On

On https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217346/bmid_him-on-0VY-217346.jpg 3 421 78

Him (Galatea) série

Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc... Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo... Ví to jen ON.... On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala. On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat. On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné. On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá. On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout. Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat......... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Galatea

HIM , 2013

georginaa
27.01.2019 5 z 5

Suprové prolínání přítomnosti a minulosti. U této knihy mi to vůbec nevadilo, protože se jednalo o emoční příběh lásky. Fandila jsem obou, aby jejich sny se staly skutečností, moc se mi příběh líbil.

terush2300
18.01.2019 2 z 5

Klišé s téměř nulovou zápletkou.

Lofda
06.01.2019 3 z 5

Když si vybírám co číst, obvykle si přečtu hodnocení jiných. Kvůli tomu jsem váhala, jestli se vůbec pouštět do čtení této knihy. Nakonec musím říct, že jsem ráda, že jsem jí dala šanci ;-) Nenáročná romanťárna, které ale bohužel nejen podle mého názoru hodně uškodil překlad :-( Co to mělo být? Tady/sem a jej/ho mi prostě hodně štvalo.. Ich forma mi nevadí, ale ten přítomný čas se mi také nečetl nejlépe, i když jsem si pak zvykla..A výtka k autorce? Na konci jsem litovala, že jsem si nedělala čárky pokaždé, když si Sára hrála s prstýnkem a Will se kousl do spodního rtu ;-) Bylo to nutné? Takže celkově hodnotím na ***, průměr co neurazí, ale ani ničím nenadchne.. Nicméně jsem zvědavá, jak to celé bylo i z Willova pohledu a jdu na druhý díl ;-)

Leninkka
16.08.2018 odpad!

Tak tohle byl teda děs! Prý "román pro ženy", no tak to ani náhodou. To tak maximálně pro 13leté puberťáky (a to teda nic proti puberťákům, ale kniha je jak od autorky Lanczové, co jsem četla někdy v pubertě). Trpěla jsem při čtení a přemlouvala se, abych knihu dočetla a neodložila ji. Hlavní hrdinka mě vytáčela a byla mi dost nesympatická. Přišlo mi to i dost nereálné a celé úplně mimo (jasně, jen tak se hrdinka sebere a odjede a pak prásk, po 7 letech je všechno OK). První knížka, u které se tluču do hlavy, že jsem jí vůbec četla.

dyger
26.07.2018 3 z 5

Tento díl (ONA jsem ještě nečetla) knihy je skvělý na vypnutí a relax, jako oddechovka super. Věřím, že číst to někdo, kdo je zrovna v pubertě, tak se mu to bude asi maximálně líbit.

Luca94
06.03.2018 2 z 5

Pěkná oddechovka, jen nevím proč, ale nějak mě nevzala za srdce .... určitě mám v plánu si jí někdy zase přečíst, ale nedostala mě natolik, abych se k tomu vracení nějak extra hrnula ... Tak moc mi na tobě záleží a tak moc tě miluju, že uteču jak malá holka a nic si nenechám vysvětlit, protože mi to vlastně hrozně zajímá?

Suou
31.01.2018 2 z 5

Ahh... ja som naozaj chcel aby to bola dobrá kniha :(
Celý dej bol tak celkom o ničom, zápletka bola ... vlastne nuda ... hlavná postava sa chovala (v minulosti) ako hlúpa hus a toto bol podľa mňa môj problém s touto knihou, tá minulosť. Najprv som sa tešil skôr na minulosť ale potom to bolo celé divné ... dosť nepravdepodobné a ku koncu knihy tie časti z minulosti boli ÚPLNE zbytočné... mohol som to kľudne aj preskočiť (časť som aj). Zachraňovala to hlavne tá prítomnosť, ale tej tam nebolo dané veľa priestoru.

TerezaMondeková
04.01.2018 3 z 5

Musím říct, že se mi více líbila verze z pohledu hlavního hrdiny. Je sice pravda, že z pohledu hlavní hrdinky to bylo lépe popsané, ale z jeho pohledu mě to víc bavilo. Třeba kapitoly minulost... na jednu stranu je dobře, že přesně víme, jak to mezi nimi bylo, ale na druhou stranu to nebylo moc zajímavé. Nebavilo mě to.

1259
22.11.2017 4 z 5

Nedá se říct, že by to bylo vyloženě španý, ale nebylo to rozhodně na tom mím žebříčku, za co bych mohla dát všech pět hvězdiček. hlavně mi tam štvali nějaký slova, který mi doslova praštili do očí. Ale jinak to bylo hezký odpočinkový čtení.

jani.ruzicko
17.11.2017 3 z 5

Přišlo mi, jak kdyby to psala nějaká patnáctka... Ze začátku to nebylo špatný, ale pak už byla Sára furt jen ufňukaná a ubulená. Will byl docela fajn. Naprosto mě ale iritovalo používání slova "JEJ" místo slova "HO", znělo to děsně knižně a vůbec se to nehodilo, rozhodně né v každé větě (jako vážně, zájmeno HO není sprosté slovo!), dále používání slova "TADY" místo "SEM" - možná v nějaké hantilce je to OK ale rozhodně né v klasické češtině. Navíc všechny věty byly psané v přítomném čase a v podstatě v "procesu", což je další nesmysl, takhle nikdo nemluví. Za mě je nejhezčí obálka :D

Evule114
28.09.2017 4 z 5

Už tady padl názor, že by to více sedělo náctiletým. Souhlasím, ale jako oddychovka je to dobrá knížka. Sice mi ty skoky z přítomností do minulosti ze začátku vadily, ale nakonec to do sebe prostě sedlo. Mě se nakonec příběh líbil, ale na 100% to opravdu není.

teniska_rotter
06.09.2017

Klasická slaďárna, říkala jsem si, když mi kamarádka tuhle knížku půjčila. Ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout a dokonce jsem si i poplakala. Trochu mě rušil až moc spisovný styl psaní a ke konci už to bylo lehce zdlouhavé, ale jo bavilo mě knihu číst. Další díl "Ona" z jeho pohledu, ale číst nepotřebuji.

Kiwicatko
21.12.2016 2 z 5

Mela sem pocit,ze Willa spis nenavidi nez miluje. Byla k nemu obcas sakra hnusna....
Vadilo mi i pravidelne preskakovani z pritomnosti do minulosti, protoze to bylo zasadne v tu nejnevhodnejsi dobu. Mela sem chut si precist nejdriv minulost a pak pritomnost a ne furt skakat jak poblbany zajic...
Mam rada par flashbacku zpatky v pribehu, ale co je moc, to je moc...

Surmei
03.10.2016 4 z 5

Mám ráda všechny možné žánry a po četbě náročnějších knih je třeba zvlotit pro změnu zase něco oddychového, co jemně zabrnká na vaši romantickou stránku a to takhle knížka naprosto splnila a tudíž naplnila má očekávání. Vlastně byla asi nad očekávaní dobrá, protože podle obálky jsem čekala vyloženě kravinu.
Příběh plný zvratů a od začátku jsem čekala, co přijde, jestli happy end nebo drama. Líbilo se mi její líčení, líbilo se mi, že se nenechala a že byla zpočátku dobrá mrcha! Vlastně částečně jsem se v tom viděla i já (možná se v jistých okamžicích našla každá z nás, kdo ví). Donutilo mě to se i trochu zamyslet, jestli je možné, že to tak dopadne i u mě... Někomu to může připadat jako volovina, když někomu visí 7 let nezodpovězená otázka a nedořešený konec, ale možná to zase tak nereálné není... Za mě 4*

Mellisek
27.09.2016 2 z 5

Abych byla upřímná tato kniha se sice dobře četla. ALE - minulost / přítomnost sorry, ale zdržovačky nepotřebné zdržovačky. Měla vést dialog v přítomnosti a kde s W. ptá S. na ty věci z minulosti mohla mu je normálně říct v textu a né kvůli tomu celá kapitola minulost. Taková podprůměrná oddechovka. Po půce knihy jsem přeskakovala minulost a nic mi neuteklo, čiže opravdu zbytečná pasáž. Škoda

cukrovka
21.08.2016 2 z 5

Obal je asi na knížce to nejlepší. Zařadila bych ji spíše pro náctileté. Sáry chování se mi víc líbilo v minulosti než v současnosti. To se chovala víc dospěle než potom. Nechápu, proč si nechtěla s Willem promluvit o tom, proč utekla.

kik68
23.07.2016 2 z 5

Ani jeden díl mě moc nezaujal.

dasa4663
17.07.2016 4 z 5

Nebylo to tak hrozné jak ostatní píšou :) patří to mezi ty jednodušší knížky, ale jako fajn na uvolnění hlavy :)

Radka1979
24.03.2016 1 z 5

Po přečtení "Ona" jsem doufala, že Sára mě svým vyprávěním strhne do děje, ale bohužel. Tím, že už jsem četla příběh Willa, tak jsem věděla, co bude následovat a přeskakovala stránky. No, kniha mě nezaujala, celkem nuda. Příště si přečtu recenze a nedám na poutavý obal.

martina5069
24.02.2016 4 z 5

Ježiš to bylo pěkný přesně tohle sem potřebovala na uklidnění takovej zamilovanej příběh. Dávám hvězdičku míň kvúli tomu ž sem se ztrácela chvilu v tom že mluvily o minulosti a budoucnosti ale rychle sem se zžila s příběhem. A ještě spisovatelka hodněkrát psala o tom že "kouše se do rtu" ale jinak pohoda. Mockrát sem se u knížky usmála a užívala si příběh. Doufám že se setkám s více knížkama u kterých se budu usmívat tak moc jako je "ON"