Hodinky od Ašera

Hodinky od Ašera https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388636/bmid_hodinky-od-asera-QCP-388636.jpg 4 227 77

Co trápí dnešní třicátníky? Přemíra stresu, pocit osamění, nebo jen to, že si nemohou dovolit hodinky Hublot? Karla a Helenu spojí jedno letní odpoledne náhoda. Přestože pokračují každý svojí cestou, osud je svede zpátky k sobě. Touží po rodině, zázemí a smysluplné práci. Seberou odvahu a rozhodnou se zariskovat. Založí si rodinnou firmu. Tuší ale, jaké překážky spojené s podnikáním budou muset okusit? Jak je složité se v dnešní době vypořádat s nástrahami byrokracie a zákony? Vyčerpání, ale šťastni otvírají vytoužený obchod. Spokojený zákazník je jim největší odměnou. A když se někdy nedaří, stále je tu víra, že bude líp. Věděl to i starý Ašer, židovský hodinář z Letné, bez jehož pradávných hodinek by Karel s Helenou ztratili naději.... celý text

sioux
11.02.2021 1 z 5

Zakoupil jsem, protože jsem četl úžasného "Soběstačného" a doufal, že to bude podobně kvalitní. O to větší to bylo zklamání, nudné, kostrbaté s mega nesympatickými postavami. Fakt nechápu, že toto napsala stejná autorka jako zmíněný "Soběstačný."

alex_foster
16.12.2020 1 z 5

(SPOILER) Bída. Soběstačný mě navnadil, ale tady trochu lituju, že jsem knížku koupila.

Autorce bravo za výběr těch nejméně sympatických hlavních postav. Nemůžete je mít rádi, nemůžete je tolerovat, budete je spíš nenávidět. Mají hloupé předsudky, zůstávají v nefunkčních vztazích, nevyvíjí se. Každou kapitolu někdo umře. První polovina knížky, než Zuzana s Karlem otevřou TEN obchod, je slušná depka.

No a ten obchod... bolelo mě u srdce. Problém Zuzany a Karla není, jak se vyrovnat s nástrahami byrokracie a zákony, jak káže zadní strana knihy, ostatně jediný takovýto střet zůstává nedořešen. Jejich problém je obrovská hloupost, nevyzrálost a naivita.

Na knize mne vlastně nejvíc rozzlobila její anotace, protože mám pocit, že jsem dočetla jinou knihu, než jsem očekávala. Jsem třicátník, ale absolutně s ničím se neztotožňuju, ani mé okolí. Nevím, které třicátníky autorka popisuje.

Nedoporučuju.

jprst
25.11.2020 2 z 5

Podle názoru ženské části naší rodiny slušně zvolené téma,ale zpracování spíše bída.

LuBr
13.11.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Probírá problémy mé generace - rodinné, finanční... Radosti málo, špíš depka, ale na konci přece jen světlo. Určitě si přečtu autorčiny další knihy.

slecnapeta
13.09.2020 3 z 5

Mela jsem spis nizke ocekavani a byla jsem mile prekvapena. Kniha se cte dobre, rychle, takova oddechovka podle me. I kdyz se v pribehu stane dost smutnych udalosti, neprisel mi typicky "klišoidni"...i kdyz ten vyvoj Heleny je trochu na povazenou.

Stani95
03.09.2020 5 z 5

Tohle mě bavilo! Líbí se mi autorky styl psaní, chtěla jsem jen číst a číst dál.

alkazemka
20.08.2020 5 z 5

Na jeden nádech přečtený celkem obyčejný lidský příběh, řeklo by se. Jenomže je nějaký příběh obyčejný?
Co všechno je pro nás přichystáno, co se nám děje, co nás potkává a formuje, to je jedna velká skládačka, pestrobarevná mozaika různorodých kousíčků, takový hlavolam, se kterým je někdo hotov hned, prostě vyřešeno s grácií a lehkostí a jiný se morduje a ne a ne najít řešení.

"Nikdy se nevzdávej, dokud nevidíš na úplný konec."

eva3992
10.07.2020 4 z 5

Co trápí dnešní třicátníky? Stres, osamění, peníze?
Příběh Karla a Heleny, kteří se náhodou potkají, ale osud nejdřív ještě zamíchá karty, než je k sobě skutečně dovede. Nakonec si spolu založí rodinu a společnou firmu. Na životní cestě potkávají zdary i nezdary, šťastné i méně šťastné chvíle.

Po úžasné knize Soběstačný jsem si chtěla přečíst i další knihy od Zuzany Dostálové a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Kniha Hodinky od Ašera mě opět velmi bavila. Osudy běžných lidí, v běžném životě. Radosti i strasti, které mohou potkat každého z nás anebo je vídáme kolem sebe. Spoustu z nás se v knize určitě najde. Je zde vykresleno opravdu hodně problémů dnešní doby.

První polovina knihy, kdy poznáváme různé postavy a jejich problémy mě bavila o něco víc. V druhé části se autorka spíše věnovala nástrahám podnikání a jeho dopadů na vztah a to mi přišlo malinko zdlouhavější.

Líbilo se mi, jak autorka zpracovala postavy a to od těch nejmladších až po staré babičky. Rozdílnost myšlení v různém věku, životní moudrost. V příběhu bylo spousta míst na zamyšlení, které Vás mohou oslovit. A ještě nesmím zapomenout, že se v knize objevuje můj oblíbený autor John Irving a citace z jeho knihy, což mě velmi potěšilo.

Krásná knížka, kterou určitě doporučuji k přečtení. A nezapomeň: nikdy se nevzdávej, dokud nevidíš na úplný konec.

Linda007
27.04.2020 4 z 5

Kniha má poměrně špatné hodnocení, ale mne se poměrně líbila. Karel mi lezl na nervy, na můj vkus moc posedlý prsama. Snažím si rozšířit současné české autory. Od autorky si ráda ještě něco přečtu.

hellena1523
06.04.2020 2 z 5

Čekala jsem daleko víc, než povrchní příběh s plochými postavami, s nimiž se nedalo ztotožnit (a to jsem třicátnice).
Místy poněkud rozplizlé, místy únavné a nečtivé a místy fantasticky napsané, že člověk úplně cítil atmosféru daného momentu.
Celkový dojem ovšem zůstává spíše v těch negativních konotacích silně průměrného až podprůměrného současného románu.
Nicméně potenciál v autorce vidím a ráda bych si od ní přečetla třeba povídku, v níž by se zaměřila na to podstatné bez vlažné vaty okolo.

babsi66
30.03.2020 4 z 5

Koncentrovaná depka aneb jak se může spokojený život podělat snadno a rychle. Zn.: Nečíst, pokud vám zrovna krachuje podnikání, vztah, rodina, dochází životní úspory nebo vás potkala jiná podobná pohroma. Pocit, že na tom jsou literární postavy hůř, by v tomto případě spíše nepomohl.

Bramboračka007
19.03.2020 1 z 5

červená knihovna doporučená od knižní influencerky...no more, dík

SakuraLuci
12.03.2020 4 z 5

Velice jednoduše psaná kniha, což mě trochu odrazovalo.. Témata zajímavá, ale velice povrchně rozepsaná, což je škoda.. Líbilo se mi zakomponování hodinek do příběhu, jinak to bylo spíše slabší.. Knížce ale nelze upřít, že se čte rychle a čtenář je zvědavý, jak vše dopadne..

cluci
10.03.2020 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení knihomolky/influencerenky. Mé nadšení nebylo zas tak velké, ale kniha se četla sama a byla plná věcí ze života. Spisovatelka má vytříbený styl, není nijak složitý, barvitý, ale je plný zvratů a příběh jako by se odehrál

Dadulina
30.01.2020 2 z 5

Silný průměr - jazyk, zápletka. Jasně třicátníci to mají těžký - ale nejsou úplní hňupové ????

Borboleta
30.12.2019 1 z 5

Tohle bylo velké zklamání. Příběh se sice dotýká řady zajímavých témat, ale je silně povrchní a postavy velice ploché a psychologicky zjednodušené často až na hranici karikatury. S postavami mám zde obecně velký problém, protože snad až na jednu vyjímku s nimi nedokážu příliš sympatizovat, natož se do nich vcítit (dokonce i přes to, že je mi třicet a žiji v Praze, což by mě alespoň s těmi hlavními spojovat mělo). Asi nejvíc mi na nich vadilo, jak jsou hloupé a jak nedokážou mezi sebou komunikovat. Možná ale neschopnost komunikace je skutečně to, co dnešní třicátníky trápí úplně nejvíc.

Téma starých židovských hodinek by mělo podle mě větší potenciál, než jak bylo využito v knize.

Musí se ale nechat, že se to čte rychle a skoro samo, nic moc však nepřináší. Pouze divnou nepříjemnou pachuť toho, v jak těžkém světě žijeme.

martineden
28.12.2019 2 z 5

Očekávala jsem trochu víc než červenou knihovnu.

Kulturnice
04.12.2019

Knihu jsem přečetla velice rychle, z tohoto pohledu byla napínavá, člověk se chce dozvědět, jak to vlastně dopadne. Pro mne byla čtivá. Děj byl předvídatelný, ale to mi až tak nevadilo. Avšak kniha je poměrně depresivní, vykresluje současnost celkem realisticky, to může být docela znepokojivé odhalení. Vztah Karla a Heleny zasloužil trochu víc prokreslit, nebylo moc jasné, co je k sobě tak táhne a drží pohromadě a to až tak, že se Helena vzdá poměrně velkého majetku ve prospěch společného podnikání....ale možná to tak ve vztazích vlastně dnes chodí?

Toyenka
16.11.2019 1 z 5

Mizerně napsané klišé.

Domka901
07.10.2019 3 z 5

Z počátku jsem si říkala: "Super, zajímavé osudy postav, zvláštní prostředí..."Bohužel, nadšení mi vydrželo tak do půlky knížky. Pak už se z děje stala jen červená knihovna s lehce předvídatelným průběhem a s optimisticky laděným a nadějným koncem. Škoda...

Zuzana Dostálová
česká, 1976