Hlavní trať věčnosti

Mimozemšťané nabídnou budoucím obyvatelům Země nesmrtelnost, ovšem za cenu přechodu do netělesného stupně bytí. Zatímco většina nabídku přijímá, někteří se vydávají na cestu časem do minulosti, kde hodlají najít klidné místo pro život… Hlavní trať věčnosti je jedním ze Simakových nejbarvitějších a nejpůvabnějších románů. Autor sám jej považoval za svůj nejlepší a lze jedině potvrdit, že se pravdě příliš nevzdálil. Vypravíme se na cestu časem do hluboké minulosti i do vzdálené budoucnosti, zúčastníme se pátrání po podivné rase Nesmrtelných, po tajemném šedivém světě Hlavní trati věčnosti i po tajuplném stromě, který připomíná mýtický kosmický strom a vine se okolo něj schodiště až do nebe. Při četbě se před námi postupně odhalí tajemství, navštívíme nejrůznější kouty galaxie, setkáme se s lidmi zvláštních schopností, mimozemšťany všeho druhu a dočkáme se i závěrečného rafinovaného rozuzlení… Přeložil Václav Petr....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31824/hlavni-trat-vecnosti-31824.jpg 3.726

Highway of Eternity (1986)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton

Zelený_Drak
10.06.2017

Pro mě pátá Simakova kniha a stále stejný celkový dojem. Dobrá zápletka, snad poprvé postavy, které mě i trochu zaujaly (hlavně Vlk, ale dobrý byl i Henry, Ostnáč, Kužel, Koňák a roboti), ale zpracování je jako obvykle tak vleklé a autor se tak vyžívá ve zbytečných dialozích (např. o tom, kdo bude mluvit první), že se v tom všechny zajímavé prvky ztrácí. Rozuzlení je sice překvapivé, ale těch 7 stránek už nedokázalo vyvážit četná hluchá místa v knize.

opic 12
23.02.2015

Poslední Simakuv román si mě nezískal a přeskakovací časovka u které se nedostavil ten správný čtenářský pohlcující efekt nenadchla. Dějově dost nevyvážený,jinak zaděláno na origoš zápletku,ale tady se spíš jenom potápí,na záchranu nezbyl čas. Tak nějak,jsem všem těm postavám zapomněl fandit. Rafinované rozuzlení mě rozhodně neuspokojilo,vše celkově rozpačitě vyšumělo i s koncem. Nejsvětlejší chvilky,prasečí kolena se zelím a klepání katapultem-Uvítali bychom,kdyby to tlučení do zdi skončilo:-) Pro mě zatím nejslabší Cliffordova kniha.

Daxie L. Jesus
09.09.2013

Nestačím se divit...Všechno dává smysl, ikdyž je všechno taky naprosto nemožné, ale co já vím.