Italská mozaika

Italská mozaika https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12796/bmid_italska-mozaika-Hgi-12796.jpg 4 24 3

Pestrá mozaika osudů šlechticů vládnoucích v městských státech renesanční Itálie. Oblíbená francouzská spisovatelka zachycuje v jednotlivých kapitolách osudy rodu Borgiů, Medicejských, Este, Sforzů a dalších. Zvláštní pozornost věnuje vznešeným dámám. Díky autorčině erudici máme možnost jednotlivé historické postavy poznat jako živé lidi se všemi jejich ctnostmi i nectnostmi.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Domino

Suite italienne , 2005

Konvalinka987
02.07.2016 4 z 5

Velmi zajímavá knížka, která nám přibližuje život v renesanční Itálii.

Ivanule
04.03.2014 4 z 5

Tak hodně mě zajímá anglická historie,ale když jsem byla naposledy v knihovně,zabrousila jsem i do historie italské a tam mi padla do oka Italská mozaika:)Renesanční Itálie,osudy Borgiů a Medičejských mě vtáhly do knížky,že jsem ji měla brzo přečtenou:)Přečtením knihy jsem určitě nelitovala,že jsem si ji půjčila a asi se začnu zajímat i o jinou historii:)

Selinute
11.05.2013 4 z 5

Autorka nás zavádí do renesanční Itálie kde se láska a vášeň mísila se zlobou, zradou a nenávistí. Super knížka. Mě nejvíce zaujaly osudy rodu Borgiů a Medičejských.