.2022 4 z 5

Fern mi neprisla vubec sympaticka, takze prvnich 100 stranek bylo docela peklo, ale pak to bylo super. Takove superpsycho

Maky1505
13.02.2022 5 z 5

Čtivý příběh a do poslední stránky jsem nevěděla jak to dopadne.

Arsi
13.02.2022 5 z 5

Knížkou jsem byla nadšená, přečteno jedním dechem. Prostě pecka.

Pavlnka
12.02.2022 5 z 5

Velice zajímavá kníha. Nejen z pohledu "jiné" Fern, ale i lidí kolem. Kniha je opravdu napínavá a měla jsem problémy ji odložit. Autorka zůstává mezi mými oblíbenými autory.

Šebestová3
11.02.2022 5 z 5

Tak úžasně "jiní" hrdinové...kouzelné. I když je to samozřejmě celé o nešťastných událostech, přesto mě Fern a její svět dostal. Naprosto neodložitelné, přečteno za 3 hodiny, pecka.

Danago
11.02.2022 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Četla jsem předchozí dvě , ale ty se vůbec nedají srovnat, jakoby to napsal úplně někdo jiný. Brilantně vykresleny obě sestry. Celý příběh má v sobě určitý přesah s pohledem do světa lidí s lehčí formou autismu. Určitě tato kniha by měla právem nést označení thriller nebo psychothriller, protože napětí v ději postupně graduje. Určitě to není běžný román, jako byly předchozí dvě knížky.
Tuto knihu rozhodně doporučuju, jsem nadšená, překvapená a moc jsem si čtení užila.

Atuin
10.02.2022 5 z 5

Překvapivý příběh, to co se jeví jako zjevné a na povrchu zcela hmatatelné se ukazuje úplně jiné a člověk neví kde se vlastně ukrývá pravda. Nevšední zážitek.

Lka
08.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale pak kniha dostala spád.

Ajuszka
06.02.2022 5 z 5

Nenáročný, ale zajímavý příběh.
Nenechte se zmást, ne vždy je vše tak, jak se na první pohled zdá.
Fern mi byla sympatická od začátku, taková roztomilá. I přes její poruchu. Jsem ráda za konec, jaký ten příběh měl

Ivuska.09
30.01.2022 5 z 5

Tohle byla bomba! Rozjezd byl možná trošku pomalejší, nejprve vám vůbec nebude jasné, kdo je ten hodný a kdo zlý... Ale jakmile jsem se začetla, nejraději bych knihu neodkládala. A závěr? Skvěle vymyšlený!

xena2711
29.01.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Ale pak se stala událost, která to skvěle rozjela. Zajímavý příběh dvojčat, která neměla pohodový start do života. Přestože jsou to dvojčata, tak je každá jiná. Doporučuji.

autismus tajemství psychologické romány těhotenství sestry životní krize

Sally Hepworth
australská, 1980