Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3654 3654

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

vaili
14.02.2014 5 z 5

Pěkné, moc pěkné i jsem se pobavila, ale doufala jsem že si i pobrečím jako u hvězd, ale ne tak smutné to nebylo..škoda :))

IvcaK98
10.02.2014 4 z 5

Na Hvězdy to nemá, to je jasné, přece jenom je to prvotina. Oblíbila jsem si autorův styl psaní, není to jen takové to bezduché plácání a přestože se jedná o knihu pro mládež, najdete v ní nejeden podnět k zamyšlení. Teď mě, prosím, neukamenujte, ale trošku mi přijde, že J. Green sází na dojemnou sílu smrti a bez ní by tato kniha byla úplně o ničem. Ráda bych si od něho přečetla něco, kde nikdo neumře, abych to mohla posoudit. Psát ale umí, o tom žádná.

Weasley
08.02.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály nahodily laťku hodně vysoko a Hledání Aljašky jí bohužel nedokázalo přeskočit. Ovšem i tak se jedná o nádherný příběh neskutečně čtivý. John Green opět dokázal dokonale popst život outsidera, který se vydává na internátní školu, hledat svoje velké Možná, které najde v podobě překrásné, přidrzlé a tajemné Aljašky. Odčítání dnů u každé kapitoly vás jenom bude hnát dopředu, abyste se dozvěděli, co stojí za tou spoustou dnů, kterou si pusíte počkat, než dojdete k tomu obrovskému šoku.
Přestože Hledání Aljašky nedokázalo přeskočit onu laťku, kterou nadhodily Hvězdy, i tak stojí knížka za přečtení, protože třeba tento příběh vás inspiruje k hledání vašeho Možná...

kocour_mikeš
04.02.2014 4 z 5

Zajímavá prvotina určená spíše náctiletým, přesto pobaví a dobře se čte (u mne na dva zátahy). Těšim se na další. 75%

Nelin
21.01.2014 4 z 5

Nemohu proti knize říct jediné špatné slovo, i přes to, že byla zklamáním. Všichni jsme čekali na legendární příběh, kterého jsme se také dočkali, Hledání Aljašky je úžasná kniha, ale očekávání bylo, že tato kniha bude ještě lepší, než Hvězdy nám nepřály. Bohužel tomu tak není. Hvězdy někdo jen těžko překoná.

vvilimovska
20.01.2014 3 z 5

Po přečtení Hvězdy nám nepřály jsem se rozhodla koupit si další z titulů od Johna Greena. Bohužel, tato kniha byla zklamáním, nebavila mě a děj mi přišel o ničem.

Ditules
17.01.2014 5 z 5

John Greene píše stylem, který je mi neskutečně blízký a sympatický. Četla jsem i Hvězdy nám nepřály a zkrátka nemohu se nabažit!
Vylíčení života mládeže je skvělé a přesné. Opět jsem se zasmála a poplakala jsem si.

ciniminisek
15.01.2014 5 z 5

SPOILER
Když jsem poprvé narazila na tuhle knihu, řekla jsem si "Páni, to je krásná obálka, to si musím přečíst.". Na knihu jsem nezapomněla, ale byla na mém pomyslném seznamu docela hodně dole. Přesto jsem před pár dny knihu začala číst. Mé první dojmy byly naprosto a jedině kladné. Inteligentní humor, žádná z postav mi nevadila, okolí tomu přiměřené a málo zbytečných zdlouhavých popisků. V půli knihy jsem ale dostala šok. Přímo elektrický šok do srdce. V této knize je obsažené úplně všechno bez jediné výjimky co by kniha mít měla. Srdíčko zaplesalo, hlučný smích se otřásal domem a nejedna slzička ukápla. Vědomostní vsuvky se mi tam líbili a přišlo mi to zajímavé. Ceny jaké kniha získala si určitě zaslouží. Velmi doporučuji a dál budu tohoto spisovatele vyhledávat. Teď jsou na řadě Hvězdy nám nepřály.

Ruxandra
10.01.2014 5 z 5

Mám pocit, že cokoli bych teď napsala, bylo by to málo. Další z knih, které si musíte přečíst, aby jste sami pochopili. Miluji styl, jakým Green píše a tvoří své postavy. Miluji jeho postavy :)
Možná kniha hraje na city, jak tu již někdo napsal, ale proč by neměla, když má silný příběh?

Allka
09.01.2014 5 z 5

Musím dát pět hvězd už proto, že je to po dlouhé době kniha, která se mi četla prostě sama. Kniha, kvůli níž jsem šla spát až ráno, a to ne proto, že bych prahla po rozuzlení. Spíš proto, že byla zkrátka krásná, a já bych uvítala, kdyby měla tisíc stran, abych si ji mohla užívat déle.
Jen ta postava samotné Aljašky... No... Řekněme, že já bych se do takové slečny asi nezamilovala. Ale proti gustu :)
Hledání Aljašky mi potvrdilo, že Hvězdy nám nepřály nebyla jenom náhoda a že John Green je opravdu výjimečný autor.

hledaseniki
07.01.2014 5 z 5

John Green, dnes už žádný čtenář nemůže říct, že tohoto talentovaného spisovatele nezná. Svět si podmanil knihou Hvězdy nám nepřály a přesto, že Hledání Aljašky je jeho prvním dílem, kniha se k nám dostala jako jeho druhé dílo a proto to Aljaška neměla vůbec jednoduché, protože se musela setkat se srovnáváním, i když není co srovnávat. Hledání Aljašky v mé knihovně nemohlo chybět a tak jsem se před jedním dnem pustila do čtení a hle, mám dočteno! Vynikající kniha, která není o ničem, ale o NĚČEM a především o hledání velkého Možná.
Při čtení musíte obdivovat jeho práci s postavami protože Green jim umí vnuknout kouzlo a osobitost a vždycky si říkám, kdy konečně někoho takového poznám. Byl to vynikající zážitek, který ráda zopáknu a co víc budu se těšit na další práci mého oblíbeného Johna Greena.

Jodie
07.01.2014 5 z 5

Předně bych chtěla "poděkovat" Sapy za prozrazení zápletky.
Jinak se mi ale kniha líbila, jak první, zábavnější polovina, tak ta druhá, smutnější. Pro člověka, který něco podobného v dospívání zažil je kniha bolestně pravdivá a navrací spoustu vzpomínek. Doufám, že u nás brzy od Johna Greena vyjde něco dalšího.

Deni437
06.01.2014

Chtěla bych se vás všech zeptat, kde jste knihu našli? Musím si jí koupit, abych ji mohla přečíst? Nikde ji totiž nemohu najít. Děkuji moc..:)

Sapy
03.01.2014 2 z 5

** Komentář je poupraven jelikož jsem tu prý vyzrazovala "zápletku". Spíš by mě zajímalo, jestli existuje někdo, komu zápletka není od první stránky jasná.. No, nevadí, nepřišlo mi to jako spoiler, ale i tak se omlouvám a upravuji **

Zbytek zde:
Když tu tak čtu komentáře mám pocit, že jsem snad jediná, která na to panu Greenovi neskočila. Celé to na mě působí jen jako chladný kalkul v cestě za úspěchem a vyloženě mě vytáčelo, jak se ze mě autor snažil ždímat slzy - a ty nepřišly.
Kapitoly jsou nazvané stylem " Sto dní předtím, Devadesát osm dní před tím..." už od první kapitoly mi bylo jasné co se stane až odpočet dojde k nule (ano pane Greene, dech jsi mi vyrazil spíš svou neoriginálností).
Autor by udělal lépe kdyby z knihy udělal obyčejný studentský románek o dospívání - jakým první polovina knihy je a nekazil to druhou polovinou.
Velice nadhodnocené dílo. Krásný potenciál, krásný popis děje i postav, které si okamžitě zamilujete, ale vše vyjde vniveč.

bookshelf
01.01.2014 5 z 5

John Green mě znovu nezklamal. Nesrovnávám Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály. Ačkoli stále tápám nad tím, kde ostatní uronili pár těch slz, kniha se mi líbila tak, že dám hned 4 hvězdičky. Pokud jste tento komentář četli proto, abyste se rozhodli zda si ji koupit nebo ne, volte první možnost. Vždy je čas jít hledat velké Možná.

Clairka
30.12.2013

No ...co říct... už od začátku jsem tušila jak to skončí a i jak to bude dále pokračovat a prostě....NA HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY TO NEMÁ :-))

magnolia
29.12.2013 3 z 5

Nějak ani nevím, co o knize napsat. Bylo to čtivé, pár hluchých míst nevadilo. Kdo má rád zajímavé knížky o mladých lidech, studentském životě, lásce a přátelství - je to ta pravá. Hlavní hrdina je sympatický (ale ta jeho přezdívka Váleček, mě celou dobu dost vadila) a jeho vyprávění má několik silných momentů. Ale něco mi tam chybělo...

Daffodila
28.12.2013 5 z 5

Pan Green mě opět nezklamal. Knihu jsem našla (na své přání) pod stromečkem a chytla mě stejně jako "Hvězdy nám nepřály". Řekla bych, že tento autor se zapíše mezi mé oblíbené. Jeho styl psaní mi vyhovuje. I zde dokázal krásně vystihnout hořko-sladkost mládí a opepřit (nebo spíše přidat přesné množství cibule, aby se mi v očích objevily opět slzy) stylem sobě vlastním. Já jsem velmi, ale velmi spokojená.

LiLinka
28.12.2013 5 z 5

Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály jsem si Johna takříkajíc zamilovala. Po přečtení Hledání Aljašky jsem se do jeho knih však totálně zbláznila. Skvělé dílo, které nenudí do posledního okamžiku a nechá ve vás "velké Něco".

evasamankova
17.12.2013 4 z 5

Opět skvělá kniha od úžasného autora. Jeho styl dokáže úzce propojit humorné situace s těmi vážnými a udávajícími směr života tak lehce, až zkrátka máte chuť mu vynadat, proč to dělá. Ale život je takový. Plný hledání, nalézání i ztrát. John Green má odvahu psát o věcech veselých i smutných a zanechat za sebou velké něco, které vás zprvu vysaje, ale poté naplní něčím hlubším a obohacujícím. Rozhodně výborná kniha o hledání sebe, o lásce, ztrátě i vině. Doporučuji.