Hod mrtvou labutí

Hod mrtvou labutí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387054/bmid_hod-mrtvou-labuti-sti-387054.jpg 4 266 95

Zneklidňující, drsné i zábavné povídky plné neotřelých situací a originálního humoru. Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie. Režisér Dejvického divadla Krobot se pod tíhou nedostatku financí uchýlí s celým souborem k pokoutnímu prodeji kuchyňského nádobí ve stylu „šmejdů“. Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami… Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.... celý text

mila2411
31.10.2023 5 z 5

Mám rád povídky. Pan Svěrák sice říká, že napsat povídku je snadné, ale nemyslím si. Ale tady to VYŠLO na 100%. Povídky baví, krásně odsýpají, hezky se čtou a jeden zajímavý nápad (námět) střídá druhý... fajné počtení.

Zemlja
04.10.2023 5 z 5

Jako blesk z čistého nebe, zjevení. Bavila jsem se. Překvapení příjemné.

romika
23.04.2023 4 z 5

Příjemné překvapení,připomíná mi to povídky Roalda Dahla,6 povídek,čtení na jeden večer. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

fénix56
26.03.2023 3 z 5

Povídky jsou napsány vtipným, neotřelým stylem, autor se strefuje do různých dnešních trendů, např. sítí apod. Jen mi u nich chybí něco jako nosný motiv, některé situace vyšumí do prázdna. Ale možná je problém ve mně, raději čtu pořádné bichle než krátké povídky.

Clara_C
14.02.2023 4 z 5

Bavilo mně to. Skvěle vystavěné a ironií nacpané dílko. Postřehy ze sociálních sítí naprosto trefné. Někteří lidé skoro nežijí svoje životy, ale pouze je sdílí.

trudoš
01.10.2022 4 z 5

„Emotikon pro potrat tehdy ještě nebyl vynalezen, a tak byla Nikol nucena sdílet svůj stav pomocí utrápeného nesmajlíku.“
Když to srovnám s komerčně daleko úspěšnějším Michalem Vieweghem nebo Patrikem Hartlem, tohle se dá číst a v některých momentech je to skutečně hodně chytré. Jistě, Ondřej Hübl v podstatě ryje stále do těch stejných lidí – především do závisláků na sociálních sítích, kterými okatě opovrhuje, ale alespoň to má nějakou fazónu a nepřipomíná to Kameňák Zdeňka Trošky. Je to cynik jak řemen, ale cynik, který má v mnohém pravdu, i když se nám ta pravda ne vždy musí líbit. Ale to už tak s cynismem obecně bývá.
Co mu úplně neříká pane, je kompozice. Kromě jednoho či dvou případů se jeho historky proměňují a větví, aby pak často skončily někde úplně jinde, než tematicky původně začaly. Fajn je, že se spisovatel neopakuje, v podstatě každá povídka je jiná, shodují se pouze profily jednotlivých protagonistů, kteří víceméně splývají. Až na tenhle detail jsem se bavil náramně.

joachim36
03.09.2022 5 z 5

Překvapivě svěží povídkový soubor mi svým imaginativním stylem psaní a smyslem pro humor opravdu konvenoval. Občas nějaké povídky v určitých pasážích lechce drhly, ale vždy to vyrovnala závěrečná pointa.

jasnyj
26.08.2022 3 z 5

Tak půl na půl - část dobrý povídky a část nic moc anebo praštěný.

Čand@
20.08.2022 2 z 5

Možno len nie som v správnom rozpoložení, ale tento súbor poviedok ma bohužiaľ vôbec nenadchol tak, ako som podľa priaznivých ohlasov očakávala. Čítala som to príliš dlho.. a toto podvedomé odkladanie “naneskôr” je u mňa práve známka toho, že to nevidím byť natoľko zaujímavým, že to chcem dočítať hneď. Mám čierny humor rada a nemôžem povedať, že by som sa tu nikde ani neusmiala. Len to asi jednoducho úplne nezahralo na moju nôtu.

JPBelmondo
31.05.2022 4 z 5

Knížka je pro mě velké překvapení, nedokážu říct, která ze šesti povídek se mi líbila nejvíc, neboť se mi líbily všechny! Opravdu. A to se mi u povídkových knih stává málokdy. Skvělé, perfektní, prostě nemám už víc slov...

jiri2737
04.05.2022 5 z 5

Naprosto skvělé! Nejlepší jsou povídky Hod mrtvou labutí a Průmysl 4.0.

Tilte
05.03.2022 3 z 5

velice prijemne prekvapeni!

Bustedka
22.12.2021 3 z 5

Soubor několika povídek od scénáristy Zkázy dejvického divadla. Pokud jste seriál viděli, tak vás styl povídek nepřekvapí.
Povídky jsou takové prazvláštní, zajímavé i originální, někdy trochu zmatečné, drsné i absurdní.

bekule
20.10.2021 5 z 5

Skvělá povídková kniha , jsem nadšená a nechápu tady to nízké hodnocení. Kromě slabší ústřední povídky jsou všechny ostatní výborné.Škoda že je to zatím autorovo jediné dílo protože mě svým stylem černo černého humoru naprosto dostal. Perfektní!!

bod
22.05.2021 3 z 5

Po prvních dvou povídkách jsem to viděla na pět hvězdiček, ale postupně mne nadšení přecházelo....ale styl humoru mne vyhovoval.

kokrokr
10.05.2021 3 z 5

Autor psát umí ale tento typ povídek není můj šálek čaje. Při čtení jsem měl spíše záporné pocity, proto jen dva a půl bodu.

Kepida
04.04.2021 4 z 5

Zasmäla jsem se, hodně asi i nevhodně, ale autorův smysl pro humor mě baví.

salamandrina
26.11.2020

Nedočetla.

Raszkulce
16.10.2020 4 z 5

Taková pohodová knížka před spaním. Povídky rozesmály a mají fakt nevšední témata! Další knížku od autora bych si klidně taky přečetla! (až bude) :-D

DámaMáma
04.10.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli obálce a popravdě jsem nevěděla, co očekávat. Nemohu říct, ze jsem byla zklamaná, některé povídky byly strhující, s jinými jsem měla trochu práci je vůbec dočíst, ale i tak pozitiva nakonec převládají.