Hoď se do pogody

Hoď se do pogody https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407549/bmid_hod-se-do-pogody-SyO-407549.jpg 4 224 78

Většina lidí má tátu, ale já mám tatu. Můj tata je, jak to jen hezky říct… přírodní úkaz, lokální baron Prášil. Na jeho obhajobu uvádím, že za to nemůže. Naše rodina Pogodů je totiž hodně bizarní seskupení bláznů a toto není ani tak kniha, jako dokořán otevřené okno do našeho obýváku. Vítejte! Doporučuji odskočit si, pak se posadit, slabší nátury se prosím přikurtují, a můžeme začít. Přísaháme s tatou, že všechny příběhy, které zde vyprávíme se opravdu staly. To je na tom to nejlepší! Dotisk v r. 2020... celý text

Alma-Nacida
12.02.2023 2 z 5

Tento humor mě dost míjí, podobně jako magie trapnosti, se kterou má mnoho společného. Sem tam jsem se pousmála, to zas jo. Sestra se propadala za břicho. Ale hodnotím já, tak za jednu a půl až dvě hvězdy.

Aliii
10.12.2022 3 z 5

Čekala jsem, že se budu smát mnohem více, ale asi v sobě nemám tu správnou dávku škodolibosti, aby mi karamboly přišly k smíchu.
Některé zážitky jsou také nejspíš mnohem směšnější "v přímém přenosu" než v knize.

knihovniceS
23.11.2022 3 z 5

Hoď se do pogody
Úsměvné perličky ze života otce a dcery. Nedají se číst v jednom zátahu (aspoň já to tak mám). Jsou to kratičké povídky, které mi zpříjemnily čas během televizních reklam. Paní Pogodová - matka a manželka, si zaslouží svatozář. Dávám 3 hvězdy.

Vivetkav
13.11.2022 3 z 5

Někdy jsem se hodně zasmala, někdy jsem vůbec nechapala a někdy zase hodně obdivovala.. ano maminku.. vzkutku život kde se nikdo nemohl nudit..krásné příhody.. jsem ráda, že všichni přežili

mia.com
23.10.2022 4 z 5

Ja myslim, ze je knizka povedena. Casto jsem se smala. Samozrejme je treba mit autorku v oblibe jako herecku,jinak vas to tezko bude bavit. Tatovy povidky byly nejvic zajimave, kdyz vzpominal na detstvi, rodice a prarodice. To se clovek dovi stripky,jak se tenkrat zilo.

Anitram22
12.10.2022 3 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od kolegyně z práce, sama bych se pro ni asi nerozhodla. Byť kolegyně byla z knížky naprosto nadšená a pořídila si i druhý díl, já už stejného názoru nejsem. Ano, některé příběhy a životní příhody jsou dosti úsměvné, ale některé na mne působí spíše nuceně vytvořit něco veselého za každou cenu. Nicméně, jako oddechové čtení, od kterého nic moc neočekáváte a místy se i zasmějete, je tato kniha dobou volbou.

Hani77
02.10.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodla číst ušima, protože jsem nechtěla být ochuzena o hlas Sandy Pogodové. Jednou jsem v TV slyšela její vyprávění Digestoř a brečela jsem smíchy. V audio knize se střídají příhody vyprávěné Sandou (většinou spíš humorné) a historky jejího otce, které přednáší až na výjimku pan Jan Kanyza. Většinou jsou spíše nostalgické. U příhody, kdy tatínek dostal za úkol dát dětem na svačinu mrkvičku, jsem řvala smíchy. Cesta do Bulharska také neměla chybu. Rozhodně doporučuji - a spíše než čtení knihy, tak poslech.

petunkav
26.08.2022 5 z 5

Skvělá, pohodová letní oddychovka. Místy krásné nakouknutí mezi umělce z poválečné a komunistické doby. Zajímavé.......
Moc příjemné čtení.

ramiter
20.08.2022 4 z 5

pohoda - pogoda, mnoho veselých zážitků a úsměvných příběhů ze života. Doporučuji v době smutku a na dovolenou.

cérka
19.08.2022 2 z 5

Audiokniha

Za mě velké zklamání. Všech aktérů mi bylo spíše líto a stále nemohu všem těm "náhodám" uvěřit. Vtipné mi to nepřišlo vůbec.

perpe2a
12.08.2022 3 z 5

Trochu zklamání

PosPol
24.07.2022 5 z 5

Úžasné čtení. Sandru jsem doposud znala snad jen ze sitcomu Helena. Minulý týden jsem ale shlédla nádherný rozhovor s ní (https://youtu.be/kTkXoEPsZtM) a spadla mi brada nad její energií a velkým srdcem. Takže další cesta vedla nečekaně pro její knihu, kterou napsala společně s tatínkem. Obálka krásná, obsah ještě více.

Vtipné historky nejen těch dvou mě bavily po jedno odpoledne a určitě koupím další díl. A co je na tom tak vtipného? Inu - především ta shoda s vlastními příběhy, kdy každý máme historky k “táborovému ohni” a kostlivce ve skříni. A zatímco Sandra píše jak jí “zobák narostl”, tatínkovy příběhy jsou psané lehce knižně, s použitím slov, které jsem již dlouho neviděla. A skvěle se to doplňuje.

Možný spoiler

Nejvíce se mi líbila např. historka, jak se Sandra učila pole dance a po měsíci “jsem vypadala jako když chodím na pravidelné masáže obuškem”. Nebo když skočila pod parou ze zídky na strom, jela dolů a “nestihla jsem ani ječet, protože jsem měla plnou hubu stromu”. Příběh, kdy jí sestra dělala klystýr ve vaně a udělala ze Sandry živoucí fontánku, nebo jak tatínek “šikula” zdemoloval půl kuchyně se postaral o vyprsknutí kávy. Totálně me dostala příhoda s autem a její slova: “Když jsem obdržela řidičský průkaz, začala jsem být daleko pozornější chodec, protože mi došlo, že řidičák může dostat opravdu každé hovado. Jezdila jsem špatně, ale zato rychle”.

Zkrátka kniha vám prosvětlí den, procvičí bránici a dokonce u ní můžete odložit starosti ze své hlavy

Dela111
23.07.2022 4 z 5

Sandra Pogodová na mne vždy působila tak trochu... řekněme divoce a ztřeštěně. Po poslechu této knihy už je mi vše jasné. Historky rodiny Pogodových jsou úsměvné a několikrát jsem se i nahlas rozesmála. Sandra prostě má po kom být :-).
Tohle je vynikající oddechovka, která může i spravit náladu a pro některé třeba příjemné zjištění, že zvláštní události se dějí i v jiných rodinách ;-).
U této knihy vřele doporučuji audio, výborně čtou Sandra, její tatínek a Jan Kanyza. Vtipné historky mě díky jejich skvělému přednesu pobavily ještě víc.

lenka7348
19.07.2022 4 z 5

To je prostě rodinka, se kterou by se chtěl snad každý kamarádit (já teda určitě!), protože zažít v životě tolik vtipných a kouzelných historek, je umění...:-D

Jenny46
14.07.2022 4 z 5

Kniha umí pobavit některé historky už znám a tak jsem po chvilkách četla, co ještě neznám.
Sandru mám ráda sem tam si poslechnu její rozhovor, dokáže si ze sebe udělat legraci...
Příběhy jsou na odreagování se svým otcem na střídačku vypráví hlavně příhody ze života. Rozhodně kniha pobaví dobrá na cestování, dovolenou nebo pár stránek před spaním...

vodovodnice
22.06.2022 4 z 5

Knížka je to veselá, nutno říct, že historky od Sandry jsou veselé až se smějete na celé kolo, v tramvaji se řehtáte až se lidé ohlížejí a u pana Pogody, který vypráví jemným způsobem, u něj si člověk vychutná vytříbenou češtinu a na co všechno nepřijde. Jeho styl humoru je jemnější a zahřeje na duši.

Ninjer
19.06.2022 4 z 5

Herečka Sandra Pogodová napsala se svým tátou knížku, ve které se střídají ve vyprávění historek ze svého života. Z knihy to vypadá, že se jedná o dost aktivní a pozitivní lidi, kteří se rádi zasmějou cizímu neštěstí, ale i svému - nic jiného jim také nezbývá vzhledem k tomu, že jak Sandra, tak její tatík jsou docela nešikovní a rádi se vrhají do věcí po hlavě.

Příběhy jsou velmi krátké, stejně i knížka se přečte rychle. Kromě popisů různých nehod na čtenáře dýchne slušný závan nostalgie, hlavně v tátových příbězích, v nichž se vyskytují slavní čeští herci, např. Miroslav Horníček nebo tátův dlouholetý kamarád Jan Kanyza.

Nejdřív mně přišly historky trochu obyčejné. Sandra i její otec mají bohatou slovní zásobu a občas používají různé zastaralé výrazy, a nejen kvůli nim vyprávění občas "drhne". Převládají ale čtivé pasáže a často je to opravdu příjemné počtení. Několik příběhů v knize je opravdu vtipných a celkově se povedly.

Sice jsem se zasmál jen několikrát, ale měl jsem z knihy pocit, že ani jeden z autorů při vyprávění nijak zvlášť nepřehání a ty příběhy se nějak takto opravdu staly, což mi je sympatické. I když mě to taky občas trochu děsilo, protože jejich rodinka občas provádí docela nebezpečné kousky, takže se se divím, že to všechno ve zdraví přežili.

Fajn vyprávění o jedné trochu bláznivé rodince, kterou potkávají různé nehody i milé náhody.

Sedm pozitivních rodin z deseti

evineckY
03.06.2022 5 z 5

Lidičky, jestli tuto knihu nebudete číst, určitě si to poslechněte !
Nejsem zlomyslný člověk, ale tak jsem se řehtala, až mi tekly slzy,
při představě těch situací. Doporučuji.

levac
17.05.2022 5 z 5

Ze začátku jsou to spíš milé než vtipné povídky, ale pak se to rozjelo a rodinu Pogodových jsem si tak zamilovala, že je mi líto, že není třetí díl. Rozhodně doporučuji jako audioknihu, povídky čtené autory dodávají textu emoce, které si v tištěném textu lze stěží dodat. Za mě super oddechovka!

frantisek8863
27.04.2022 3 z 5

Osobně to vidím za průměr, má to potenciál, ale nějak mě to nechytlo. Rodinné fotografie tomu dávají přidanou hodnotu. Souhlasím s rumovou kuličkou, v audio verzi podané svým osobitým vitálním stylem od samotné autorky by to mělo větší grády...

humor vzpomínky rodina Olomouc

Autoři knihy

Richard Pogoda
česká, 1944
Sandra Pogodová
česká, 1975

Kniha Hoď se do pogody je v