Historie ZOO Praha

Prvních 40 let zápasů a úspěchů. Pražská zoo je dnes vnímána jako moderní, dynamicky se rozvíjející instituce. I ona má však své těžké začátky, kdy musela o své místo na slunci nejprve bojovat. Číst o těchto začátcích je nostalgické i vzrušující, neboť jde o vznik místa s velmi specifických geniem loci. Místa, kam se koncentrovala láska ke zvířatům. Tato knížka Vás provede tou částí historie pražské zoo, kterou sice již odvál čas, která je ale dodnes součástí její duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112818/big_historie-zoo-praha-bqP-112818.jpg 4.210

Kniha Historie ZOO Praha

1amu
16.02.2020

Také jste chodili se svými dětmi a také vnuky do pražské ZOO ? No jasan ! Slyším ihned odpověď. Autorka zpracovala krásný dokument, který nás nadšence pohladí. A ještě dodávám, že za ředitelování pana Bobka je to každý rok pořád lepší. Třeba nádherný nový indický sloninec a před ním senzace pro děti - točící se modlitební mlýnky, kdy jsem zaslechl nešťastného tatíka: "Mámo já je nemůžu vocaď dostat ! Co mám dělat ? Vydrž táto !"

mot33
22.01.2019

Krásná knížka která pohladí není co dodat.

martinaandulka
16.06.2017

Moje milovaná zoo a nádherná její historie :-).

kuky921
20.01.2017

Velmi pěkně zpracovaná publikace, která odhaluje velmi těžké začátky vzniku zoo v Praze. Jen škoda, že těch fotografií není více.