Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3654 3654

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

Padawán
07.07.2014 4 z 5

Jakmile jsem začala knihu číst, byla jsem zvědavá, co znamená vlastně "předtím" a "potom". To mě potom hodně překvapilo, ale u Johna Greena už asi není čemu se divit a smrt lze očekávat. Jde o jednoduchý příběh, který se opravdu dobře čte ;)

VercaLukasova
07.07.2014

Krásný a dojemný příběh o přátelství, lásce a hledání velkého Možná. :) Moc se mi to líbilo, určitě neprohloupíte, když si knihu přečtete. :)

kvapsv
03.07.2014 5 z 5

To, že knihu musím mít, jsem zjistila ihned po skončení filmu Hvězdy nám nepřály. Taky jsem si ji okamžitě šla koupit do knihkupectví. Na knihu jsem nekladla vysoké nároky..říkala jsem si - autorova prvotina a pak tu byly recenze co říkaly, že kniha je to dobrá, ale Hvězdy jsou hvězdy.. CHYBA!

A teď mě ukousněte kdo chcete, ale Aljaška jsou moje Hvězdy! Ať už je to tím, že tuto knihu jsem četla až po knize Hvězdy nám nepřáli a nebo čímkoli jiným..prostě takový pocit z toho mám. O Hvězdách se mluvilo jako o absolutním bestselleru a možná i proto ačkoli mě nadchly mě nedokázali dostat tolik jako se to povedlo právě Aljašce od které jsem žádná vysoká očekávání neměla..

Miluju "Greenovky" a nemůžu se dočkat další..ačkoli moje angličtina není nějak zvlášť úžasná už mě i napadlo koupit si některou z jeho dalších knih v originále. Tak uvidíme.. :)

Ať už jste četli knihu Hvězdy nám nepřály nebo ne..dejte šanci i knize Hledání Aljašky a věřte, že Vás kniha překvapí.

Linu
01.07.2014 4 z 5

Kniha byla pěkná, hezky napsaná.

kachnch
30.06.2014 4 z 5

Taková oddechovka, ale moc hezká oddechovka. Příběh není nijak neobvyklý, celkem jednoduchý, nese však originální prvky. Hlavní postavy mi byli sympatické, i ten zlom uprostřed děje se mi líbil. Milá knížka, u které čtenář nemusí přemýšlet, jen se nechá unášet autorovým psaním.

Petra28
23.06.2014 5 z 5

Přečetla jsem během neděle ... krásné pohlazení. Styl autora je moc příjemný, čtení má spád, těšíte se na každou další stránku. Kniha není vůbec plytká, má hloubku. A věk hlavních postav přináší to sladké i když těžké období hledání.
A poslední slova? ... velice pěkný koníček !

Sosovica
22.06.2014 5 z 5

Od knihy som neviem prečo, očakávala niečo úplne iné. Takže ma dej maximálne prekvapil - mala by som začať čítať obsahy kníh :)
Každopádne je kniha krásna!

Roux
21.06.2014 3 z 5

Líbí se mi Greenův styl psaní. Tahle kniha mě bavila do jisté události (kdo četl, ví... kdo ještě nečetl, možná se doví) a pak to šlo z kopce, vytratil se i hůmor a následovalo opakované utrpení v podobě spousty otázek bez odpovědí.... Je to celkem škoda.

Anička.pa
21.06.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Super kniha!

Michell23
15.06.2014 4 z 5

Opět autor nezklamal. Jeho styl vyprávění a příběhy mi vysloveně sedí.
Určitě doporučuji.

SelenaDemi428
15.06.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná, líbila se mi více než "Hvězdy nám nepřály". Určitě si ji v budoucnu přečtu znova :3.

martula.07
13.06.2014 5 z 5

Nevyhledávám to, ale líbilo se. Je třeba číst mezi řádky. Tam se všechno skrývá. Tady určitě nejde o děj. Nevím, proč by ustředním tématem nemohla být smrt. Sparks zase píše o lásce mezi mužem a ženou.

kika 13
09.06.2014 4 z 5

Čekala jsem opravdu něco jiného,ale až konec mě chytil.

Jiitush
05.06.2014 3 z 5

Říkám si, co má Green pořád s tou smrtí? Napsal vůbec někdy nějakou knihu, kde by neumřela jedna z hlavních postav?
Jelikož jsem četla, že tahle je kniha je "jednou z deseti nejlepších knih o dospívání", tak jsem od ní hodně očekávala. A bylo to fakt zklamání. Aljaška, hlavní ženská hrdinka, která zřejmě měla působit jako femme fatale, mi akorát tak celou dobu lezla neskutečně na nervy.
Mám pocit, že kolem Johna Green se dělá akorát velký mediální humbuk, znám mnoho lepších autorů, o kterých není tak slyšet, a přitom píšou mnohem zajímavější příběhy.

Lady.Ge
16.05.2014 5 z 5

Původně jsem to tu ani nechtěla hodnotit. Klikla jsem na 5 hvězdiček a chystala se k odchodu. Jenže potom mi padlo oko na ty komentáře a nějak mi to nedalo.
Hledání Aljašky... Všichni píšou, že oproti Hvězdám je to zklamání... Ale přátelé, uvědomte si, že Aljaška byla autorova prvn kniha a vyšla (*přemýšlí*)... Sedm let před Hvězdami? Tudíž je docela pochopitelné, proč se některým zdá 'horší'. Ale jasně. Vsadim se, že si spousta z vás myslí, že Aljaška byla vydaná až po Hvězdách. Jo... Ehm...
A abych se vyjádřila i ke knize samotné... Nebrečela jsem. Nevím proč, Hvězdy jsem probrečela celé, ale Aljašku... Ne. I když vlastně nějaká ta slza ukápla, pokud si pamatuju dobře. Ale enbylo to tak hrozné. Přesto jsem si celou knížku zamilovala, i s Aljaškou a vším okolo. Celou dobu jsem byla zvědavá, co vlastně znamená to 'Potom'. Měla jsem teorii, která se však ukázala... Jako špatná (I'll kill you, dear John). Tak jako tak, kniha je skvělá, všem ji doporučuji, John Green je Pan Spisovatel, jehož knížky miluju a nemůžu se dočkat, až se vrhnu i na Willa Graysona, na kterém se podílel i můj milý David, zdravím. To je z mé strany asi vše... Mír s vámi')

Šárka_D
06.05.2014 2 z 5

Hledání Aljašky mě nenadchlo, asi proto, že nemusim knížky ze středoškolskýho prostředí. Nějak mi vadí, jak jsou tam všichni cool a odvázaný a nevim co ještě. Z hrdinů mi nebyl sympatický snad nikdo, a Aljaška byla nejděsnější ze všech. V první půli jsem se musela do čtení vyloženě nutit, docela mě to nudilo, část "Poté" byla už byla lepší, ale i tak je pro mě knížka těžkej průměr.

tivetaak
05.05.2014 5 z 5

víceméně SPOILER
Hvězdy nám nepřály čtu už podruhé, a pořád nic. Kamarádky mi tvrdily, že se do toho taky zamilovaly až potom, že to na ně přišlo dokonce pár dní po druhém přečtení knihy, ale já jsem asi jinak naladěná. Takže jsem od další knížky tohoto autora moc nečekala.
Hledání Aljašky jsem si však zamilovala hned po první kapitole (nekecám) a milovala to po celou dobu. Byl pro mě šok, když Aljaška umřela, tak strašně náhle, jako by mi takhle někdo zemřel i ve skutečnosti, a měla jsem pocit, že zbytek knížky bez ní už nebude mít cenu, ale to vůbec nebyla pravda.
Přijde mi to dooost podobné jako Ten, kdo stojí v koutě (S. Chbosky), ale to se mi taky hrozně líbí, i když tahle kniha mě zasáhla víc.
POKUD SE VÁM ALESPOŇ JEDNA KNIHA OD J. Greena LÍBILA, NEBOJTE SE NAPSAT DO NAKLADATELSTVÍ Knižní Klub, ZDA HODLAJÍ VYDAT V ČEŠTINĚ I DALŠÍ JEHO KNÍŽKY. Prý to zatím nemají v plánu, ale věřím, že když uvidí, kolik lidí o to stojí, dají si říct :)

Densos
04.05.2014 4 z 5

Trochu mi to přišlo podobné jako The Perks blabla od Chboskyho, ale míň zajímavé. Byly tam super citáty a dojemné chvíle, ale bylo to příliš předvídatelné. Nevím, proč jsou z toho všichni tak paf, zas taková bomba to není, ale na pohodové čtení před spaním nebo v létě u na trávě se hodí :)

Posli
27.04.2014 5 z 5

Od knihy jsem tolik neočekávala, protože Hvězdy nám nepřály mě až tolik nechytly jako ostatní příznivce Greena. Myslím, že jsem asi jediná, koho Hledání Aljašky zaujalo více než Hvězdy.
Postavy jsem si tu zamilovala. Váleček mi byl sympatický od první chvíle – jeho záliba v posledních slovech, jeho pohled na svět… Aljaška však byla ještě lepší. Občas mi její náladovost někoho připomínala (jo, jsem taky hodně náladová :D). Každopádně Aljaška si mě získala svojí inteligencí, humorem a hlavně tajuplností. Její životní události ji dělaly ještě zajímavější. Myslím, že kdybych Aljašku opravdu znala v reálném světě, tak bych z ní občas chytila nerva a měla často chuť ji praštit, ale takhle mi přišla jako jedna z nejzajímavějších postav, s kterými jsem se doposud v knižním světě setkala. A bez Plukovníka by to taky nebyl žádný pořádný příběh!
Líbí se mi jak Green popisuje „obyčejný“ život. Na knize je úžasné to, jak se jeví jako prostý příběh, ale zároveň v něm nalezneme spoustu otázek, i filozofických.
I když mi bylo jasné, co se stane, když kniha byla rozdělná na části Předtím a Potom, tak mi to nijak nezkazilo mojí napjatost při čtení. Po smrti Aljašky to sice ve mně nevyvolalo žádné silné emoce, ale knížka nemusí být žádný nástroj na pravidelné pročišťování očních kanálků. Spíš jsem se pak zamýšlela nad otázkami ohledně ceny života.
Je pravdou, že druhá část byla slabší než první a několik stránek bylo naprosto zbytečných, ale i přesto knihu hodnotím velmi kladně. Nevím, co k této knize dodat, možná jen: V jednoduchosti je síla.

Klaris 99
27.04.2014 3 z 5

Nepříjemně moc spoilerů, pokud nechcete vědět všechno, tak nečíst, ale bohužel to jinak zkritizovat nešlo.!!!

Toto opravdu napsal John Green? Možná to bylo překladatelem, ale autorův styl psaní, ten který si mi u hvězd tolik líbil, byl najednou fuč. Tentokrát autor vše moc rozebíral a popisoval věci, které ani nemusel. Nudné pasáže přibývali a přibývali, a děj neměl žadný hluboký smysl, prostě jen povrchní záležitosti a myšlenky.

S dějem jsem spokojená nebyla, kromě toho, že se Aljaška pravděpodobně zabila, tak se tam nic nestalo. Bylo to pořád stejné, jen ,,Jdeme kouřit a uděláme nějakou kanadu?´´. Nic zajímavého se na začátku absolutně nedělo, nechtělo se mi číst a čtení mi trvalo hrozně dlouho. Po smrti se to zlepšilo, protože jsem chtěla vědět, proč to Aljaška udělala. A když mi autor dal jen námět na přemýšlení, proč asi? Tak jsem myslela, že mu vrazím. Ne, že kniha mě naprosto nezaujala, ale měla i otevřený konec. Grrr.:D

Postavy z knihy byly takové nijaké. Ani jedna si mě nedokázala získat. A Váleček mi lezl na nervy ze všech nejvíc. Jako by ho ani nezajímalo, že Aljaška zemřela, myslej jen na to, že mu slíbila pokračování a on byl z toho mimo. Jako by říkal,, Já jsem malý, rozmazlený jedináček a rozbilo se mi autíčko se sladkým nákladem, teď nemůžu ty bonbonky sníst, béé:(´´ Prostě i toto byl velký nedostatek knihy, nesympatické postavy.

No, ale zase něco bylo vážně vtipné a nad něčím jsem se zamyslela i když ne často a obálka je moc hezká, tak přece tam bylo nějaké plus, ale Hvězdy jsou mnohem lepší ve všech směrech.
Doufám, že se John Green ještě blýskne, protože tato kniha byla o ničem a Hvězdy se budou těžko překonávat, ale držím mu palce a těším se na další povedená i nepovedená díla.:D