Hledání středověku. Rozhovor s Jeanem Mauricem de Montremy

Hledání středověku. Rozhovor s Jeanem Mauricem de Montremy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39174/bmid_hledani-stredoveku-rozhovor-s-jeane-V5o-39174.jpg 4 24 3

Jacques Le Goff je i českým čtenářům dobře znám jako nejuznávanější znalec středověkých dějin a kultury. Poutavý rozhovor se slavným francouzským historikem dává příležitost nahlédnout do Le Goffovy „historické dílny“, sledovat, jakými cestami a s pomocí kterých inspiračních zdrojů probíhalo jeho hledání středověku, cesta znovuobjevování středověké kultury jako obohacující a přínosné i pro moderního člověka právě pro svou jinakost. Důležitý příspěvek k hlubšímu porozumění kořenům evropské kultury.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Vyšehrad

À la recherche du Moyen Âge , 2003

vlkcz
06.04.2024 5 z 5

Vynikající popis toho, jak vypadá (nebo by mělo vypadat) historické myšlení. Le Goff se víc než o "velké" dějiny zajímá o všednodenní život středověkých lidí a poskytuje tak představu o tom, jaký vlastně ten středověký svět byl a jak naše představy o něm jsou zkreslené názory zejména 19. století.
Intelektuální radost.

douchová
11.03.2023

Úchvatné čtení.

Rocker007
30.10.2015 5 z 5

J. Le Goff je klasika. Jeho názory ovlivňují a budou ovlivňovat historiky středověku a novověku neustále. Rozhovor je velmi přínosný.

středověk rozhovory historici

Autoři knihy